AKCIA: Záhradné hry so zľavou až 15 %

Tipy na darčeky

Tipy na darčeky

Nevíte si rady, co koupit k narozeninám, svátku nebo na Vánoce? Hledáte nápady na originální dárky pro muže, pro ženy, pro děti? Tady najdete tipy na unikátní dárky s vůní dřeva pro každou příležitost.

Tipy na originálne darčeky pre učiteľov

Tipy na originálne darčeky pre učiteľov

nahledovy-darky-pro-ucitele

Učitelia nie sú iba ľudia, ktorí nám predávajú znalosti a zručnosti. Sú to inšpirujúci sprievodcovia, ktorí pomáhajú definovať naše myšlienky. Ich práca nie je len o výučbe, ale o formovaní budúcnosti a rozvíjaní každého jednotlivca. Preto si zaslúžia obdiv aj pozornosť, ktorá vyjadrí vďačnosť za ich úsilie - učiteľské darčeky.

Iste váhate, čo dať učiteľovi na konci školského roka, aby bolo zrejmé, že vám na ocenení záleží a nechcete stáť v rade s kyticou alebo bonboniérou, prinášame niekoľko originálnych nápadov na darčeky pre učiteľov.

Obsah

Ako vybrať darček pre učiteľa?

Chcete sa tento rok vyhnúť otrepaným klišé ako sú kvety alebo čokoláda? Skúste sa na darčeky pre učiteľov zamerať a vymyslieť to najlepšie. Správny postup pri výbere vhodného darčeka pre svojich vyučujúcich by mal vyzerať nasledovne:

 1. V prvom rade učiteľa oceňte a poďakujte mu za čas strávený s vami a vaším vzdelaním.
 2. Zohľadnite jeho záujmy - je učiteľ/ka vášnivý športovec alebo záhradník? Potom určite poteší darček, ktorý dá najavo, že svojich vyučujúcich dobre počúvate.
 3. Doplnky k pracovnej náplni - sem môžeme zaradiť všetkých praktických pomocníkov a písacie potreby vhodné na vykonávanie ich profesie.
 4. Jeden darček od všetkých, alebo spolupráca nadovšetko - chcete tie najlepšie darčeky pre učiteľov? Spojte sily a darujte jeden väčší darček od všetkých žiakov naraz. Obľúbené sú nevšedné zážitky, darčekové balenie, luxusnejšie a drahšie darčeky alebo menšie pobyty.
 5. Osobný dotyk vykúzlite pomocou personalizácie alebo DIY darčeka - tipy na DIY darčeky nájdete nižšie a s gravírovaním vám radi pomôžu naši špecialisti na laserové vypaľovanie do dreva.

Personalizované darčeky pre učiteľov sú najlepšou voľbou

Chcete vedieť, čo je úplným hitom v roku 2024? Sú to personalizované darčeky. Dokážu aj z malej drobnosti vytvoriť očarujúci darček. Môže ísť o predmety, ktoré obsahujú meno, obrázok alebo správu, ktorá má pre obdarovanú osobu osobitný význam. Táto jedinečnosť dodáva darčekom osobné dotyk a ukazuje, že ste venovali čas a úsilie pri výbere. Vďaka tomu sú personalizované darčeky nielen materiálnym prejavom vašej pozornosti, ale aj emocionálnym zážitkom. Sú to vlastne také malé kúsky šťastia, ktoré zanechávajú trvalý dojem. Sme najväčší špecialisti na gravírovanie do dreva v tuzemsku a gravírujeme až 2000 unikátnych drevených produktov. Stačí si len vybrať!

zalozky-do-knihy-pro-ucitele

Praktické darčeky pre učiteľov

Praktické darčeky už samy o sebe vzbudzujú pomerne negatívne konotácie. Učiteľa ale potešíte. K praktickým darčekom, ktoré zužitkuje každý učiteľ, patria obľúbené perá, osobné hrnčeky, termosky na kávu, nejrôznejšie zápisníky, ale aj záložky do knihy, či kalendára. Navyše si môžete byť istí, že praktické darčeky vyučujúce ocenia oveľa viac, než hordu bonboniér a rezaných kytíc.

pero-v-darkove-krabicce   drevene-tuzky-s-gravirem

Darčeky pre mužov učiteľov

Učiteľské darčeky by mali mať zmysel a mala by sa v nich snúbiť praktická časť s tou osobnou. To muži - učitelia určite ocenia.

Inšpirácie na darčeky učiteľom:

 • Pravítko s menom -  ponúkame hneď v niekoľkých prevedeniach. Stačí si vybrať produkt a do kolónky na text napísať požadované meno alebo vami zvolený text.
 • Darčeková krabička písacích potrieb - písacie potreby učiteľ vždy zužitkuje. Pokiaľ navyše darujete písacie potreby v štýlovej drevenej krabičke, bude darček vyzerať hneď luxusnejšie. Opäť je možné zaobstarať osobné gravírovanie za najvýhodnejšiu cenu na trhu.
 • Korbel na pitie s gravírovaním - v ČistéDrevo.sk nájdete na výber široké spektrum drevených krígľov, na ktoré môžete nechať vypáliť meno učiteľa, poďakovanie, dátum alebo napríklad podpisy všetkých jeho žiakov. 
 • Drevený vešiak na medaile - ocenia najmä športovo založený učiteľ. Vešiak na medaily nie je len praktickým pomocníkom, ale aj štýlovou dekoráciou!
 • Osobná kľúčenka - vyrábame ju z pevnej preglejky a na objemný zväzok učiteľských kľúčov sa štýlová kľúčenka hodí vždy.

korbel-tmava-varianta   klicenka-pro-ucitele   pravitko-pro-ucitele

Darčeky pre ženy učiteľky

Blíži sa koniec školského roka. Darčeky, ktoré vždy mali u učiteliek úspech a sú osobne preverené, sme pre vás spísali, aby sme vám zjednodušili výber.

 • Hrnček - vybrať môžete netradičný design, materiál či farbu. K obľúbeným samozrejme patria aj hrnčeky s najrôznejšími nápismi, vtipmi aj citátmi.
 • Personalizované pravítko - drevené pravítko s menom má unikátny dizajn a vyberať môžete hneď z niekoľkých verzií.
 • Záložky do kníh - prírodný materiál, štýlový design a praktický účel. Čo viac si priať?
 • Termosky - dobrá káva po ruke v každej chvíli a za každého počasia. Razí váš vyučujúci tento názor? Potom sú štýlové termosky v prírodnom dizajne to pravé orechové.
 • Sviečky alebo aroma éterické oleje - na vytvorenie pohodovej atmosféry sú očarujúce vône ako stvorené. Okamžite zútulnia priestor a sú aj krásnou dekoráciou.
 • Masážny valček -  ideálny na relaxáciu a celkové uvoľnenie. Ponúkame aj menšie varianty, prípadne aj drevený masážny valček na chodidlá, ktorý môže mať paní učiteľka umiestnený pod pracovným stolom.

termoska   zalozky-do-knihy   kokosova-svicka_1

Lacné darčeky pre učiteľov

Aj malá drobnosť poteší! Na ČistéDřevo.cz môžete zaobstarať darček, kvôli ktorému rozhodne nemusíte mať vietor v peňaženke. Medzi drobnosti patrí napríklad obľúbená perá, pravítka, štýlové záložky do kníh aj prívesky na kľúče. Pokiaľ navyše vyberiete luxusný materiál, akým drevo bezpochyby je, tak si môžete byť istí, že za málo peňazí urobíte veľa muziky. Všetky spomínané drevené výrobky máme na sklade a gravírujeme na ne za viac ako priaznivé ceny.

Ďakovné darčeky pre učiteľov od žiakov

Učitelia najviac potešia, keď ich žiaci ocenia a poďakujú im za prácu, ktorú s nimi mali. Svoje poďakovanie môžete nechať vygravírovať na nejakú drobnosť, ako sme spomínali vyššie alebo prípadne k svojmu darčeku pripojiť aspoň ceduľku. Napísať úprimnú ďakovnú kartu alebo list je cenovo dostupný a zároveň cenený spôsob, ako vyjadriť svoju vďačnosť. Verte, že na to učiteľ bude dlho spomínať a tieto ďakovné kartičky ležia starostlivo uložené niekde v krabičke.

Vlastnoručne vyrobené darčeky pre učiteľov

Ako najlepšie ukázať, že ste si na darčeku dali naozaj záležať? Skúste darček vyrobiť sami! DIY darčeky pre učiteľov sú lacnou a veľmi obľúbenou záležitosťou.

Ako rýchlo a jednoducho vyrobiť doma svojpomocne kreatívne darčeky pre učiteľov?

 • Krabička prvej pomoci -jedná sa o pomerne obľúbený darček posledných rokov. Ak chcete vyučujúcim darovať niečo praktické a zároveň ich pobaviť. Nie je nad čím váhať. Do drevenej krabičky zabalíte napríklad špunty do uší, arómu olej na upokojenie, červené perá, prášky na bolesť hlavy, čokoládu "na nervy", ale aj magnety, špendlíky a ďalšie praktické záležitosti.
 • Sviečka - návod na výrobu sviečky nájdete na našom blogu. Zužitkovať môžete pokojne vosk zo starých sviečok. A čo použiť ako nádobu na sviečku? Fantázii sa medze nekladú. Dobre poslúži napríklad starý hrnček, drevená kuksa, kokosová miska alebo hlbšia servírovacia tácka.
 • Vlastnoručne vypestovaná rastlina v štýlovom kvetináči - vypestovať môžete takmer čokoľvek, od obľúbených okrasných kvetov až po zeleninu. K dokonalému efektu odporúčame zakúpiť drevené kvetináče alebo hrantíky.
 • Háčkovaný podtácok - skvelo padne na rannú šálku kávy alebo čaju. Návod na obháčkovanie podtácku nájdete na našom blogu. Podtácky na obháčkovanie ponúkame hneď v niekoľkých kreatívnych designoch.
 • Macramé dekorácie alebo macramé záložka do knihy - ideálny darček, ktorý vás bude baviť. Základné macrame uzly zvládnete ľavou zadnou.
 • Mydlo v darčekovej krabičke - návod na výrobu mydla nájdete opäť na našom blogu!

macrame-zalozka-do-knihy   mydlo-domaci-vyroba   darek-hackovany-podtacek

Učitelia hrajú dôležitú úlohu vo vzdelaní nás všetkých. Na výbere vhodného darčeka by sme si teda mali dať naozaj záležať. Pre ďalšie tipy na darčeky nás sledujte na sociálnych sieťach. Sme pre vás na Instagrame, Pinterestu, TikToku, YouTube i Facebooku. Všade nájdete nielen zaujímavú inšpiráciu na darčeky učiteľom, ale aj návody na lacné a DIY darčeky pre všetkých.

Súvisiace články

Najlepšie drevené hračky pre školákov 2024

Najlepšie drevené hračky pre školákov 2024

nahledovy-hracky-pro-skolaky

Rodičia chcú pre svoje deti vždy to najlepšie. Je teda samozrejmosťou, že kladú veľký dôraz na výber hračiek, ktoré v súčasnosti musia spĺňať hneď niekoľko kritérií ako je rozvoj zručností a schopností, ohľad na životné prostredie, estetický vzhľad a bezpečnosť. Trendom posledného roku a najmä v roku 2024 sú preto drevené hračky.

Rok 2024 prináša na trh širokú škálu inovativních a interaktívnych hračiek, ktoré nie len zabavia vaše deti, ale tiež ich podporia vo vývoji. V nasledujúcom článku nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o novom trende tohto roku - drevených hračkách.ách.

