Vaša objednávka sa môže oneskoriť, doručenie do Vianoc ale stíhame!

Udržateľnosť a certifikácia

Udržateľnosť a certifikácia

My v ČistéDrevo.sk nedáme dopustiť nielen na drevo udržateľne obhospodarovaných lesov, ale ani na iné prírodné materiály, ktoré prinášajú množstvo ďalších výhod – ako z pohľadu zdravia a ekológie, tak z estetického hľadiska.

1.

S drevom neplytváme

Ak chceme lepší svet, mali by sme začať pri sebe. Ohľaduplnosť a udržateľnosť patrí medzi hlavné piliere ČistéDrevo.sk. Preto sme sa rozhodli obmedziť plytvanie v našej dielni a sklade na minimum a vytvorili na e-shope sekciu výrobkov, ktorým dávame druhú šancu. Produkty, ktoré v kategórii II. akosť nájdete, nie sú žiadne vyslúžilé kúsky z druhej ruky. Ide o stále bezpečné a funkčné výrobky, ktoré iba nespĺňajú naše štandardy kvality. Môžu vám poslúžiť ako základ pre ďalšie tvorenie alebo jednoduchú opravu, a práve preto tento staro-nový sortiment ponúkame s akčnou cenou. Viac informácií sa dozviete v tomto článku nášho magazínu.

2.

Udržateľný e-shop

Získali sme certifikát Udržateľný e-shop. Toto ocenenie nám len potvrdzuje, že robiť svoju prácu s úctou a rešpektom k prírode má zmysel. Certifikácia udržateľných e-shopov vznikla v rámci projektu pod záštitou Asociácie spoločenskej zodpovednosti, Visa, Komerčná banka a Heureka. Práve na Heureke si vďaka zelenému odznaku môžete všetky udržateľné e-shopy ľahko vyfiltrovať. Pre zisk certifikátu musí e-shop spĺňať prísne merítka a mať uvedomelý prístup, šetrný k životnému prostrediu a etický voči zamestnancom a zákazníkom. E-shop ČistéDrevo.sk tieto náročné kritériá spĺňa.

3.

Dodávateľov vyberáme starostlivo

Dbáme na kvalitu, certifikovaných výrobcov a udržateľnosť prevádzky, kde sa snažíme baliť vaše balíčky ekologicky. Jednoducho povedané: nerúbame zdravé stromy, ale vyberáme výhradne overených dodávateľov výrobkov z certifikovaného dreva udržateľne obhospodarovaných lesov. S našimi dodávateľmi máme dlhodobé a osobné vzťahy. Všetkých dodávateľov sa snažíme nájsť najprv v Českej a Slovenskej republike aj v okolitých krajinách, vďaka tomu môžeme hrdo povedať, že 98 % výrobkov pochádza z Európy.

4.

Heureka ShopRoku 2021

Heureka tradične oceňuje najžiarivejšie hviezdy českého a slovenského e-shopového neba. Každoročne o nich rozhodujú reálni zákazníci a odborná porota. My sme nesmierne vďační, že sa nám toto ocenenie podarilo získať a ďakujeme všetkým, ktorí s nami túto spoločnú cestu zdieľajú. Neusíname však na vavrínoch, celkové hodnotenie zákazníkov držíme aj naďalej na tej najvyššej úrovni.

5.

Staráme sa o svojich zamestnancov

Nie sme len obchodníci, ale predovšetkým férový tím ľudí s rodinnou atmosférou. Naši zamestnanci majú vyššie, ako nejnižšie dôstojné mzdy a dohliadame na genderovo rovnocenné ohodnotenie a začleňovanie znevýhodnených skupín do pracovného procesu. Pravidelne získavame ich spätnú väzbu a stretávame sa nielen na stretnutiach, ale tiež si užívame teambuildingové aktivity a oslavujeme spoločne narodeniny.

6.

Podporujeme udržateľnú komunitu

Myslíme na tých, ktorí to potrebujú. Celoročne sa finančne aj vlastnoručne podieľame na výsadbe nových stromov na území ČR s organizáciou Arnika. Zapájame sa aj do nárazových projektov v oblasti udržateľnosti a dobrovoľníctva prispievajúcich k riešeniu environmentálnych alebo sociálnych problémov. Pomáhali sme napríklad ľuďom postihnutým tornádom na Morave, či utečencom z Ukrajiny.

7.

Zelená firma

Zapojili sme sa do projektu "Zelená firma" a umožňujeme tak zamestnancom a partnerom zbaviť sa ekologickým spôsobom starých elektrospotrebičov a batérií priamo v mieste nášho podnikania. Tým výrazne zvyšujeme naše aktivity v oblasti ochrany životného prostredia. Cieľom je efektívny spätný odber spotrebičov a batérií, ktoré obsahujú nebezpečné látky, ako je kadmium, ortuť alebo olovo. Box na odber týchto spotrebičov je umiestnený pri našej hlavnej budove. Zodpovedné myslenie smerom k zamestnancom, ale aj k verejnosti je ďalším krokom k dlhodobému cieľu – znižovaniu záťaže životného prostredia.

8.

IBM firma roku 2022

Vďaka svojim aktivitám a prístupu k podnikaniu bolo ČistéDrevo účastníkom tejto súťaže, ktorá svojím všeoborovým a regionálnym zásahom patrí k najväčším podnikateľským klaniam v krajine. V hodnotení dosahuje maximálnu objektivitu a vytvára úplne ojedinelé vzájomné porovnanie účastníkov v jednotlivých krajoch aj za celú Českú republiku. My sme si z tohto večera odniesli 3. miesto medzi firmami Moravskoslezskeho kraja.

9.

Vlastná značka IZARI

Spojením našich skúseností, ľudského dotyku a lásky k materiálu, na ktorý nedáme dopustiť, vznikla naša značka IZARI. Vážime si to, čo nám príroda dáva, preto poctivá ručná výroba prebieha iba z dreva udržateľne obhospodarovaných lesov v spojení s ekologickým balením. Našim cieľom je vrátiť ľuďom drevo v podobe designových produktov a zachovať pri tom dobrý pomer ceny a kvality. Záleží nám na tom, aby ľudia poznali ich príbeh a vedeli kto az čoho ich vyrobil. Z dielne vás zdravia zakladatelia Izaiáš & Kruczek.