AKCIA: Kúpte si vyvýšený záhon, pieskovisko alebo ležadlo so zľavou až 15 %

Detský drevený plánovač pre všetkých dobrodruhov

nahledovy-tydenni-planovac

Vitajte v drevenom svete organizácie a efektívneho plánovania! V dnešnej uponáhľanej dobe je potrebné mať prehľad o svojich povinnostiach, zábave a cieľoch. Práve z toho dôvodu sme si pre vás pripravili drevenú novinku, ktorá je odskúšaná tými najprísnejšími zákazníkmi - detmi. Denný plánovač alebo tiež výzva je výrobkom na mieru, ktorý zefektívni každodenné úkony malého dobrodruha.

K čomu plánovač slúži?

Denný plánovač pre deti slúži k organizácii a plánovaní činností a povinností počas celého dňa. Tento hravý nástroj pomáha deťom vytvoriť štruktúru a prehľadnosť v ich každodennom živote. Každá mama vie, že budovanie rutiny je u menších detí naprosto zásadné.

 • Plánovač podporuje detskú zodpovednosť a samostatnosť.
 • Rozvíja organizačné schopnosti a pripravuje deti do budúcnosti.
 • Slúži ako komunikačný nástroj medzi rodičmi a deťmi (prípadne vychovávateľmi / pedagógmi a deťmi).
 • Podporuje zdravý úsudok a schopnosť prioritizácie.
 • Pomáha rozvrhnúť čas tak, aby neboli podporované zbytočné stresory.
 • Čerešničkou na torte je minimalistický dizajn, ktorý vytvorí nevšednú drevenú dekoráciu.

Čo je súčasťou balenia?

Výrezy z preglejky

Preglejku zdobia jednoduché a intuitívne obrázky s jednotlivými činnosťami. Vypaľovanie do dreva je veľmi účinnou technikou, ktorá vyniká trvanlivosťou a odolnosťou. Nemusíte sa teda báť, že by sa obrázky v priebehu času nejako poškodili, alebo vybledli.

Drevené korálky

Pomocou dreveného korálku dieťa poukazuje na splnenie dennej povinnosti. Je to pre neho nielen aktívna výzva, ale tiež zábava, ktorú bude s radosťou plniť.

Plochá guma

Gumu ponúkame v ružovej, modrej a bielej farbe. Záleží len na vás, akú farbu zvolíte, aby vám plánovač pekne ladil do detskej izby, či odrážal obľúbenú farbu vášho dieťaťa.

Možnosť gravírovania vlastného mena

Pomocou gravírovania do dreva vytvoríte darček na mieru s menom vášho dieťaťa. Skvelá vychytávka, pokiaľ máte viac detí, alebo hladáte osobné a originálne darčeky pre deti a chcete prísť s niečím novým a neopozeraným. Vrelo odporúčame!

planovac-koralky   planovac-pruzenka   planovac-pro-deti

Ako s plánovačom pre deti pracovať?

 1. Najprv si so svojimi ratolesťami sadnite a hravou formou im vysvetlite, ako plánovač funguje.
 2. Aj keď sú vypálené obrázky značne intuitívne, je dobré si pripomenúť, čo predstavujú. Detská fantázia často prekvapí aj skúsených rodičov.
 3. Nájdite si vhodné miesto, kde ho budú mať deti stále po ruke. Môže sa jednať o pracovný stôl, prípadne sa dá prichytiť na detskú tabuľu (z vlastnej skúsenosti viem, že klasické pevné magnety 3 mm preglejku hravo udržia - vyskúšané na našej Lesnej abecede).
 4. Pokiaľ s deťmi o plánovači rozprávate, vyhnite sa slovu povinnosť, ale hovorte napríklad o výzve, dobrodružstve, zábave, či sprievodcovi ich dňom. Deti to s radosťou privítajú!
 5. Zdôraznite, že si deti vždy po splnení nejakej výzvy, či zábavného úkolu musia posunúť drevenú korálku. Dajte im týždeň a uvidíte, ako si všetky úkony jednoducho zautomatizujú.
 6. Nebojte sa vymýšľať odmeny za splnenie celej tabuľky. O to viac deti namotivujete. Môže sa jednať aj o malú drobnosť, ako je napríklad jedno večerné rozprávkové čítanie navyše, alebo obľúbená hra s rodičmi.
 7. Podobným spôsobom môžete napríklad v neskoršom veku zautomatizovať niektoré domáce povinnosti, krúžky, alebo inú aktivitu detí.

planovac-detail

Pre koho je denný plánovač určený?

Primárne je určený pre menšie deti, ktoré sa ešte len učia stálym návykom. Svoje uplatnenie týždenný aj denný plánovač ale našiel aj u detí s najrôznejšími špecifickými potrebami. Veľa odborníkov s psychologickou praxou, pedagogickým a sociálnym vzdelaním, sa zhoduje, že tvorba rutiny výrazne pomáha deťom s poruchami pozornosti, ADHD, ADD, poruchami autistického spektra, aj deťom trpiacim Aspergerovým syndrómom. Aj to bol dôvod, prečo sme sa do tejto drevenej novinky s odhodlaním pustili a má svoje pevné miesto v izbičkách našich detí. Nehovoriac o tom, že plánovač je skvelým tipom na darček pre deti inšpirujúci všetky babičky, tety aj oteckov, ktorí si s výberom zaujímavých darčekov nevedia rady.


Už teraz premýšľame nad rozšírením tejto novinky, ktorá zaujala nielen nás, ale aj naše široké okolie. Mali by ste záujem napríklad o týždenný plánovač krúžkov, či domácich povinností alebo by vám prišlo vhod úplne niečo iné? Neváhajte sa nám ozvať! Sme pre vás na sociálnych sieťach - Instagrame, Facebooku, TikToku aj Pintereste, kde môžete komentovať, či sa nám ozvať do správ.