Obsah

 • Kvalitné drevené hračky sú pre školákov najlepšia voľba
 • Výhody drevených hračiek pre školákov
 • Vekové obmedzenie
 • Kreatívne hračky
 • Inovatívne drevené hračky podporujú zručnosti dieťaťa
 • Hračky s certifikátom
 • Bezpečné a cenovo dostupné hračky
 • Starostlivosť o drevené hračky

Kvalitné drevené hračky sú pre školákov najlepšia voľba

 1. Trvanlivé drevené hračky: vydrží vám bez väčšieho poškodenia aj niekoľko generácií.
 2. Open ended toys: ešte ste tento pojem nepočuli? Ide o hračky pre tzv. otvorenú hru. Teda hračky, s ktorými sa deti môžu hrať hneď na niekoľko spôsobov a nie je presne a konkrétne určené na čo presne slúžia. Medzi také hračky môžeme zaradiť najrôznejšie figúrky, zvieratká, autá. Jednoducho všetko, čo dieťa vedie k zapojeniu vlastnej fantázie a skladaniu vlastných príbehov.
 3. Jednoduché a účelné: veľa expertov na detský vývoj a vzdelávanie sa domnieva, že v súčasnosti sú deti až príliš zaťažené podnetmi zvonku, ktoré na ne majú neblahý vplyv. Jednoduché krásne hračky z prírodného materiálu sú ale výnimkou, ktorú odporúčajú učitelia, detskí psychológovia, lekári a vychovávatelia.
 4. Bezpečné drevené hračky: o bezpečnosti drevených hračiek niet pochýb! Sú vyrobené z prírodného materiálu, pevnosť a odolnosť zase výrazne zmenšuje možnosť zničenia, ulomenia a následné vdýchnutie malých častí hračky.
 5. Samostatnosť: staršie deti vyžadujú viac samostatnosti a už sa napríklad po záhrade rady túlajú samé a testujú svoje možnosti. Ideálne je záhradu vybaviť zahradnými hrami aj hračkami, ktoré ich zabavia na celé hodiny.

drevene-hasicske-auto   dreveny-tank

Čím vynikajú drevené hračky pre školákov

Drevené hračky pre deti nebudú veselo blikať, hrať, pískať a nijako dramaticky sa prejavovať. Na druhej strane sú výrazným prvkom pre ďalší rozvoj práve vďaka svojej jednoduchosti. Je vedecky podložené, že elementárne hračky oveľa viac rozvíjajú fantáziu, kreativitu, samostatné uvažovanie a zdravé sebavedomie. Deti nie sú nijako rušené ďalšími vplyvmi a môžu sa tak sústrediť iba na jednu vec. Vďaka tomu sa jednoznačne odporúčajú pre školákov, pre ktorých je sústredenosť zásadná.

Veková vhodnosť drevených hračiek

Drevené hračky sú určené pre deti všetkých vekových kategórií! Od najmenších batoliat až po väčšie deti s úplne odlišným úhlom pozornosti. Deti s nimi veľmi ľahko nachádzajú nové záujmy a budujú silné základy mozgu. Neváhajte preto deťom zaobstarať drevené hračky už od najranejšieho veku. Budete milo prekvapení, aký široký výber nájdete. Stačí len dobre a dôkladne vyberať. Pokiaľ si nie ste istí, akú konkrétnu hračku zaobstarať, recenzie drevených hračiek a najrôznejšie porovnávače sú výbornou pomôckou.

Vhodné drevené hračky pre kreativitu a zručnosť školákov

Detské hračky majú za úlohu rozvíjať kreatívne schopnosti a iné zručnosti hneď v niekoľkých oblastiach. Spoločne sa pozrime, aké typy by vo vašom výbere nemali chýbať. Pre deti predškolského i školského veku sú dôležité prevažne hračky podporujúce predstavivosť, motoriku, schopnosť plánovania, orientácie, pamäte, ale aj postrehu a samozrejme logiky. Všetky tieto atribúty ekologické drevené hračky spĺňajú. Navyše aj krásne vyzerajú a dodajú každej detskej izbe veľmi harmonický a útulný nádych. Deti sa vďaka tomu v izbe plnej drevených výrobkov budú cítiť oveľa lepšie. Existuje hneď niekoľko vedeckých štúdií, ktoré pozitívny vpliv dreva na ľudskú psychiku potvrdzujú.

pokojicek-prouti   psaci-stul-v-detskem-pokoji

Inovatívne drevené hračky podporujú schopnosti a zručnosť detí

Vzdelávacie drevené hračky majú niekoľko podôb. Poďme sa pozrieť na tie najobľúbenejšie, ktorých žiadanosť nepodlieha zubu času.

 • Drevené stavebnice - vyberajte tie, ktoré sú určené pre staršie deti.
 • Najrôznejšie balančné veže - balančné veže, podložky a stavebnice podporujú postreh, trpezlivosť a motoriku.
 • Hlavolamy - potrápia deti aj dospelých, trénujte deťom logiku už od útleho veku. S drevenými hlavolamami sa zabavíte všetci.
 • Drevené vláčikodráhy - sú obľúbenou hračkou snáď všetkých vekových kategórií, urobte deťom radosť a vráťte sa spoločne s nimi do detských rokov!
 • Šach - môžu s prehľadom hrať aj deti od 3 rokov. Školáci ho ale ocenia oveľa viac. Drevený šach buduje u detí pamäť, logiku, matematické cítenie a strategické premýšľanie. Všetky tieto veci v škole a neskôr aj v zamestnaní deti dobre zužitkujú.
 • Drevené puzzle pre deti - sú obľúbené vo všetkých vekových kategóriách a to už niekoľko storočí. Zaobstarať navyše môžete mechanické, farebné, 3D alebo puzzle nevšedných tvarov.
 • Drevené hračky pre rozvoj motoriky - možno si myslíte, že motoriku by mali rozvíjať najmä deti predškolského veku, ale koordinácia a motorika je pre školáka veľmi dôležitá a mali by ju zdokonaľovať neustále. Problémy s písaním alebo nedostatočne uvoľneným zápästím potom ako zázrakom zmiznú.

nastenny-detsky-metr   balancni-podlozka   hlavolam

Vyberajte drevené hračky s certifikátom

 • Hračky by mali spĺňať všetky normy a certifikáty uznávané Európskou úniou.
 • Predávajúci by mal splniť všetky požiadavky Smernice Rady 2009/48/EEC. Na takej hračke by nemalo následne chýbať označenie CE. Máte istotu, že hračky prešli naozaj veľkou kontrolou ešte pred uvedením na trh – fyzikálnymi aj mechanickými skúškami, chemickou a hygienickou analýzou a kontrolou akosti.
 • Odporúčame na výber hračiek použiť overené e-shopy, ktoré sa na detské hračky alebo drevené výrobky špecializujú. Máte tak istotu nielen certifikácie, ale aj toho, že tu nájdete hračky, ktoré sú momentálne "v kurze".
 • Na farbené hračky by mal byť certifikát zvlášť - tu ide najmä o chemickú analýzu. Drevené hračky sú farbené prevažne vodou riediteľnými farbami, ktoré sú zároveň vhodné aj na styk s potravinami.
 • Drevené hračky online majú ďalšiu výhodu - môžete ich do 14 dní vrátiť a systém reklamácií je oveľa jednoduchší, než by tomu bolo inde.

Ako vybrať bezpečné a cenovo dostupné drevené hračky?

V jednoduchosti je krása. Na ČistéDrevo.sk nájdete krásne drevené hračky a doplnky, ktoré zároveň nezaťaží vašu peňaženku. Medzi ne patria napríklad puzzle, obľúbené hlavolamy, drevené autá, ale aj najrôznejšie spoločenské hry. Momentálne sú v kurze záhradné hry a hračky ako sú napríklad kolky alebo luk so šípmi. Oboje zaobstaráte za prijateľné ceny. Preto si na porovnanie drevených hračiek dajte obzvlášť záležať, aby ste nekúpili zbytočne drahú vec, ktorá sa inde predáva doslova za hubičku.

luk-se-sipy   prak-ze-dreva

Starostlivosť o drevené hračky v 5 jednoduchých krokoch

 1. Drevené hračky nikdy nenechávajte vo vlhku a vyhýbajte sa styku s vodou. Vodné hračky sú úplne iná kategória a drevo sa na hrátky s vodou jednoducho nehodí. Prečo? Môžu stratiť svoj svojbytný tvar a ľahko chytiť pleseň.
 2. Pravidelne hračky oprášte mäkkou kefou od prachu a iných nečistôt. Vďaka tomu sa prach nemá šancu usadiť a hračky zostanú ako nové.
 3. Vo chvíli, keď hračka dostane naozaj zabrať alebo ju zabudnete v daždi na záhrade. Použite roztok bieleho octu a mydlovej vody na očistenie. Vysušiť nechajte najlepšie na suchom mieste iba prúdením vzduchu. Neumiestňujte nikdy na priame slnečné svetlo.
 4. V prípade zistenia akýchkoľvek nedokonalostí, odlomení častí alebo iného poškodenia, tak hračku okamžite opravte. Na praskliny použite tmel, na začistenie štepov, odrenín či škrabancov postačí vhodný brúsny papier a trocha trpezlivosti. (Pozrite na náš návod, aký brusný papier použiť pre najrôznejšie účely.)
 5. Prírodné drevené hračky je vhodné pred použitím natrieť prírodným potravinárskym olejom lisovaným za studena (odporúčame olivový alebo kokosový olej). Olejový náter používajte pravidelne. Udržíte tak hračky dlhšie krásne.

tabule-detska

Drevené hračky sú skvelou investíciou, ktorá sa vám vráti hneď niekoľkonásobne. Veľakrát sú navyše drevené hračky aj vkusne navrhnuté, takže sa bežne stávajú aj štýlovými doplnkami a dekoráciami do každej detskej izby.

Súvisiace články

Najlepšie drevené hračky pre predškolákov 2024

Najlepšie drevené hračky pre predškolákov 2024

nahledovy-drevene-hracky

Drevené hračky majú svoje nezameniteľné kúzlo. Sú odolné, ekologické a poskytujú predškolákom zážitky, ktoré najlepšie podporujú ich rozvoj. V roku 2024 sa na trhu objavuje široká škála drevených hračiek, ktoré lákajú nielen deti, ale aj rodičov hľadajúcich kvalitné a trvanlivé hračky pre svojich potomkov.

V dnešnom článku ponúkneme výber najlepších drevených hračiek, ktoré tento rok oslovili nielen predškolákov ale aj ich rodičov.

Obsah:

 • Výhody drevených hračiek
 • Vzdelávacie hračky sú v kurze
 • Bezpečnosť na prvom mieste
 • Hračky pre rozvoj motoriky
 • Kreatívne drevené hračky
 • Hračky pre deti 3-5 rokov
 • Starostlivosť o drevené hračky
 • Lacné drevené hračky
 • Recenzie drevených hračiek sú dôležité

Výhody drevených hračiek pre predškolákov

 • Ekológia

Drevo je prírodný a obnoviteľný materiál, čo znamená, že drevené hračky sú šetrné k životnému prostrediu a majú nižšiu ekologickú stopu, než hračky vyrobené z plastu či iných syntetických materiálov.

 • Bezpečnosť

Drevené hračky sú obvykle bezpečné a zdravotne nezávadné, pretože neobsahujú škodlivé chemikálie, ktoré by mohli ohroziť zdravie detí. To je dôležitý faktor najmä pre tých z nás, ktorí sa snažia zaistiť bezpečné miesto pre deti.

