AKCIA: Záhradné hry so zľavou až 15 %

IZARI: konečne masívne police za rozumnú cenu

Nahledovy-izari-police

Či už hľadáte police do kuchyne, alebo detské poličky, tak ste tu úplne správne! Česká značka IZARI spája lásku k tradičnému remeslu a skúsenosti s dreveným materiálom. Okrem nástenných hodín sme sa teraz novo pustili aj do poriadnych drevených políc z masívu, ktoré niečo vydržia a hlavne skvele vyzerajú.

Čo tu pre vás máme

Exkluzívne sme pre vás vyrobili poličky z dreveného masívu, ktoré sú pilotnými výrobkami novovzniknutej českej značky IZARI. Drevená polička nielen že vyniká unikátnym minimalistickým dizajnom, ale aj sympatickým pomerom ceny a kvality. Nástenné police sú vyrobené z dubového masívu a ošetrené kvalitným tvrdým voskovým olejom OSMO. Kovové konzoly nájdeme v dvoch farebných prevedeniach a pýšia sa industriálnym dizajnom. Vybrať si ale môžete aj variant so skrytým kovaním. Nemusíte sa báť na poličku vyskladať ani ťažšie veci ako sú knihy, menšie akvárium, kvetináče alebo vázy a rôzne ďalšie dekorácie. Nosnosť políc je až 20 kg, teda budú vaše poklady ako na výslní, tak v bezpečí. Vyberať môžete hneď z niekoľkých dĺžok políc – 40 cm, 60 cm, 80 cm a 100 cm.

polica-bez-konzoli   polica-cierna-konzola   polica-biela-konzola

Ako police pripevniť na stenu

Masívne drevo tvorí dokonale zohratú dvojicu práve s unikátnym minimalistickým kovaním. Kovanie exkluzívne ponúkame v bielom a čiernom prevedení. Pokiaľ kovanie a konzoly pridávať nechcete, môžete si vybrať aj “skrytú” variantu. Umiestnenie konzol je možné prichytiť dvoma spôsobmi. Zakúpiť teda môžete políc viac a na každú uchytiť konzoly inak. Výsledok bude veľmi efektný a jedinečný.

Ako IZARI police zavesiť na stenu?

 1. Na pripevnenie poličky budeme nevyhnutne potrebovať hmoždinky, skrutky a kvalitnú vŕtačku. (Montážny materiál je súčasťou balenia.)
 2. Základom je dobre si premyslieť, kam chceme umiestniť police. Drevenú poličku by sme mali mať po ruke, zároveň by ale nemala priestor narúšať (napríklad by mala byť v takej výške, aby sme sa do nej nebúchali a pod.)
 3. Ceruzkou si vyznačíme miesto, kde sa budú nachádzať skrutky, rovnako si na stene ceruzkou zakreslíme miesto, kam umiestnime kovové konzoly. Odporúčame použiť vodováhu.
 4. Vyvŕtame diery, do ktorých vložíme hmoždinky a skrutky, následne spolu s konzolou pripevníme poličku na stenu.

Kde sa drevené poličky hodia?

Drevené police z masívu sa vďaka jednoduchém dizajnu s prehľadom hodia nielen do obývacej izby, ale do všetkých miestností v byte. Drevená polica do kúpeľne hravo nahradí nevzhľadné skrinky, a vďaka dobre ošetrenému dubovému drevu sa nemusíte dreva v kúpeľni absolútne báť! Polička IZARI sa krásne vyníma aj na chodbe, v kuchyni, v spálni ako praktická polička nad posteľ, ale výborne ju využijeme aj v detskej izbe. Vyskúšajte si to sami!

Tipy, ako dekorovať policu

Mysleli ste si, že uchytením poličky sa všetky práce končia? Ste na omyle. Tzv. shelf styling police a policových systémov má svoje presné pravidlá. Ideme si ich priblížiť!

