AKCIA: Zaobstarajte si vyvýšený záhon alebo pieskovisko so zľavou až 15 %

Adventný kalendár s vôňou dreva

nahledovy-adventni-kalendar

Najkrajšie obdobie plné vôní, tradícií a vianočnej atmosféry je konečne tu as ním sa spája aj množstvo obyčajov. Jeden z najstarších vianočných zvykov je samozrejme adventný kalendár. Ten má svoju bohatú históriu av súčasnosti sa adventné kalendáre vyrábajú nielen pre deti, ale aj dospelých.

Skráťte nielen deťom čakanie na Ježiška! S dreveným adventným kalendárom s menom to bude príjemná zábava. Stačí zostaviť, naplniť, ozdobiť a radosť nebude poznať konca. Adventný kalendár pre vás vyrábajú zamestnanci našej chránenej dielne Drevený anjel. Tento rok už vyrobili 1000 kusov, pomôžte nám ich všetky predať!

Obsah

Adventný kalendár - drevený

Unavujú vás predražené kalendáre s lacnou čokoládou zo supermarketu? Krásny drevený adventný kalendár s menom majiteľa je ideálnou alternatívou pre všetkých rodičov, ktorí chcú deťom kalendár naplniť sami.

K drevenému kalendáru sme pre ľahkú montáž pridali aj 24 darčekových bavlnených vrecúšok, do ktorých sa pohodlne zmestia malé darčeky, a tiež prírodný povrázok a drevené prívesky s číslami od 1 do 24.

Prečo dať prednosť vlastnému adventnému kalendáru z dreva?

 1. Podporíte chránenú dielňu Drevený anjel a pomôžete otvoriť ďalšie pracovné miesta pre našich zamestnancov.
 2. Rodičia môžu kalendár naplniť sami podľa svojich predstáv alebo preferencií detí.
 3. Vďaka vypálenému menu dieťaťa bude jasné, komu kalendár patrí. (Vypálime vám na neho radi aj viac mien alebo akýkoľvek iný text.)
 4. Zostane vám aj na budúce Vianoce. A každý rok si ho môžete ozdobiť a naplniť inak.
 5. Drevené výrobky sa hodia do každého typu interiéru a práve vianočné drevené kalendáre hravo poslúžia aj ako milá vianočná dekorácia.

advent-kalendar   adventny-kalendar-doma

Čím drevený adventný kalendár naplniť?

 • Vitamíny – pre deti sú ako cukríky a my rodičia nemusíme mať výčitky svedomia, že sa deti celý mesiac ládujú lacnou čokoládou. Ale samozrejme ani obľúbené maškrtenie nesmie chýbať, aspoň v pár vrecúškach… 
 • Hračky – jojo, káča, balóniky na nafukovanie, pexeso, hopík, pop it, bublifuk, drobné zvieratká, stickies, lego alebo igráčik, pre chlapcov autíčko, pre dievčatá treba lak na nechty.
 • Písacie potreby – malé balenie pasteliek deti hneď zužitkujú pri písaní/kreslení listu Ježiškovi.
 • Nálepky alebo tetovačky – s vianočnou tematikou alebo obľúbeným rozprávkovým hrdinom.
 • Puzzle – mini balenie nájdete pred Vianocami na každom rohu.
 • Plastelína – u nás doma nesmie chýbať už niekoľko rokov. Alebo u vás vedie sliz?
 • Hlavolamy – potešia menšie aj väčšie deti a potrápia šedú kôru mozgovú.

adventny-kalendar-postup   vyrezy-vianoce-adventny-kalendar   kalendar-vianoce

Ako kalendár zložiť?

Stačí troška trpezlivosti a kalendár budete mať ľahko hotový. Mrknite na naše video, ktoré vám skladanie vianočného dreveného rodinného kalendára urýchli a uľahčí.

Ako si adventný kalendár ozdobiť?

Viete, čo ja osobne považujem za najväčšiu výhodu tohto kalendára z dreva? Môžete si ho farebne zladiť s interiérom, prípadne obmeniť podľa toho, aké farby sú tento rok na Vianoce in. Mimochodom – tento rok hrá prím biela a červená v kombinácii s prírodnými materiálmi. Drevený nástenný kalendár tak poslúži aj ako moderná vianočná dekorácia. Meno dieťaťa (alebo pokojne aj viac detí) vypálené na kalendári je už len čerešnička na torte.

Výhody personalizovaných drevených výrobkov

Drevený kalendár vhodný na čakanie na Ježiška samozrejme nepatrí medzi jediné motívy na mieru. Sme špecialisti na gravírovanie do dreva a každú chvíľu vám prinášame novinky, ktoré poslúžia ako originálne darčeky, osobitné dekorácie a v neposlednom rade darčeky s venovaním, vhodné k najrôznejším príležitostiam a životným jubileám. Konkrétne o adventný kalendár bol hlavne medzi mamičkami obrovský záujem už vlani. Ako sa vám páči?

Ďalšie tipy, ako si počas adventu skrátiť čakanie na Ježiška

 • Vyrobte si adventný veniec, ten je rovnako nepostradateľný ako kalendár!
 • Medzi najtradičnejšie dekorácie patrí betlehem, aj ten môžete ozdobiť a vystaviť.
 • Tvorte s deťmi, aby sa im vianočná atmosféra dostala poriadne pod kožu (a budú potom na to s láskou spomínať).
 • Nezabúdajte na vianočné pečenie – zvlášť u tých druhov cukroviniek, ktoré je lepšie robiť s predstihom, aby sa stihli uležať (zázvorky, perníčky, pracny, rožky).

embosovany-valcek-vianoce   dreveny-betlehem   pruteny-korpus-vianoce

Plánujeme pre vás veľa adventnej a vianočnej inšpirácie, preto sledujte nielen náš blog, ale aj sociálne siete. A nezabudnite kuknúť aj na e-shop, kde sme pre vás pripravili rôzne vianočné dekorácie a tipy na darčeky, a kde si už teraz môžete kalendár objednať (a my vám ho hneď na druhý deň pošleme!)