 • Odolnosť a trvanlivosť

Pevný a odolný materiál, akým drevo je, zapríčiní, že sa dieťa s takouto hračkou môže hrať doslova dlhé hodiny bez viditeľného poškodenia. Osobne vyskúšané!

 • Rozvoj dôležitých vlastností

Drevené hračky podporujú rozvoj dôležitých zručností u detí, ako je jemná motorika, priestorová predstavivosť, logické myslenie, kreativita a sociálna interakcia. Vďaka prírodnému materiálu a jednoduchosti deti oveľa viac zapájajú fantáziu a učia sa kreativite, ktorá je pre ich neskorší vývoj veľmi dôležitá.

 • Design

Hračky z dreva vynikajú krásnym a tradičným vzhľadom, ktorý môže prispieť k estetickému rozvoju detí a taktiež vytvoriť príjemné prostredie v ich hernom priestore. A pekné hračky samozrejme ocenia aj samotní rodičia.

Vzdelávacie drevené hračky sú tento rok v kurze

Hračky zamerané na rozvoj jednotlivých aspektov detských zručností tento rok hrajú prím. Najmä z toho dôvodu, že veľa výrobcov hračiek spolupracuje s poprednými detskými mentormi, psychológmi i učiteľmi, aby vyvinuli také hračky, ktoré plne podnecujú schopnosti a zručnosti detí všetkých vekových kategórií a zároveň ponúkajú nepreberné množstvo zábavy.

Bezpečné drevené hračky na prvom mieste

Pre každého rodiča je dôležité, aby sa jeho dieťa hralo prevažne s bezpečnými hračkami. Vždy sa teda presvedčte, že kupujete drevené hračky s potrebným certifikátom. Čo sa týka materiálu, tak tu si môžete byť istí, že ekologické drevené hračky sú pre deti tým najbezpečnejším a najlepším riešením.

Hračky pre rozvoj motoriky

Motoriku rozvíjajú prevažne hračky zamerané na koordináciu pohybu (aj drobnejšie hračky) s potrebou zapojenia rúk. Odporúčame napríklad najrôznejšie balančné veže, manipulačné dosky, hru s loptami, mechanické stavebnice, plastelínu, ale aj hračky na šliapanie a kolobežky. Osvedčili sa aj kreatívne techniky, ako je maľovanie,strihanie a modelovanie.

balancni-podlozka   balancni-vez   drevene-pravitko

Kreatívne drevené hračky podporujú vzdelávanie

Interaktívne drevené hračky plne rozvíjajú detskú fantáziu, motoriku a estetické cítenie už u tých najmenších detí. Kreatívnych hračiek preto v súčasnosti existuje veľké množstvo. Vďaka tomu si vyberie každý, bez ohľadu na potreby a záujmy. Pozrite sa na zoznam tých najobľúbenejších hračiek pre malých aj veľkých.

 • Drevené stavebnice zábavnou formou podporujú hrubú aj jemnú motoriku. Doporučujeme kúpiť hneď niekoľko typov stavebníc (balančné, mechanické aj klasické).
 • Drevené vláčikodráhy patria zrejme k najobľúbenejším detským dreveným hračkám Oceníte ich vo chvíli, kedy hľadáte originálny darček. Ku dreveným vláčikodráham sa totiž dá dokúpiť množstvo príslušenstva a doplnkov.
 • Drevené puzzle pre deti účinným spôsobom trénujú pamäť a sú u detí veľmi obľúbené. Stačí vybrať motív. Vždy začíname od najjednoduchších veľkostí, až po zložitejšie obrazce, aj menšie veľkosti jednotlivých puzzlí. Okrem klasických puzzlí na ČistéDrevo.sk nájdete mechanické puzzle alebo zvieracie puzzle v netradičných tvaroch.
 • Hudobné nástroje - hra na hudobný nástroj buduje pravú hemisféru mozgu. Vďaka tomu sa rozvíja mozog, pamäť a zlepšuje sa koordinácia rúk. Rovnako má výrazný vplyv na vlastnú tvorivosť, emócie a značne rozvíja aj matematické myslenie.
 • Vzdelávacie hry pre deti aj dospelých - umožňujú deťom osvojiť si stratégiu myslenia, motivovať k tvoreniu, podnecovať fantáziu a pohybovú koordináciu a naučiť sa prijímať výhry aj prehry.
 • Drevený šach - medzi obľúbené hračky na rozvoj logiky patrí šach. Ten nepopierateľne prispieva  k rozvoju inteligencie a môžu ho hrať aj tie najmenšie deti.
 • Záhradné hry - učia deti zodpovednosti a zabavia deti vonku na čerstvom vzduchu dlhé hodiny. Navyše deti veľmi radi pomáhajú rodičom a cítia sa pri tom náramne dôležito.

drevena-kytara   sachy

Hračky pre deti 3-5 rokov

Hračky pre deti vo veku 3-5 rokov by mali byť navrhnuté s ohľadom na ich rozvojové potreby a schopnosti. Medzi obľúbené hračky pre túto vekovú skupinu zahŕňame najrôznejšie stavebnice, ale aj záhradné náradie pre malých pomocníkov, drevené zatĺkačky a interaktívne vzdelávacie hračky zamerané práve na rozvoj jemnej a hrubej motoriky. Ak si môžeme dovoliť malé odporúčania, tak dajte prednosť prírodným (nefarebným) hračkám, ktoré nie sú nijako rušivé a deti sa s nimi oveľa viac pohrajú. Prečo? Vďaka chýbajúcim rušivým zvukovým aj farebným elementom sa u dieťaťa pri hre naplno rozvinú tie mozgové závity, ktoré stoja za obrazovou inteligenciou, fantáziou a tvorivosťou.

Starostlivosť o odolné drevené hračky

 1. Drevený materiál nikdy dlho nenamáčame a nenechávame vo vlhkom prostredí. To platí aj pri obľúbených záhradných hier ako je napríklad kroket, kuželky alebo hádzanie krúžkov, ktoré by ste mali vždy uchovávať na suchom a chránenom mieste.
 2. Pravidelne hračky oprašujeme – zanesený prach ide z drevených hračiek veľmi zle dole. K pravidelnému čisteniu bohato postačí mäkšia kefa.
 3. Aj napriek tomu, že sú drevené hračky veľmi odolné, stále dbáme na bezpečnosť a pravidelne ich kontrolujeme. Najmä pri hračkách, ktoré majú výrazne prepracované drobnejšie detaily, vďaka čomu hrozí väčšie riziko odlomenia menších častí.
 4. Pri farbených drevených hračkách sa zameriavame aj na atest farieb! Farby by mali spĺňať všetky atesty EÚ a mali by byť určené pre styk s deťmi aj potravinami.
 5. Prírodné drevené hračky - odporúčame ošetriť potravinárskym olejom. Osvedčil sa nám olivový, kokosový aj ľanový. Stačí pár kvapiek a dôkladne rozotrieť.

Cenovo dostupné hračky

Možno sa budete čudovať, ale drevené hračky nepatria k drahým záležitostiam. Nie sú zaťažené cenovo drahými batériami a inými vymoženosťami a samozrejme ďaleko dlhšie vydržia, než je tomu u hračiek plastových. Navyše existuje množstvo zaujímavých drevených hračiek, ktoré rozhodne nezaťažia vašu peňaženku a v detskej izbe sa budú skvele vynímať. Medzi cenovo dostupné hračky patria napríklad najrôznejšie stavebnice, hlavolamy, drevené vzdelávacie hry, obľúbené skladačky, pexesa, puzzle, ale aj drevené autá.

drevena-formule   nakladak

Recenzie drevených hračiek

Skôr, než niekde nakúpite, tak si pozorne prejdite nielen recenzie predávajúceho, ale aj samotného produktu. Pozrieme sa, na čo by ste si pri čítaní recenzií drevených hračiek mali dávať pozor.

 • Certifikácia - drevené hračky s certifikátom garantujú, že hračky spĺňajú prísne normy týkajúce sa bezpečnosti materiálov a výrobných postupov, a zároveň podporujú udržateľnosť prostredníctvom použitia ekologicky šetrných materiálov.
 • Z akého dreva je hračka vyrobená - okrem typu dreva je pre mnohých zákazníkov dôležité, aby boli drevené výrobky vyrobené z udržateľne obhospodarovaných lesov.
 • Použitá farba - nielen tie najmenšie deti majú tendenciu okusovať a olizovať hračky (hovorím z vlastnej skúsenosti). Použitie farby pri farebných drevených hračkách je preto veľmi dôležité. Nemali by obsahovať žiadne nežiaduce chemické látky a lepidlá.
 • Kvalita spracovania - hračky by mali byť dôkladne opracované, nekvalitní výrobcovia hračiek na to toľko nedbajú, a potom hrozí aj riziko úrazu (napríklad vpichu triesky).
 • Všeobecná obľuba u detí - sú jednoducho hračky, ktoré sú viac obľúbené a niektoré menej. Veľa drevených hračiek je síce dizajnovo krásnych, ale pre deti nevytvára dostatočný priestor pre vlastné imaginácie. Zapojte preto do výberu aj deti!

S udržateľnými drevenými hračkami nikdy nešliapnete vedľa. Okrem ich prírodného designu, vplyvu na prirodzený rozvoj schopností a zručností dieťaťa akéhokoľvek veku, musíme zdôrazniť aj ich odolnosť. Je veľmi pravdepodobné, že kvalitná hračka z dreva vydrží aj niekoľko generácií. Na ČistéDrevo.sk nájdete hračky pre detskú kreativitu aj predškolné vzdelávanie.

Súvisiace články

Tipy na svadobné darčeky na rok 2024

Tipy na svadobné darčeky na rok 2024

nahledovy-svatebni-darky

Pripravujete se na svadbu kamarátov, rodiny alebo kolegov z práce? Potom určite premýšľate, aký darček si pre budúcich manželov pripraviť. Trendy sa menia každým rokom, my sme si pre vás pripravili inšpiráciu tých najlepších drevených  svadobných darčekov, pretože drevo a ďalšie prírodné materiály sú tento rok v kurzu!


V dnešnom článku sa zameriame na originálne drevené svadobné darčeky, pretože ich dopyt výrazne stúpa a my veríme, že ČistéDrevo.sk má čo ponúknuť. Inšpirujte sa!

Obsah

 • Najlepšie svadobné darčeky na rok 2024
 • Prečo zvoliť drevené darčeky?
 • Recenzie drevených svadobných darčekov sú dôležité
 • Praktické svadobné darčeky
 • Moderné alebo tradičné darčeky?
 • Darčeky na mieru
 • Personalizované svadobné darčeky
 • Udržateľnosť na prvom mieste

Svadobné darčeky z dreva 2024: súčasné trendy

Pre hostí je výber správneho darčeka pre novomanželov rovnako dôležitý ako samotná udalosť. Ale aké sú najlepšie tipy na svadobné darčeky na rok 2024? Poďme sa pozrieť na niekoľko „horúcich“ inšpirácií, ktoré osloví každý novomanželský pár.

NETRADIČNÝ ZÁŽITOK NIKDY NESKLAME

Najrôznejšie jedinečné zážitky umožňujú novomanželom nielen vyskúšať niečo nové, ale tiež si vytvoriť unikátne spoločné spomienky. Navyše je jasné, že by si napríklad sami taký zážitok nekúpili. Pokiaľ navyše viete, že sú snúbenci dobrodruhovia, tak neváhajte! Ponuka zážitkov sa stále rozširuje, od romantických večerí a wellness pobytov až po adrenalínové športové aktivity. V roku 2024 sú populárne napríklad súkromné víkendové výlety do exotických destinácií alebo lekcie varenia s renomovaným šéfkuchárom.

