AKCIA: Kúpte si vyvýšený záhon, pieskovisko alebo ležadlo so zľavou až 15 %

Čo netradičného dať deťom na Mikuláša

deti

Už vám lezie nepreberné množstvo sladkostí, ktoré deti dostávajú na Mikuláša, doslova krkom? Nechoďte s prúdom a kúpte pre svojich miláčikov niečo nevšedné s poriadnou dávkou kreativity. Vaši drobci cukrovinky isto oželia a naopak budete prekvapení, ako ocenia niečo nové a nezvyčajné. Presne na to by totiž dbal v tom najtradičnejšom zmysle Mikuláš.

Zdravé mlsanie pre malých objaviteľov

Nie všetky dobroty sú nezdravé. Naučte deti mlsať zodpovedne a ako bonus budete mať dobrý pocit z toho, že svojim detičkám dávate niečo dobré.

  • Skvelým nápadom sú orechy, pokojne stiahnite aj po tých obalených v jogurte alebo čokoláde. 
  • Sušené ovocie obsahuje množstvo vlákniny a deťom pomôže rýchlo doplniť chýbajúcu energiu. 
  • Podľa nás nesmú orechy a ovocie v Mikulášskom balíčku chýbať. Nudia vás ale dnes ľahko dostupné mandarínky a pomaranče? Doprajte svojim miláčikom exotiku. Kokosový orech, dračie ovocie, ananás alebo mango rozhodne zožnú úspech. 
  • Raw tyčinky či chutné cereálie sa stanú obľúbenými raňajkami pre vašich drobcov aj staršie deti.

susene-ovocie   zdrave-mlsanie   ovocie

Kreatívna zábava má zelenú

Tiež vaše deti zbožňujú tvorenie? Posuňte Mikuláša o level vyššie a darujte svojim ratolestiam drevenú debničku plnú zábavy. Odporúčame našu krásnu krabičku, kde si deti nájdu skvelé drevené výrezy na maľovanie. Deti budú nadšené z drevenej debny s vekom, ktorá je navyše nádherne farebne potlačená. Vo vnútri nájdu nielen výrezy z preglejky v tvare lesných zvieratiek, ale tiež farbičky so štetcami a farebné pastelky. Na výrezy môžu maľovať a tvoriť, ale tiež môžu použiť pôvodnú šablónu na obkresľovanie.

mikulas-krabicka   mikulasska-krabicka   mikulas-balicek

Drevená krabička plná prekvapení

Viete čo deti bezkonkurenčne milujú? Moment prekvapenia. Doprajte im ho práve na Mikuláša. Už bolo dosť mandaríniek a lacných čokolád. Pokiaľ si chcete vytvoriť krabičku podľa vlastných predstáv, tu je niekoľko obľúbených variácií a tipov.

  • Do debničky dajte napríklad vitamíny. Deti budú mať radosť zo sladkých cukríkov najrôznejších tvarov a vy dobrý pocit z toho, že ste zaobstarali niečo, čo podporí ich imunitu.
  • Preglejkové výrezy všetkých možných tvarov rozvíjajú kognitívne funkcie a podporujú predstavivosť. 
  • Puzzle s obľúbenou rozprávkovou postavičkou. 
  • Hravé drobnosti ako je JOJO, Domino, Mikádo alebo Pexeso.
  • Blok a písacie potreby ocenia najmä staršie deti, ktoré svoje nápady rady zaznamenávajú na papier

Samotná drevená krabička následne poslúži ako ideálny úložný box na hračky alebo na iné poklady, ktoré si deti budú s radosťou ukladať.

drevene-jojo   puzzle   domino

… a viete že?

Tradícia okolo Mikuláša je obecne veľmi výrazná a oslavuje sa hned v niekoľkých krajinách sveta (Nemecko, Holandsko, Belgia, Poľsko, Rakúsko)? Z osoby Mikuláša navyše s niekoľkými obmenami vychádza aj Santa Claus. Kde ale vznikla samotná legenda a tradícia obdarovávania detí fúzatým mužom v červenom? Kolískou Mikulášovho uctievania bolo Porýnie, silno podporované cisárovnou Theofanou, ktorá bola manželkou nemeckého cisára Oty II., zároveň ju jej grécky pôvod výrazne odkazoval na jej kresťanskú vieru.

A prečo práve Mikuláš? Postava skutočného Mikuláša pôsobila ako biskup v 4. storočí na pôde dnešného Turecka. Už počas svojho života bol medzi ľuďmi extrémne obľúbený a vynikal svojou každodennou dobrotou a láskavosťou.

Prvé zmienky o Mikulášskom obdarovávaní nájdeme už v 14. storočí.

sneh-kroj   kon-zima   drevo-zima