AKCIA: Záhradné hry so zľavou až 15 %

Originálna korková móda

originalna-korkova-moda

Vedeli ste, že je korok ohňovzdorný a stává sa z neho stále viac obľúbený materiál módneho priemyslu? Za kabelku už nemusíte utratiť niekoľko desiatok tisíc, aby bola kvalitná a unikátna. Stačí vám tá naša korková. Je veganská, má perfektné vlastnosti a navyše je každý kúsok originál. 

 korkovy-batoh

Čo tu pre vás máme?

Crossbody kabelka, ruksak, korková taška, či malá listová kabelka – to všetko nájdete v našej ponuke a ešte oveľa viac. Okrem nevšedných vegan kabeliek sme pre vás naskladnili vkusné pánske i dámske peňaženky, ale dokonca aj napríklad dáždnik alebo tašku na notebook.

korek-batoh   batoh-z-korku   vegan-batohy

Prečo sme naskladnili práve korok?

Do tohto materiálu a hrejivého dizajnu sme sa zamilovali na prvý pohľad aj dotyk a získal si nás tiež pre svoju šetrnosť k životnému prostrediu. Nádherný materiál zemitých farieb z udržateľného zdroja je presne to, čomu veríme a čo chceme odovzdávať ďalej. Kvalita prevedenia porovnateľná s kožou a unikátne vlastnosti materiálu sú z nášho pohľadu jednoducho neprekonateľné.

batoh-korek   korek-psanicko

Přesvědčte se sami:

 • Má nadčasový módny dizajn
 • Jedná sa o čisto prírodný produkt (vegan)
 • Príjemne hreje
 • Pýši sa tvarostalosťou a ľahkosťou zároveň 
 • Je vodeodolný a ohňovzdorný
 • Honosí sa skvelou pevnosťou a veľkou nosnosťou
 • Odoláva UV žiareniu
 • Zaobíde sa bez ftalátov
 • Je veľmi vhodný pre alergikov
 • Šetrí životné prostredie
 • Je dokonale recyklovateľný

Odkiaľ vietor veje?

Korková kabelka alebo korkový ruksak k vám domov priplávajú až z ďalekého slnečného portugalska. Južanský nádych je potom typický pre celkový dizajn korkových módnych doplnkov. Firma Mondato, ktorá sa môže pýšiť už štyridsať ročnou tradíciou, ručí za osobitný dizajn, prvotriednu kvalitu a udržateľný prírodný materiál. Všetky produkty sme pečlivo otestovali a veríme, že sa do nich zamilujete aj vy.

Korok. Čo to je?

Korok je kôra, ktorá sa získava lúpaním zo vždyzeleného stromu duba rodu a druhu Quercus Suber (dubový korok). Lesy korkového duba môžeme nájsť a alejach najmä na južnom pobreží Portugalska, ktorého je národným stromom. Stromy sú veľmi starostlivo sledované a šetrne pestované – na vyrúbanie korkového duba potrebujete mať zvláštne povolenie. Dub sa v priemere dožíva približne 200 rokov a za ten čas sa ohľaduplne zberá asi 15 – 20 krát. Nie je žiadnou výnimkou aj strom oveľa starší.

korkova-plantaz   kora-korek   korek-dub

Zaujal vás tento eko materiál aj jeho prekvapivo božské vlastnosti? Nechajte svojim šatníkom prehnať čerstvý portugalský vietor, ktorý z vás urobí doslova módnu ikonu. Jemné krémové a zemité farby z módy takmer nevychádzajú. Aj vegan kabelky môžu byť tvárne a ľahko sa vám prispôsobia – ruksak môže byť verným pomocníkom pri prechádzke džungľou veľkomesta, krásna listová kabelka vás bude sprevádzať na večernú operu. Ak chcete byť in a dokonale zladiť outfit, je pochopiteľné, že si vyberiete práve ruksak alebo kabelku z korku. Korkové tašky neponúkajú len dokonalý vzhľad, v ktorom sa odráža hrejivosť južanského slnka, ale poskytnú vám možnosť zviesť sa na vlne ekologickej zodpovednosti.

korkova-moda