TECHNOLOGICKÉ VYCHYTÁVKY

S rozvojom technológie sa stávajú rôzne gadgety stále obľúbenejším darčekom na svadbách. V roku 2024 sú populárne inteligentné domáce spotrebiče (obľúbené sú inteligentné kuchynské roboty, pomalé hrnce, ale aj inteligentné reproduktory alebo osvetlenie). Ďalšími často vyberanými technologickými darčekmi sú aj párové fitness náramky alebo hodinky, ktoré pomáhajú sledovať zdravie a pohyb.

UMELECKÉ DIELA

Umelecké diela sú vždy jedinečným darčekom, ktorý predstavuje individualitu a vkus. V roku 2024 sú populárne originálne kúsky od mladých a talentovaných umelcov, ktoré môžu zdobiť interiér novomanželov. Od obrazov, po sochy, či dekoratívne predmety, umelecké diela dodajú domovu nový rozmer elegancie a originality. Ďalšou výhodou je, že tieto diela vekom získavajú na hodnote, a preto môžu mať budúci manželia za pár rokov doma doslova poklad.

EKOLOGICKÉ DREVENÉ A UDRŽATEĽNÉ DARČEKY

V súlade s rastúcim dôrazom na ochranu životného prostredia sú ekologické a udržitelné darčeky stále žiadanejšie. Tieto darčeky nielen že oslovia novomanželov, ale tiež prispievajú k udržateľnejšej budúcnosti.

PERSONALIZOVANÉ PREDMETY

Drevené svadobné darčeky s vlastným gravírovaním tento rok rozhodne hrajú prím. Nielen, že zaobstaráte krásnu vec z prírodného materiálu, ale aj na drevený výrobok môžete nechať vygravírovať priania, meno novomanželov, obrázok či logo. Sme najväčší špecialisti na vypaľovanie do dreva a vypálime pre vás čokoľvek. Navyše všetko máme na sklade a tovar dodávame už do druhého dňa od objednania. Na svoje si tak prídu aj zábudlivci.

 

svatebni-fotoalbum-darkove-baleni   svatebni-fotoalbum-detail

Prečo vybrať drevené darčeky pre novomanželov

Trendy svadobné darčeky z dreva sú obľúbenou voľbou svadobčanov. Niet divu, pozrite sa na hlavné dôvody, prečo drevené svadobné darčeky pre páry vybrať.

 

 • Symbolika

 

Drevo je symbolom stability a trvanlivosti, čo sú kľúčové atribúty pevného manželstva. Darčeky vyrobené z dreva môžu pripomenúť novomanželom ich spoločnú cestu a silu, ktorou majú spolu budovať svoj vzťah. A piaty rok manželstva sa bežne označuje ako drevená svadba.

 

 • Prírodná krása

 

Niet pochýb, že je drevo prirodzene krásny materiál neobmedzených možností. Drevené darčeky prinášajú do domova novomanželov príjemnú atmosféru a spájajú ich s prírodou.

 

 • Variabilita

 

Drevené darčeky existujú v širokej škále štýlov a designov, čo znamená, že sa dá ľahko nájsť taký darček, ktorý zodpovedá vkusu novomanželov. Od rustikálnych až po moderné designy, drevené darčeky ponúkajú mnoho možností pre personalizáciu.

 

 • Ekológia

 

Veľa mladých ľudí v súčasnosti dbá na dopad svojho pôsobenia na životné prostredie. Darčeky a doplnky z prírodných materiálov sú preto skvelou voľbou.

 

 • Cena

 

Môže sa to zdať až neuveriteľné, ale cenovo dostupné drevené darčeky naozaj existujú. Drevo je síce kvalitný a prírodný materiál, za ktorý si každý rád priplatí, ale zároveň ho zaobstaráte aj doslova za pár korún. Medzi také originálne drevené darčeky patrí napríklad fotorámik, drevený fotoalbum, alebo drevené dekorácie na svadbu, ktoré novomanželia určite radi využijú o svojom veľkom dni.

detail-spalku   detail-spalek

Ako vybrať svadobný darček z dreva

Sprievodca výberom dreveného darčeka v 4 jednoduchých krokoch:

 1. Obráťte sa na kvalitné obchody a e-shopy, ktoré sa zameriavajú na drevené darčeky a doplnky. Zjednodušítete si tak výber a drevené výrobky majú tieto e-shopy na sklade.
 2. Dbajte na kvalitu, nikto nechce darovať darček, ktorý sa onedlho ocitne na dne skrine.
 3. Vyberte si taký obchod, ktorý má pridanú hodnotu. Ponúka napríklad bezplatné vrátenie produktu, možnosť personalizácie, náhľad výrobku pred realizáciou, prípadne možnosť štýlového darčekového balenia.
 4. Nepodceňujte recenzie overených zákazníkov. ČistéDrevo.sk už tretí rok obhájilo titul ShopRoku.

Praktické svadobné darčeky

Veľa ľudí považuje praktický darček za niečo, čo nie je príliš atraktívne. Opak je pravdou! Napríklad drevené vázy, hodiny, šperkovnice, rámčeky na fotky alebo unikátne fotoalbumy sú nielen funkčné, ale aj krásne. Praktické vlastnosti navyše tiež môžete skrášliť gravírovaním. Pomocou vypaľovania do dreva urobíte aj z obyčajnej drevenej dosky unikátny darčekový predmet.

hodiny-s-vlastni-fotografii   drevene-prkenko-svatebni-gravir

Moderné alebo tradičné drevené svadobné darčeky

Máme riešenie pre tých, ktorí váhajú, či zaobstarať niečo tradičné alebo naopak moderné! Aké luxusné drevené svadobné darčeky sú obľúbeným výberom našich zákazníkov? Svoje si tu nájde milovník tradícií aj moderných vychytávok. Drevo v sebe totiž krásne snúbi oboje.

 • Drevené fotoalbum - vyberte si zo širokej ponuky vkusných designov svadobných fotoalbumov, kde si vyberie skutočne každý.
 • Fotorámiky s motívom na mieru - ako už sme spomínali, tak personalizované darčeky patria momentálne k tým najobľúbenejším. Prezrite si ich na ČistéDrevo.sk všetky a rozhodnite sa pre ten najlepší!
 • Gravírovaná fotografia na dreve alebo fotka na plexiskle - zvoľte si požadovaný formát a v prílohe nám pošlite fotografiu. O všetko ostatné sa postarajú naši špecialisti na laserové vypaľovanie a farebnú potlač dreva.
 • Menovky, ceduľky a nápisy na dvere (prípadne stenu) - vyrežeme pre vás nápis, ceduľku či motivačný citát, ktorý si novomanželia môžu umiestniť na bránku, poštovú schránku či ako dekoráciu na stenu.
 • Zamilované prívesky na kľúče - hľadáte cenovo dostupný darček s pridanou hodnotou? Prívesok na kľúče s vlastným motívom je to pravé orechové.

rodinny-kalendar   ramecek-rodina   svatebni-fotoalbum

Drevené svadobné darčeky na mieru

Veľa novomanželov si vytvára zoznam prianí, čo by na svadbe chceli dostať. Ak budúci manželia týmto zoznamom nedisponujú, buďte proaktívny a opýtajte sa! Snúbencom urobíte radosť, že si dávate na darčeku dávate záležať a vy možno ušetríte veľa času, ktorý by ste inak venovali výberom vhodného darčeka.

Drevené svadobné darčeky s príbehom majú vždy úspech

Chcete darovať niečo osobné? Potom sa zamerajte na personalizované drevené darčeky. V roku 2024 sú personalizované darčeky ešte viac v kurze. Pomocou moderných technológií je možné personalizovať takmer čokoľvek, čo si človek dokáže predstaviť. Drevené výrobky sú pre personalizované darčeky ako stvorené. Gravírujeme až 2000 unikátnych produktov - od kuchynských potrieb, fotoalbumov, dekorácií, nástenných doplnkov, hodín, tabuliek na dvere až po krabičky a pokladničky.

Udržateľné drevené svadobné darčeky sú teraz v móde

 

Vyhnite sa drevu z nelegálnej ťažby a zvážte ekologické drevené produkty. Drevené darčeky z recyklovaného alebo obnoviteľného dreva sú šetrné k životnému prostrediu a odrážajú starosť o našu planétu. Na našom e-shope nájdete výhradne produkty z dreva udržitelne obhospodarovaných lesov.

Svadobné darčeky sú príležitosťou na vyjadrenie lásky, rešpektu a podpory pre nový životný začiatok novomanželov. Či už sa rozhodnete pre zážitkový darček, personalizovaný predmet alebo technologickú vychytávku, je veľmi dôležité, aby váš dar bol premyslený a prispôsobený osobnostiam a záujmom budúceho páru. S našimi tipmi na svadobné darčeky pre rok 2024 ste pripravení priniesť úsmev na tvár novomanželov a prispieť k ich šťastnému začiatku.

Súvisiace články

10 tipov na originálne darčeky pre športovcov

10 tipov na originálne darčeky pre športovcov

nahledovy-medaile

Pre mnoho ľudí je šport nielen spôsobom života, ale aj vášňou. Ak hľadáte ten správny darček pre športovcov, možno vám pomôže niekoľko inšpiratívnych nápadov. Tu je 10 tipov na originálne darčeky pre športovcov, ktoré potešia každého nadšenca.

Ako vybrať darček pre športovcov? Držte sa nasledujúcich zásadných krokov a nechajte sa inšpirovať výberom, ktorý vznikol pod záštitou nadšených športovcov v našom "dreváckom" tíme.

Obsah

Praktické darčeky pre športovcov

Športovci vo väčšine prípadov ocenia najmä praktické darčeky, ktoré im uľahčia ich činnosť, zlepšia výkon, či akokoľvek inak posilnia tréning.

Naše najlepšie tipy na darčeky pre športovcov:

 • Športové hodinky sú nevyhnutnou výbavou každého športovca. V súčasnosti sa na trhu objavujú hodinky s mnohými funkciami.
 • Batoh alebo iná športová taška. Tu sa hodí orientovať prevažne športom obdarovaného. Futbalisti ocenia veľkú tašku na kompletné vybavenie. Bežci alebo cyklisti zase dávajú prednosť ľahkému vodeodolnému batohu s možnosťou pitného vaku. Pre zapáleného turistu je vhodný skôr kvalitný outdoorový batoh s najrôznejšími vychytávkami (napríklad sponou na kuksu).
 • Vhodné doplnky stravy ocení každý športovec, ktorý si stráži zdravé stravovanie.
 • Športové oblečenie alebo náčinie nepatrí medzi najlacnejšie záležitosti. Ak chcete darovať naozaj osobný a prémiový kúsok, tak výberom vhodného oblečenia nikdy nešliapnete vedľa.

venkovni-beh

Originálne darčeky pre špecifické športy

Pokiaľ ste už svoje portfólio praktických darčekov vyčerpali už v minulých rokoch, musíte tento rok skúsiť niečo iné. Zamyslite sa preto nad tým, aký šport je preferovaný a uvidíte, čo vás napadne. Kto stále tápe, máme tu aspoň malú inšpiráciu.

 • Plávanie

Plavci ocenia ochranné okuliare do vody alebo poukážku na kúpu nových plaviek či trikotu do vody. Chlór totiž robí aj s kvalitným materiálom svoje a navyše plaviek nie je jednoducho nikdy dosť.

