AKCIA: Kúpte si vyvýšený záhon, pieskovisko alebo ležadlo so zľavou až 15 %

5 dôvodov, prečo dať prednosť drevu pred plastom

 debnicky-interier

Drevo samo o sebe je nádherné a má nespočetné množstvo výhod oproti nepraktickým plastom, ktoré pomaly ale isto zaberajú na našej planéte viac a viac priestoru. Skúste spolu s nami vymeniť plastové doplnky za drevené, ktoré sú nielen ekologické, ale na prvý pohľad vyzerajú mnohonásobne lepšie!

A aby sme vám to rozhodnutie ešte viac uľahčili, našli sme si pre vás 5 super dôvodov, prečo si myslíme, že by ste drevu mali dať pred plastom rozhodne prednosť.

1. MATERIÁL, KTORÝ NIKDY NEVYJDE Z MÓDY

Drevo je jedným slovom krásne. Kým plasty vyzerajú po určitej dobe používania zašle, drevo s vekom „dozrieva“ a jeho príležitostná farebná premenlivosť dodáva nábytku a doplnkom ten pravý šmrnc.

Starý drevený nábytok alebo doplnok sa dá veľmi ľahko zrenovovať a pri dodržiavaní jednoduchých pokynov vám vydrží aj niekoľko generácií.

2. ZÚTULNIA PRIESTOR

O tom, že drevený nábytok dokáže efektívne redukovať alergie a astmu už viete, ale o jednom benefitu sme zatiaľ ešte mlčali. Drevo totiž nádherne vonia. Kedykoľvek prídete do miestnosti, ktorá je vybavená naozajstným drevom, pocítite typickú, omamnú, vôňu, ktorá vás príjemne zrelaxuje a dodá pocit maximálneho pokoja.

3. ZDRAVOTNÉ BENEFITY

Ak sa rozhodnete pre drevo, získate zároveň spojenca, ktorý bude blahodarne pôsobiť na vaše zdravie. Drevo vytvára príjemnú vnútornú klímu a dokáže regulovať vlhkosť, čím uľahčuje dýchanie alergikom a ľuďom, ktoré trápia astma. Okrem iného sa z dreva neuvoľňujú žiadne negatívne látky a jedná sa tak o najzdravšie materiál, ktorý môžete doma mať.

4. EKOLOGICKÝ ASPEKT

Väčšina ľudí si viac alebo menej uvedomuje problém, ktorý prináša plasty. Ak chcete prispieť k redukcii plastového šialenstvu, znížte po ňom dopyt tým, že dáte prednosť prírodným materiálom, ktoré sú oveľa kvalitnejšie, než tie plastové.

Keďže je drevo prírodný materiál, ktorý „vyrobila“ sama príroda, jeho rozloženie nevyvoláva spätný negatívny dopad a nijako nezaťažuje ekosystém. Drevo navyše môže v mnohých smeroch nahradiť práve vyššie spomínané plasty.

5. NEKONEČNÉ MNOŽSTVO KOMBINÁCIÍ

Bojíte sa stereotypu? S drevom žiadny nezažijete! Možno vás to prekvapí, ale drevo je plné farieb a vizuálne sa každý druh značne líšia. Vyberať môžete zo svetlých i tmavých odtieňov, a to na palete studených i teplých farieb.

Drevo sa dá navyše skvele kombinovať s rustikálnym aj veľmi moderným dizajnom, takže si ho ľahko prispôsobíte vášmu jedinečnému štýlu. A pokiaľ patríte medzi minimalistov, určite vás nadchne škandinávsky štýl, ktorý je drevených doplnkov plný!