 1. Neuspokojte sa iba s jednou veľkosťou poličky. Nakombinujte hneď niekoľko rôznych dĺžok. Potrebujete zaplniť prázdnu a nudnú stenu v obývačke? Drevené police IZARI sú ideálnym riešením.
 2. Pohrajte sa s vrstvením. Doplnky by mali byť poskladané vo vrstvách a to ako vertikálne, tak aj horizontálne.
 3. Všetko v jednom duchu. Dekorácie na poličku by mali byť zladené najmä s okolitým štýlom. Vyberajte doplnky, ktoré budú ladiť so zvyškom miestnosti buď farbou, štruktúrou alebo materiálom. Kvetináč na polici by mal ladiť s iným kvetináčom v miestnosti, rovnako tak sviečka, váza, misa, box, rámček na fotky a pod.
 4. Správne radenie kníh a ich styling dokáže na poličkách doslova zázraky. Zaujímavé knihy dajte do popredia. Zlaďte ich farebne (môžete skúsiť zložiť prebaly, pod nimi väčšinou bývajú neutrálnejšie farby). Skladajte knihy rôzne – horizontálne, či vertikálne, alebo si pokojne vystavte obľúbenú knihu obalom dopredu.
 5. Nezabúdajte na organický prvok. Odporúčame previsnuté typy izbových rastlín (brečtan, potos, zelenec, filodendron a pod.) alebo vázu sušených kvetov, napríklad veľmi populárnej pampovej trávy.
 6. Kompozícia trojuholníka (tzv. pravidlo troch) patrí medzi základné princípy zoskupovania doplnkov na policiach. Pri sebe by vždy mali byť nadekorované 3 doplnky tak, že jeden z nich je vyšší a ostatné dva nižšie, čím sa vytvára práve ilúzia trojuholníka.
 7. Nikdy nearanžujte dekorácie ani knihy do jednej roviny. Podľa pravidla trojuholníka môžete vytvárať rôzne výšky (nižšia sviečka, vyššia váza, stredná kôpka kníh).
 8. Polica by nemala byť využitá od kraja po kraj, nechávajte menší priestor medzi knihami, prípadne skupinami doplnkov. Dosiahnete tak dokonale harmonický dojem.

drevene-police-izari

Prečo dávajú súčasní dizajnéri prednosť policovým regálom v interiéri

Preč sú doby, kedy sa byt zahlcoval ťažkým nábytkom a veľkými komodami. Dnešní dizajnéri sa zameriavajú na zjednotenie štýlu, hrejivú atmosféru, vzdušnosť a praktickosť. A presne tieto parametre spĺňajú policové regály.

 • Minimalistický štýl ocení čisté a veľmi jednoduché línie drevených políc.
 • Romantickému štýlu bývania odporúčame spárovať police s bielym kovaním.
 • Boho štýlu pristanú prírodné farby, čo poličky IZARI spĺňajú. Zvlášť tie so skrytými konzolami.
 • Milovníci industriálneho štýlu budú nadšení z jednoduchého čierneho kovania.
 • Drevené police na stenu majú vďaka masívnemu prevedeniu univerzálneho duba skvelý potenciál aj v interiéri rustikálneho štýlu.
 • Škandinávsky a hygge štýl sú si v mnohom podobné – milujú prírodné materiály, odtiene hnedej a béžovej aj hrejivosť dreva.

police-interier-pansky   police-interier-boho

Luxus, tradícia a odolnosť! To sú synonymá pre naše drevené police IZARI, kde sa snúbi čistý dizajn a praktické vlastnosti masívneho duba.Produkt je samozrejme dodávaný v demontovanom stave. Nemusíte sa ale obávať, zloženie je veľmi jednoduché a súčasťou balenia je aj montážny materiál. Prípadne sledujte naše sociálne siete, kde nájdete videonávod, ako drevenú poličku zložiť a zavesiť. Sme pre vás na Instagrame, Facebooku, TikToku aj Pintereste.