 • Beh a turistika

Na behanie aj turistiku sa hodia prevažne reflexné doplnky, prípadne ďalšie ochranné svetelné prvky. Radosť urobíte aj kvalitnou čelovkou, prípadne ľadvinkou na mobilný telefón, kľúče a ďalšie nevyhnutnosti.

 • Cyklistika

Cyklista rozhodne ocenia doplnky na bicykel. Zamerajte sa napríklad na reflexné prvky na bicykel, praktické doplnky aj vtipné vychytávky.

 • Futbal

Futbalistovi urobíte radosť kvalitnou futbalovou loptou, prípadne doplnkami s merchom obľúbeného futbalového klubu.

 • Halové športy

Milovníka halových športov potešíte výberom kvalitnej obuvi a vhodných nástrojov (napríklad lopty, florbalové rakety či štýlové helmy).

 • Joga

Ako milovníčka jogy len pripomeniem, že doplnkov (ako sú bloky, protišmykové ponožky, jogamatky a podporné vankúše) nie je nikdy dosť.

Čo dať športovcovi k narodeninám

Čo kúpiť športovcovi k narodeninám? Iste sa zhodneme, že spomienky sú dôležité. Darujte preto fotografiu z výherného zápasu alebo súťaže. Zdá sa vám fotografia príliš málo? Aj pre náročných máme riešenie! Fotografie gravírujeme na drevo, tlačíme na drevo aj sklo. Výnimočná udalosť si žiada originálne riešenie. Darček pre športovcov alebo športovkyňu k narodeninám by mal byť v prvom rade osobná a štýlová fotografia tento aspekt rozhodne spĺňa.

Športová dekorácia ako darček

Darček a zároveň dekorácia. Ide to vôbec skĺbiť? Jasne že ide! Stavte na drevené vešiaky na medaily. Na ČistéDrevo.sk nájdete širokú ponuku drevených vešiakov. Vyrobíme vám veľké aj malé, na mieru s menom aj s obrázkom konkrétneho športu. Vďaka jedinečnému prírodnému dizajnu sú drevené vešiaky na medaily nielen praktickou vychytávkou, ale aj štýlovou dekoráciou. Pristane obývacej izbe, spálni i predsieni. Športová dekorácia pre fitnesáka či fitnesačku dá každému prichádzajúcemu jasne najavo, kto v byte býva.

dreveny-vesak-na-medaile-detail   vesaky-na-medaile-drevo

Vtipné športové darčeky

Chcete športovcov zaručene rozosmiať? Aj pre tieto požiadavky máme riešenie. Vyberte si z našej bohatej ponuky drevených výrobkov a nechajte si vypáliť vtipný text. Viete, čo sa hovorí – športovci sú známi nielen svojim odhodlaným prístupom k životu, ale aj špecifickým humorom.
Vybrali sme pre vás zopár nápadov našich verných zákazníkov.

 • “Aj športovci vedia variť!”

Odporúčame napríklad použiť na drevené dosky, servírovacie stolíky alebo grilovacie kliešte.

 • “Posilňujem!”

Naši zákazníci si celkovo veľmi pochvaľujú drevené korbely na nápoje. Skúste darovať športovcovi drevený korbel s gravírovaním a vaša snaha sa stretne s úspechom.

 • “V každom športe je kúsok umenia.

Čo kúpiť športovkyňu k narodeninám alebo na Vianoce? Každá žena má rada krásne veci. Drevené dekorácie s osobným odkazom sú to pravé orechové.

 • “Srdce šampióna bije aj mimo štadióna.”

Ak je váš náprotivok vášnivý športovec, nemusíte sa báť ani romantickejšieho darčeka z dreva, na ktorý necháte vypáliť dvojzmyselný text.

 • “Nie je to len šport, je to životný štýl.”

Gravírujeme až 3000 jedinečných drevených výrobkov. Vyberte si ten váš! Text vyplníte do textového poľa v detaile produktu.

krabicka-na-alkohol-s-vlastnim-motivem

Personalizované darčeky pre športovcov

Viete, ako ukázať, že ste si dali na darčeku záležať? My áno! Osobné darčeky pre športovcov hravo vytvoríte pomocou gravírovania do dreva. V ponuke máme až 3000 drevených výrobkov, ktoré môžete nechať upraviť podľa vlastného priania. Gravírujeme texty, logá, obrázky aj značky obľúbených športových klubov.

Lacné ale originálne darčeky pre športovcov

Nemusíte utrácať veľa peňazí, aby ste športovci dali niečo extra. Aj drobnosti potešia, pretože dáte obdarovanému najavo, že ste jeho koníček pri výbere darčeka brali do úvahy. Veľa ľudí pri výbere darčekov hľadí práve na rozpočet. A čo teda zaobstarať doslova za pár eur? Nadšený futbalista a športovec Tomáš odporúča drevené medaily. “Na medaily je možné vypáliť akýkoľvek text či obrázok, takže sa skvele hodí ako drobnosť, ktorá nezaťaží vašu peňaženku, ale urobí obrovskú radosť. Osobne som z takého darčeka mal veľkú radosť, pretože moji priatelia tým ukázali, ako dobre ma poznajú.”

drevene-medaile   drevene-medaile-pro-sportovce   medaile-ze-dreva

Čo dať športovcovi na Vianoce

A narodeninami nekončíme! Máme pre vás tipy aj na štýlové vianočné darčeky, ktoré ocení každý športovec. Keď športovec zbiera medaily, prípadne poháre zo svojich úspechov, potom sa mu môže hodiť vitrína, prípadne štýlová polica. V ponuke ČistéDřevo.cz nájdete unikátne dizajnové police z masívu pod našou privátnou značkou IZARI, ktoré sa skvele hodia ako vianočné darčeky pre športovcov. Okrem dubového masívu vás očarí aj rôzne typy konzol a možnosti uchytenia na stenu.

dreveny-pohar-pro-sportovce

Či už ste vybrali čokoľvek z tejto škály darčekov, pamätajte, že dôležité je prejaviť svoju podporu a záujem o ich záľubu a vášeň. Vhodný darček môže tiež posilniť ich motiváciu a radosť z toho, čo robia. Či už ste váhali, čo kúpiť športovci na Vianoce alebo narodeniny, dúfame, že ste dnes našli, čo ste potrebovali. Pre viac inšpirácie nás sledujte na sociálnych sieťach - Facebooku, Instagrame, Pintereste aj TikToku.

Súvisiace články

Ako vybrať originálny darček ku dňu matiek

Ako vybrať originálny darček ku dňu matiek

nahledovy-darky-pro-maminku

Svojej mamičke by sme mali prejavovať lásku a vďaku každý deň. Jeden deň v kalendári je však na to ako stvorený. Áno, reč je o Dni matiek, sviatku, ktorý sa oslavuje v rôznych obdobách po celom svete a vychádza zo zažitých tradícií. Všetky však majú spoločné uctievanie ženy, bohyne matky, ktorá nám dala život. Napriek tomu, že množstvo sviatkov vzbudzuje medzi ľuďmi miernu i väčšiu kontroverziu, čo sa týka sviatku matiek, ten je v Čechách bez výnimiek obľúbený. A kedy je deň matiek? V tuzemsku ho pravidelne oslavujeme druhú nedeľu v máji. Tento rok sa jedná o nedeľu 12. mája 2024.

Ak chcete svojej mamičke v tento špeciálny deň urobiť radosť drobným darčekom, tým pravým môže byť práve výrobok z dreva. Drevo je ako prírodná substancia teplej, vrelej a plnej energie, a preto je ideálnym darčekom ku Dňu matiek. Pripravili sme pre vás pár tipov na vhodné drevené darčeky ku Dňu matiek.

Čo dať mamičke ku Dňu matiek

Milovníčku čaju môžete potešiť dreveným boxom na čaj, ktorý rovno naplňte jej obľúbenými čajovými vrecúškami. Pokiaľ vaša mamička holduje skôr dobrému vínu, radosť jej určite urobí elegantná sada na víno v drevenej kazete.

Pokiaľ má mamička doma poriadny šijací stroj a rada šije, oceňte jej kreatívnu dušu krásnym dreveným boxom na šitie. Na pekné spomienky sú ako stvorené drevené rámčeky na fotky, ktoré ponúkame v rôznych tvaroch a veľkostiach. Na mnohých z nich je navyše možné gravírovať osobné odkazy a nápisy.

Drevo ale patrí aj do kuchyne. ČistéDrevo.sk ponúka veľké množstvo obľúbených kuchynských potrieb z prírodných materiálov ako sú kokosové misky, koreničky, dózičky a ďalšie nevyhnutnosti. Z ďalších drevených výrobkov do kuchyne môžete staviť napríklad na doštičku s nápisom “Najlepšia mamička” alebo drevenú sadu príborov.

kokosova-miska_1   ramecek-ze-dreva-rodina

Stavte na personalizovaný darček pre matku

Čo sú vôbec personalizované darčeky? Ide o výrobky na mieru, ktoré sú upravené alebo ozvláštnené tak, aby čo najviac zodpovedali vkusu a potrebám obdarovaného. Na drevené výrobky môžete nechať vygravírovať akýkoľvek text, spomienku, citát alebo báseň. Pozrite sa na naše najčastejšie texty na personalizované darčeky pre matku.

Akú textáciu zvoliť na gravírovanie do dreva?

 • Mamičke ku Dňu matiek
 • Mama rozumie aj tomu, čo jej deti nepovedia
 • Pre najlepšiu mamičku na svete
 • Mamičke
 • Jedna dobrá matka je viac ako sto učiteľov

Zahaľte radosť do darčekového balenia

Pri výbere darčekov pre mamičku sa riadime prevažne jej záľubami. Môžeme pokojne vybrať aj drobnosť. Záležať by sme si ale mali dať najmä na darčekovom balení. Aj malý darček tak získa punc luxusu. A čo sa na zabalenie skvele hodí? Napríklad darčekové krabičky a debničky, ale vedľa nešliapnete ani s darčekovým prúteným košíkom alebo klasickým prúteným košom na nákupy či huby. Ten mamička navyše prakticky využije. Pokiaľ neviete, čo mamičke zabaliť, inšpirujte sa našim vymazleným hotovým darčekovým balením.

Low cost darček ku dňu matiek vyrobíte hravo aj sami doma

Lacný darček ku dňu matiek vôbec nemusí znižovať jeho kvalitu. Práve naopak, low cost darčeky bývajú často originálne a plné kreatívnych nápadov.

Čo patrí k low cost darčekom?

 • Deň iba pre seba

Ponúknite mamičke deň, kedy sa spoločne venujete iba jej záujmom. Môže to byť prechádzka v prírode, spoločné čítanie, alebo skúška nového receptu.

 • Fotografie

Zostavte zbierku fotografií, ktoré pripomínajú spoločné zážitky, dobrodružstvo a spomienky. Môžete zvoliť aj netradičnú formu fotografií. Na ČistéDrevo.sk napríklad ponúkame fotografie na dreve, na skle aj kvalitné fotografie na plátne.

 • Kulinársky zážitok

Pripravte pre mamičku domáci dezert, tortu, alebo sušienky. Domáce pečenie nielenže šetrí peniaze, ale môže vytvoriť teplé a osobné spojenie.

 • Sadenice a semená obľúbených rastlín

Kúpte semienka obľúbených kvetov alebo bylín. Mamička si sadenice môže dať na záhradku alebo balkón. Mamičke potom už dáte obľúbené sadenice napríklad v štýlovom kvetináči.

 • DIY darčeky

Kreativita a osobný dotyk môžu urobiť z darčeka zvláštny zážitok. Vyskúšajte niektoré z našich tipov, ktoré nájdete nižšie.

bylinkova-zahradka-truhlik   fotografie-na-dreve_1

Čo vyrobiť mamičke ku Dňu matiek

DIY darček ku dňu matiek dá mamičke najavo, že ste si dali na darčeku záležať a zároveň tieto darčeky značne šetria aj vašu peňaženku. Inšpirujte sa naším zoznamom.

 • Výroba soli do kúpeľa vám zaberie len niekoľko minút

Stačí vlastne zmiešať epsomskú soľ so sušenými bylinkami a obľúbeným esenciálnym olejom vašej mamičky a máte voňavý darček hotový mrknutím oka. A do čoho soľ do kúpeľa zabaliť? My sme vyskúšali štýlové sklenené koreničky a výsledok vyzeral skvele. Odporúčame vyskúšať.

 • Pečený čaj poteší každú mamičku

Pečený čaj zvládne naozaj každý (osobne vyskúšané). Zabaliť ho potom môžete do krásnej dózy s dreveným vekom a doplniť o štýlové menovky, ceduľky a iné výrezy z preglejky.

 • Vyrobte mamičke originálnu sviečku

Novú a krásnu sviečku vyrobíte zo starých obhorených sviečok. Nielen, že potom pred sebou máte originálny darček, ale aj produkt v duchu zero waste. A do čoho najlepšie sviečku urobiť – nám sa oplatili napríklad kokosové misky, ale aj staré zaváracie poháre. Použiť ale môžete aj starší hrnček či drevenú misku. Výrobok bude o to originálnejší.

 • Lapač snov zvládne aj začiatočník

V ponuke ČistéhoDreva.sk nájdete množstvo atraktívnych komponentov a doplnkov pre tvorenie. Okrem iného aj priadze a polotovary na lapače snov. S dreveným polotovarom vám navyše výroba pôjde rýchlo od ruky a aj začiatočník môže vytvoriť doslova umelecké dielo. Pusťte sa do toho! Podrobný návod na to, ako vyrobiť lapač snov, nájdete aj v našom magazíne.

 • Macramé dekorácie na stenu

Pri výrobe darčeka pre mamičku môžete zúročiť aj vaše znalosti a zručnosti. Viete háčkovať? Alebo ste sa pozreli v macramé? Vyrobte pre mamičku niečo osobné. Macrame dekoráciu na stenu sme zvládli aj my!

sul-do-koupele   kokosova-svicka   macrame

Význam a história dňa matiek

História Dňa matiek siaha až do starovekých čias, kedy boli materské postavenie a úlohy v rôznych kultúrach oslavované prostredníctvom rôznych rituálov a obradov. Moderná podoba Dňa matiek, ako ju poznáme dnes, vznikla v 20. storočí vďaka aktivitám a úsiliu jednotlivcov a organizácií, ktorí chceli zdôrazniť význam materstva a materskej lásky v spoločnosti. Tento deň slúži ako príležitosť vyjadriť vďaku a lásku k matkám a uvedomiť si ich neoceniteľný prínos v našich životoch.

Originálne darčeky ku Dňu matiek na poslednú chvíľu

Patríte rovnako ako ja medzi zábudlivé typy? Potom aj pre vás máme nápady, aké darčeky zaobstarať na poslednú chvíľu bez toho, aby sa akokoľvek znížila ich kvalita. Mamičke môžete zaobstarať darčekový poukaz, prípadne obľúbenú pochúťku. Ďalším tipom je aj kytička, ktorá každú mamičku poteší.

Tieto a mnoho ďalších drevených drobností budú skvelým darčekom pre mamičky všetkých vekových kategórií. Ďalšiu prírodnú inšpiráciu nájdete na ČistéDrevo.sk. Tak aký darček k sviatku matiek vyberiete?

Tipy na personalizované darčeky - Darujte originál s dušou

Tipy na personalizované darčeky - Darujte originál s dušou

nahledovy-personalizovane-darky

S personalizovanými darčekmi sa už nikdy nemusíte báť, že sa netrafíte. Nielen, že darujete radosť, ale taktiež zachytíte dôležité okamihy originálnym spôsobom. Darovať taký darček nie je len o výbere predmetu, ale aj o vytvorení spojenia medzi darcom a obdarovaným.

V tomto článku sa pozrieme na skvelé tipy na individuálne darčeky a objavíme, ako môžete darovať nielen netradičný výrobok, ale aj kúsok svojho ja. Venujte radosť, ktorá rozpráva príbeh – darujte originál s dušou!

Obsah

Čo sú to personalizované darčeky?

Personalizované darčeky sú výrobky na mieru, ktoré sú upravené, či ozvláštnené tak, aby zodpovedali konkrétnej osobe, prípadne určité príležitosti. Úprava spočíva v tom, že do darčeka sú zahrnuté prvky, ktoré majú pre danú osobu osobitný význam alebo dávajú jasne najavo, komu drevený výrobok patrí. Darčeky šité na mieru sú vytvorené hneď niekoľkými spôsobmi. A to buď pridaním mena, dát, špeciálnych správ, fotografií, obrázkov, apod.

Aké sú najväčšie výhody týchto neobvyklých darčekov?

 • Osobný dotyk - čo vy sami oceňujete na darčeku najviac? Väčšina z nás samozrejme to, že je vidieť, že si dal dotyčný na výbere aj prevedení veľmi záležať. Aj preto sú stále obľúbenejšie nielen individuálne darčeky, ale aj ručne robené darčeky.
 • Vzhľad - samotný estetický dojem z produktu stojí za zmienku. Kombinácia vypaľovania do dreva a dreveného výrobku je natoľko pôsobivá, že mnohokrát okrem praktickej funkcie spĺňa aj tú dekoratívnu.
 • Unikátnosť - podobný darček nikde inde nenájdete a je jasné, že sa jedná o jedinečnú záležitosť!
 • Prejav vlastnej kreativity - k samotnému darčeku pripojíte aj pridanú hodnotu. Kúsok vlastného sebavyjadrenia, ktoré obdarovaný určite ocenia.
 • Viacúčelovosť - napríklad taká drevená krabička s textom urobí nielen radosť vďaka charakteristickému nádychu, ale aj dotyčný ocení jej praktickú stránku.

Ako pre vás darčeky s príbehom vyrábame?

Kustomizované darčeky pre vás vyrábajú naši šikovní zamestnanci a špecialisti na laserové gravírovanie do dreva. K dispozícii majú profesionálne vypaľovacie stroje, vďaka ktorým budete v rukách držať kvalitný produkt s minimálnym opálením, ostrými kontúrami aj jemným tieňovaním. Stačí si vybrať drevený produkt (vypaľujeme až 2000 drevených výrobkov) av detaile si zadať požiadavku na text, obrázok, logo či fotografiu. Individuálne požiadavky radi vybavíme. Stačí sa ozvať na e-mail: laser@cistedrevo.cz.

Aké možnosti personalizácie na ČistéDrevo.sk nájdete

 • Fotografie - sme radi, že môžeme byť súčasťou vašich spomienok a dôležitých momentov vo vašom živote. Gravírované fotografie pre vás vyrábame vo vysokej kvalite a s láskou!
 • Logo - gravírujeme do dreva firemné, športové logá i logá umeleckých skupín a ekologických či verejných organizácií.
 • Text - Zvoľte si nielen samotný text, ale aj štýl písma na vytvorenie toho najoriginálnejšieho produktu pod slnkom! A čo najčastejšie volia naši zákazníci? Okrem mien sa často jedná o dôležité dáta, osobné motta, citáty, ale aj najrôznejšie vtipné texty či básničky.
 • Obrázok - Vypaľovanie do dreva hojne využívajú aj mamičky menších detí. Tie písanému textu zatiaľ nerozumejú, ale v obrázkoch sa vyznajú veľmi dobre. Nájdete u nás aj množstvo personalizovaných školských potrieb a doplnkov, ktoré sa hodia ako pre menšie deti, tak aj školákov.

medonoska-s-logem   fotografie-na-dreve-personalizovany-darek   pravitko-se-jmenem-personalizovane

Darčekové krabice pre mužov a ženy

Chcete, aby bol váš darček čo najviac unikátny a obdarovaný tam našiel všetko, po čom jeho srdce túži? Skvelou voľbou sú preto darčekové balenia. Do darčekovej krabičky jednoducho vložíte všetko, čo má dotyčný rád a robí mu radosť. Veko krabice následne ľahko ozdobíte logom, osobným prianím, vlastným menom, či vtipnou textáciou - tu už nechávame priestor vašej fantázii.

Darčeky na mieru k najrôznejším príležitostiam

Narodeniny

Darujte originálny darček, na ktorom pôjde vidieť, že ste si na ňom dali záležať. Obzvlášť ak niekto oslavuje guľatiny, iste ocenia pamätný darček a milú spomienku.

Narodenie bábätka

Narodenie bábätka je krásna udalosť, na ktorú radi spomínajú nielen rodičia, ale aj novopečené babičky a deduškovia. Darujte spomienku, ktorá len tak nevybledne! Rodičia ocenia napríklad drevený fotorámik s pôrodnými údajmi, fotoalbum, či gravírovanú fotografiu s venovaním. Všetko pre vás vyrábame s láskou!

Svadba

Naša svadobná kategória sa len hemží krásnymi doplnkami, dekoráciami, ale aj darčekmi vhodnými na svadbu. Vdýchnite svadobným doplnkom romantické kúzlo pomocou vypaľovania do dreva!

Výročie

Je snáď niečo lepšie ako osláviť vašu lásku darčekom, ktorý bude spomienkou na váš veľký deň? Vyberať môžete hneď z niekoľkých drevených fotorámikov, rámčekov na mieru, gravírovaných fotografií aj krásnych štýlových dekorácií.

Krstiny

Na darčekoch ku krstinám si mnohí dávajú naozaj záležať. Medzi najčastejšie dary patria šperky, investičné mince, náramky s doštičkou vhodnou na gravírovanie, drevené spomienkové krabičky s venovaním či vlastným menom. Najrôznejšie personalizované tabuľky s údajmi o narodení a ďalšími osobnými údajmi.

Deň matiek a Deň otcov

Osobitný darček ku Dňu matiek a otcov ľahko vytvoríte pomocou spojenia klasického dreveného výrobku spoločne s gravírovaním do dreva. Pre oteckov môžeme odporučiť napríklad drevené dosky či korýtka, ale poteší aj štýlový drevený korbel na pivo. Mamičky ocenia rámčeky na fotografie, drevené vázy a iné štýlové dekorácie.

Promócie

Promócie patria k príležitostiam, ktoré si rozhodne zaslúžia byť pamätané. Darček k promóciám bude určite krásnou pamiatkou a urobí radosť aj za niekoľko desiatok rokov. K promóciám naši zákazníci berú prevažne fotoalbumy, ale aj pamätné doštičky, prípadne personalizované písacie, či kancelárske potreby.

personalizovane-darky-na-svatbu   personalizovane-darky-svatba

Firemné darčeky za skvelé ceny!

Hľadáte ideálny darček pre svojich zamestnancov alebo verných klientov? Všetky naše drevené výrobky máme na sklade aj vo veľkom množstve. Nie je pre nás problém vyrobiť 10 000 varešiek či drevených dosiek s logom, alebo drevené banky s obrázkom. Darčeky s logom pre klientov aj zamestnancov následne odošleme v rekordnom čase.

banka-s-logem   prkenko-logo   krabice-s-logem-rybizak

Čo na darčeky s venovaním hovoria naši zákazníci?

Martina je našou pravidelnou zákazníčkou a jej výber sa primárne obracia práve na vypaľovanie do dreva a osobnému prevedeniu. „Pre svojich príbuzných sa snažím vyberať neobvyklé darčeky, ktoré ich zaručene potešia. Darčeky s gravírovaním majú úspech vždy!”

Zákazníčka Katarína zase hovorí: „Vždy sa snažím o to, aby na darčekoch bolo vidieť, že som si na nich dala záležať. Okrem toho, že veľa darčekov sama vyrábam, tak druhú polovicu darčekov tvoria práve darčeky šité na mieru.”

A s recenziami našich zákazníkov nekončíme. Náš stály zákazník Martin má väčšinou problém vybrať darčeky pre svojich rodičov. „Naši zakaždým hovoria, že nič nechcú a všetko majú. Je potom problém vybrať niečo, z čoho by mali skutočnú radosť.” S Martinom ale vždy nájdeme skvelé riešenie, ako originálny darček vytvoriť. Naposledy to boli napríklad krásne gravírované fotografie, ktoré majú rodičia od Martina vystavené na čestnom mieste v obývačke.

Ako sa starať o drevené darčeky?

 1. Drevo pravidelne čistíme od prachu. Hodiť sa vám bude napríklad mäkká kefka.
 2. Pre väčšiu ochranu materiálu naši drevoznalci odporúčajú drevené výrobky natrieť rastlinným olejom. Vhodný je napríklad kokosový alebo olivový olej.
 3. Kuchynské potreby nikdy nedávame do umývačky a väčšie nečistoty odstraňujeme pomocou jedlej sódy a citrónu (možno vymeniť za ocot).
 4. Výrobky z dreva, ktoré nie sú ošetrené povrchovým náterom skladujeme v suchu, teple a nie na priamom slnečnom svetle. Ak by ste predsa len chceli dať produkty von, tak sa mrknite do nášho článku, ako na povrchovú úpravu drevených výrobkov.
 5. Drobné nedokonalosti (napr. odštiepenie, zlomená časť) riešime ihneď.
 6. Zlomené časti idú veľmi dobre zlepiť vhodným lepidlom. Ako na lepenie dreva sa tiež dozviete v našom článku v magazíne. Uštiepené nedokonalosti a nerovnosti zase hravo spravíte využitím tmelu.

 

Ako je zabezpečená doprava a balenie?

V snahe získať maximálnu spokojnosť našich zákazníkov sme venovali zvláštnu pozornosť bezpečnosti pri doprave a balení nielen drevených darčekov. Veríme, že každý kúsok, ktorý opustí naše dielne, by mal doraziť k zákazníkovi v optimálnom stave a v skvostnej prezentácii. Drevené výrobky sú balené so starostlivosťou a odbornosťou. Každý darček je najskôr opatrený ochranným obalom, ktorý eliminuje možnosť poškriabania alebo iného mechanického poškodenia počas prepravy. Potom je pevne umiestnený v odolnej a špeciálne navrhnutej krabici, ktorá zaisťuje stabilitu a pevnosť počas celého prepravného procesu.

baleni-baliku

A tak ukončujeme našu cestu do sveta personalizovaných darčekov, kde každý kúsok rozpráva svoj vlastný príbeh a každý okamih sa stáva nezabudnuteľným. Na ďalšiu inšpiráciu nás sledujte na našich sociálnych sieťach, kde pre vás máme nachystané ďalšie tipy na originálne darčeky pre všetkých.

Súvisiace články:

Ako štýlovo zabaliť darček

Drevené hračky nielen pre deti

ČistéDřevo.cz radí, čo dať pod stromček

Ako potešiť mamu na Deň matiek? Drevený darček nikdy nesklame

Aký darček na Vianoce? Tieto ocení celá rodina

Tipy na drevené vianočné darčeky pre mužov

Tipy na drevené vianočné darčeky pre mužov

nahledovy-tipy-na-darky-pro-muze 

Vianoce sa rýchlo blížia a okrem opojnej vône, vianočného pečenia a vianočnej atmosféry vás určite čaká aj nákup vianočných darčekov. Niekto túto činnosť úplne miluje a niekto naopak nenávidí, ale každý rok určite hľadáte inšpiráciu, aké darčeky pre svojich blízkych zaobstarať. Muži často oceňujú darčeky, ktoré sú praktické, kvalitné a štýlové. Drevené vianočné darčeky pre mužov spĺňajú všetky tieto požiadavky.

Neviete, čo dať mužovi na Vianoce? Vďaka nasledujúcemu článku si už lámať hlavu nemusíte. Drevený darček pre manžela, deduška, priateľa i otecka hravo zaobstaráte na e-shope ČistéDrevo.sk. Máme pre vás výber toho najobľúbenejšieho v tomto roku!

Obsah

Originálne doplnky v prírodnom dizajne

Drevené slnečné okuliare, nevšedný drevený motýlik či korková kravata nesmú chýbať v šatníku žiadneho elegantného muža. S okuliarmi z dreva sa bude obdarovaný cítiť výnimočne a ukáže svoj nadčasový štýl. Aj keď sa jedná o čisto prírodný produkt, tak vás drevené okuliare prekvapia ľahkosťou. Dizajnový motýlik, drevené hodinky, aj kravata uhladený imidž len podčiarknu. K dreveným dizajnovým darčekom patria aj štýlové drevené šperky - stavte na manžetové gombíky, brošne a ďalšie doplnky.  

drevene-bryle   drevene-motylky   dreveny-motylek

Drevené doplnky do domácnosti

Hľadáte drobnosť pre otecka, ktorá poteší? Drevené fotorámiky vykúzlia domov presne podľa predstáv. Pokiaľ navyše súčasťou fotorámika bude spomienková fotografia, bude radosť dvojnásobná.

Prečo práve drevený fotorámik

 • Skvelá cena už od 4,40 eur - ideálny darček od dieťaťa otcovi.
 • Na e-shope ČistéDrevo.sk nájdete hneď niekoľko typov drevených fotorámikov. Vyberajte z nalepovacích fotorámikov na stenu, na zavesenie či so stojanom na umiestnenie na komodu, či konferenčný stolík.
 • Drevené fotorámiky sa skvele hodia ako podklad pre ručne vyrobené drevené darčeky. Stačí ozdobiť, doplniť o vypaľovanie do dreva, prípadne nafarbiť a osobný darček je na svete.
 • Udržateľný dizajn, ľahkosť aj odolnosť sú pre fotorámiky z dreva typické.
 • Vďaka univerzálnemu prírodnému vzhľadu sa skvele hodí do akéhokoľvek interiéru.

fotoramecek-pro-tatinka

Prírodný košík na huby aj na drevo pre milovníka lesa a prírody

Bez čoho sa nezaobíde správny chalupár?

 • Košík na dřevo – topení dřevem má samozřejmě své romantické kouzlo. Neobejde se ale bez správného nářadí. Kdo by taky polena tahal v rukou? 
 • Košík na houby – ocení horlivý houbař, který tráví každou volnou chvilku v lese

Pýtate sa, kde kúpiť košík na huby, aby bol dostatočne kvalitný a mali ste z čoho vyberať? ČistéDrevo.sk ponúka nielen nepreberné množstvo veľkostí, ale aj tvarov a farieb, a tiež sa pýši najširšou ponukou košov u nás.

kos-na-drevo_1   kosik-a-hul

Drevená darčeková krabička

Darčekové drevené debny dokážu aj zo zdanlivo obyčajných vecí vykúzliť úplne úžasný darček.

Čo vložiť do darčekovej debničky?

 • všetko, čo má dotyčný rád
 • obľúbené dobroty
 • luxusnú kozmetiku
 • merino ponožky alebo hrejivú termobielizeň

Alebo sa inšpirujte z už hotových darčekových debničiek, ktoré sme pre vás tento rok exkluzívne pripravili.

Drevené debny potom skvele poslúžia aj naďalej. Schováte si do nich najrôznejšie drobnosti a poklady. Na drevenú krabičku môžete nechať vypáliť odkaz či venovanie, alebo zvoliť farebnú tlač, ktorá vám vyhovuje.

Drevený nosič na štamperlíky

Hľadáte vtipné darčeky pre mužov, ktoré pobavia a urobia radosť? Drevený nosič, alebo doska na panáky sú jasnou voľbou. Prírodný a do detailu prepracovaný dizajn v kombinácii so štamprľami bude hviezdou každého večierka. Ak je váš brat alebo kamarát človek, ktorý nepokazí žiadnu zábavu, tak jeho nadšenie z darčeka bude obrovské. Okrúhle výrezy navyše zabránia zbytočnému vyliatiu, takže večierok bude bezkonkurenčný.

Súprava na víno a set na syry pre gurmána s vycibreným jazýčkom

Radi si s manželom posedíte večer pri pohári obľúbeného vína a doplníte to rovnako dobrým syrom? Potom svojho labužníka určite potešíte sadou na víno alebo luxusným setom na syry. Rovnako ako každému vínu pristane kvalitný syr, tak neodmysliteľne k syru patrí aj štýlová servírovacia sada.

set-na-syr

Súprava na grilovanie pre skutočného fajnšmekra

Vášnivou záľubou nejedného muža je grilovanie. Potešte toho svojho luxusnými doplnkami v drevenom dizajne, ktoré posunú jeho kulinárske umenie na úplne novú úroveň. Na manipuláciu s ohňom a horúcim mäsom sa bez špeciálnych nástrojov žiadny majster nezaobíde. Vhodné príslušenstvo na opatrné zaobchádzanie a následnú údržbu grilu využijete pri každej záhradnej párty.

servirovani-jidla-gril

Vianočné darčeky s venovaním

Vianočné darčeky pre mužov s osobnou hodnotou ľahko zaobstaráte na špecializovaných e-shopoch zameriavajúcich sa na personalizáciu. Čo pre taký darček urobiť? Stačí vybrať vhodný drevený výrobok a v detaile produktu zvoliť možnosť gravírovania na mieru. Naši špecialisti na laser v precíznej kvalite vypália akýkoľvek text, meno, prianie, venovanie, ale aj obrázok, fotografiu či logo. Navyše vypaľujeme až 2000 produktov!

Pre domácich majstrov – drevený box na náradie pre poriadneho chlapa

Debna z dreva dokonale schová a upratá všetko vaše náradie. Už nikdy nebudete musieť bojovať s tým, že niečo nemôžete nájsť práve vo chvíli, keď to budete najviac potrebovať. Drevená debnička hravo vyrieši akýkoľvek problém s uložením. Vypálený motív na veku vás zase nenechá na pochybách, ktorú debnu beriete do ruky.

box-pro-muze

Rád sa hrá? Stavte na drevený šach

Krásne vyrezávaný šach urobí radosť nielen dedkovi, ktorý rád precvičuje svoje logické schopnosti, ale poteší aj manžela, otca, či brata. Šach cvičí najdôležitejší orgán v našom tele – mozog. Zlepšuje duševné zdravie a udržuje šedé mozgové bunky stále v strehu. Na trhu existuje veľké množstvo možností výberu šachov. Magnetický šach odoláva nechcenému pohybu, darčekový šach vyzerá luxusne aj ako dizajnový doplnok, šach z dreva je zase trvalou položkou, ktorá vydrží aj niekoľko generácií.

sachove-figurky-habr

Perfekcionista má rád svoj poriadok

Nemý sluha z bukového dreva uspokojí nejedného jedinca milujúceho poriadok. Praktický pomocník do každej domácnosti už nenechá váľať oblečenie len tak po zemi alebo na stoličke. Ďalší úložný priestor sa vám nehodí? Ale praktický pomocník vždy po ruke áno – taký je nemý sluha z masívu. Ten je vďaka svojmu nadčasovému čistému dizajnu aj skvelou prírodnou dekoráciou.

nemy-sluha

…čo keď?

ste sa rozhodli pre menej materialistické Vianoce? Obzvlášť v období Vianoc si ľudia majú pomáhať a preukázať svoju štedrosť. V našej krajine existuje veľa možností (Vianočný zázrakKrabica od topánokSkutočný darček), ako darovať trochu nevšedný „darček“

Napríklad naše krásne drevené betlehemy robia radosť hneď v niekoľkých Domovoch dôchodcov. Aj vy sa môžete ľahko stať Ježiškovým vnúčaťom! Navyše pre vás máme skvelú novinku! Otvorili sme chránenú dielňu Drevený anjel, kde pre vás jej zamestnanci vyrábajú krásne dekorácie, darčeky a momentálne aj adventné kalendáre. Už sme ich pre vás vyrobili 1000 ks. Pomôžte nám ich všetky predať! Z utrhnutých peňazí otvoríme ďalšie miesta pre ľudí so zdravotným znevýhodnením.

Pre ďalšie tipy na drevené darčeky pod stromček sledujte naše sociálne siete, kde sa to hemží skvelými nápadmi. Sme pre vás na Facebooku, Pintereste, TikToku aj Instagrame.

Tipy na drevené vianočné darčeky pre ženy

Tipy na drevené vianočné darčeky pre ženy

nahledovy-tipy-na-darky-pro-ni

Čo dať žene na Vianoce? Takúto otázku si už od októbra kladie nejeden z nás. Ženy milujú krásne, luxusné a trvalé veci. Drevené darčeky pod stromček teda nesmú v žiadnom prípade chýbať. Majú tradičnú hodnotu, krásne vyzerajú a sú plné prekvapení.

Chcete počas tohtoročných Vianoc na tohtoročných Vianociach prekvapiť a vykúzliť obdarovanej žene úsmev na tvári? Nechajte sa inšpirovať našimi originálnymi tipmi na vianočné darčeky, ktoré potešia gurmánku, milovníčku luxusu, znalkyňu módy, nadšenú kreatívnu dušu aj romantičku.

Obsah

Drevený darček pre mamičku

Drevená šperkovnica patrí medzi naše najobľúbenejšie produkty. A my sa nedivíme! Ponúkame hneď niekoľko veľkostí, prevedení a designov, ktoré naše zákazníčky úplne milujú. Pre mamičku je šperkovnica ako stvorená. A ako vybrať správnu šperkovnicu? Vyberte jednoducho tú, ktorej prírodný dizajn vhodne doplní interiér. Drevená šperkovnica má navyše aj jednu veľkú výhodu – bez obáv do nej môžete vypáliť odkaz, obrázok alebo ju celú okoreniť farebnou tlačou. A pokiaľ do drevenej šperkovnice schováte drevené šperky či hodinky, bude radosť hneď dvojnásobná!

sperkovnice-ze-dreva_1   strom-na-sperky

Ideálny drevený darček pre babičku? Fotografia na dreve!

Každá babička miluje spomienky a fotografie sú tým najlepším riešením. Sme radi, že môžeme byť súčasťou dôležitých momentov vo vašom živote, preto u nás nájdete gravírované fotografie aj farebnú UV tlač na drevo, aby vaše spomienky nikdy nevybledli! A aké sú najväčšie výhody fotografie na dreve?

 • Vyniká kvalitným spracovaním, ostrým vypálením a jemnými kontúrami.
 • Fotografiu na drevo môžete nechať vypáliť napríklad aj na vhodný drevený výrobok. Naši zákazníci najčastejšie vyberajú drevenú krabičku, ale aj krabičku na čaj.
 • Máte dve muchy jednou ranou. Okrem krásnej spomienky babičku poteší aj ako štýlová dekorácia.
 • Fotografia na dreve sa len tak nezničí, nevybledne a hlavne sa nerozbije.

fotografie-na-dreve

Drevený darček pre manželku

Servírovací podnos do vane i postele sľubuje romantické chvíle, ale aj nikdy nekončiace hýčkanie. Rozohrajte doma za pomoci dreveného servírovacieho stolíka spoločné okamihy plné lásky. Servírovacia tácka sa skvele hodí aj na relaxačné leňošenie vo vani. Doprajte žene svojho života zaslúžený odpočinok v hygge štýle

policka-do-vany

Drevené dizajnové darčeky - hodiny IZARI

Drevené doplnky do domácnosti majú jednoznačne svoje kúzlo. Drevené hodiny IZARI vďaka svojmu minimalistickému dizajnu skvele doplnia interiér v akomkoľvek štýle. Vrelo ho môžeme odporučiť napríklad do minimalistického príbytku so škandinávskymi prvkami. Ponúkame hneď niekoľko farebných prevedení. Vyberte si tie svoje!

hodiny-izari

Dosky a valčeky pre kreatívne pekárky

Milovníčke kreatívneho pečenia a rodenej gurmánke vytrite zrak valčekom na cesto so vzorom. Príde vám, že dávať žene kuchynské náčinie trochu zaváňa nudou a stereotypom? Embosovaný valček vás z toho omylu hravo vyvedie. Tento valček na cesto bez ťažkostí vykúzli aj z obyčajných dezertov doslova majstrovské dielo. Drevená doska s originálnym vzorovaným valčekom sú ideálnym spojením, ktoré sladko okorení náladu pri vianočnom strome.

embosovany-valecek-vanoce

Prečo milujeme drevené fotorámiky?

 • Fotografie nielen že pripomínajú pekné zážitky, ale vo vhodnom fotorámiku zdobia každý múr, komodu, alebo odkladací stolík.
 • Prírodný dizajn hravo doplní domácnosť, či už je zariadená v škandinávskom, rustikálnom alebo vintage štýle.
 • Drevené rámčeky na fotky ponúkajú množstvo možností, ako s nimi pracovať. Môžete ich ozvláštniť gravírom, ozdobiť farebnou tlačou, kreatívni jedinci zase ocenia ich čistý dizajn a môžu si rámček upraviť podľa svojich predstáv.
 • Na drevený fotorámik môžeme bez obáv maľovať, lepiť, použiť metódu decoupage a mnohé iné techniky.

fotoramecek-rodina

Krabičky na čaj, ktorých obsah zahreje na tele aj na duši

Voňavé vrecká, krásne usporiadané v prírodnom drevenom boxe na čaj, potešia obdarovanú nielen svojou arómou, ale aj príjemným dizajnom. Nie nadarmo starí Číňania drevu pripisovali kúzelnú moc a tento mocný nápoj skladovali iba v drevených krabičkách na čaj, alebo najrôznejších drevených dózach.

Drevená darčeková krabica presne podľa vašich predstáv

Máte doma ženu, ktorá miluje luxus a poteší ju výber presne na mieru? Štýlová drevená darčeková krabička, okorenená osobným gravírovaním do dreva, v sebe skrýva mnohé prekvapenia, ktoré sa budú páčiť. Darčeková súprava poteší milovníka čajov a kávy, ale aj vášnivého ochutnávača luxusnej horúcej čokolády či medu, rovnako tak ako gurmána.

Prútené koše očaria prírodným vzhľadom aj boho nádychom

Praktický pomocník z vŕbového prútia je čisto prírodný produkt, ktorý má v domácnosti veľmi mnohostranné využitie. Košíky všetkých možných tvarov a farieb skvele doplnia prírodný interiér, očaria svojimi praktickými schopnosťami a stanú sa vo všetkých smeroch nevyhnutnou súčasťou vášho života. Na bežné pochôdzky po meste, ale aj na nosenie vecí do práce, sa bude hodiť napríklad prútený nákupný košík. Nielen, že je pevný, tvarovo stály a veľa toho unesie - taký nákupný kôš je aj skvelým ekologickým a štýlovým doplnkom.

prouteny-kos-na-drivi   proutena-nuse

Romantický večer dokáže vykúzliť úsmev na tvári snáď každej žene

Výnimočná žena si zaslúži nemenej výnimočný darček. Dokonalý večer plný lásky si bez vína a gurmánskeho zážitku neviete predstaviť - podobne ako váš náprotivok. Servírovací stolík, drevený stojan na víno, či snáď vymazlený a funkčný set na syry vaša drahá polovička ocení, rovnako ako váš samotný nevšedný a romantický nápad. Tento drevený darček pre priateľku je preto ako stvorený! Darujte kvalitné víno v darčekovej krabičke, na ktorú necháte vygravírovať odkaz, obrázok, prípadne fotografiu.

servirovani-do-postele

Ako sa starať o drevené výrobky?

 1. Dreveným výrobkom pristanú najrôznejšie povrchové úpravy. Na to ako povrchovo upraviť drevený výrobok sme sa zamerali už v jednom z našich minulých článkov.
 2. Pravidelne odstraňujte nečistoty a udržujte výrobky z dreva v suchom prostredí.
 3. Pri kuchynských potrebách, ale aj dekoráciách odporúčame drevené výrobky natrieť prírodným olejom (kokosový, olivový).
 4. Drevené výrobky vám vydržia aj niekoľko dlhých rokov vďaka svojej pevnosti a odolnosti. Pokiaľ sa predsa len produkt zničí, je možné veľmi ľahko opraviť, či ho môžete upcyklovať. Na drevo sa skvele maľuje a používajú sa najrôznejšie kreatívne techniky.

Vianočné darčeky s venovaním

Okrem veľkého množstva drevených výrobkov sme aj poprední tuzemskí špecialisti na vypaľovanie do dreva. Poďme sa spoločne pozrieť na to, prečo uprednostniť personalizované vianočné darčeky pre ženy.

 • Personalizované darčeky sú jedinečné a výrazne sa odlišujú od iných darčekov.
 • Majú emocionálnu hodnotu, pretože sú prispôsobené konkrétnej žene.
 • Vo väčšine prípadov odkazujú na vzťah medzi darcom a príjemcom, čo darček robí ešte osobnejším a výnimočným.
 • Ide o dlhodobú pamiatku. Môžete si byť istí, že si na vás dotyčná zakaždým spomenie, keď sa na darček pozrie.
 • Vo chvíli, keď využijete vypaľovanie do dreva, tak zároveň vytvoríte unikátny dizajn.
 • Personalizovaný darček je značne flexibilný. Čo to znamená? Jednoducho ho prispôsobíte potrebám, vkusu aj osobným preferenciám danej dámy.

Rozhodli ste sa tento rok pre menej materialistické Vianoce? Obzvlášť v období Vianoc si ľudia majú pomáhať a preukázať svoju štedrosť. V našich krajinách existuje veľa možností (Vianočný zázrak, Krabica od topánok, Skutočný darček) ako darovať trochu nevšedný „darček“. Napríklad naše  krásne drevené betlehemy robia radosť hneď v niekoľkých Domovoch dôchodcov.

Či už sa rozhodnete zaobstarať set na víno, prútený košík, box na čaj alebo dizajnovú podložku pod hrnček, verte, že to najdôležitejšie je magická sviatočná atmosféra, ktorú vytvoríte vďaka svojej pozitivite a úsmevu na tvári. Krásne Vianoce, priatelia!