AKCIA: Kúpte si vyvýšený záhon, pieskovisko alebo ležadlo so zľavou až 15 %

Žhavá novinka: olivové drevo

olivove-drevo

Bohatá a nápaditá textura olivového dreva dokáže pozdvihnúť aj obyčajnú drevenú doštičku na umelecký skvost. Ak k tomu pridáte naprosto neopakovateľné a jedinečné vlastnosti olivovníka, tak pred sebou máte svätý grál medzi interiérovými doplnkami. Extrémne tvrdé drevo, medzi ktoré sa olivové nepochybne radí, vás najmä v kuchyni nenechá na pochybách.

Čo tu pre vás mám

Naskladnili sme pre vás novú radu výnimočne krásnych výrobkov z olivového dreva, ako napríklad kuchynské dosky na servírovanie aj krájanie, najrôznejšie varešky, obracačky a príbory. Ak si potrpíte na eleganciu a vkusné servírovanie, tak vás ohúria misky z olivového dreva a praktické mažiare.

miska-z-olivoveho-dreva   olivove-drevo-servirovanie   olivove-drevo-podtacky

Odkiaľ vietor veje?

Olivové drevo sa ťaží hneď z dvoch druhov olivovníka (Olea europaea a Olea capensis). Tie nájdeme najmä v krajinách južného a východného stredomoria v Európe (najčastejšie ho vyváža Grécko, Tunisko, Taliansko a Španielsko), ale olivovníkom sa darí tiež vo východnej Afrike. Oliva všeobecne rastie veľmi zvláštnym spôsobom a okrem výnimočnej farby strom ľahko spoznáte podľa jeho nezvyčajne pokrútených konárov, čo výrazne sťažuje ťažbu veľkého a rovného dreva. Olivovníky sa do obchodu s drevom dostanú až potom, čo prestali plodiť ovocie, priemerne teda až po 150 rokoch od zasadenia. Prevažná väčšina reziva sa používa k drobnejším výrobkom vhodným do interiéru, predovšetkým do kuchyne.

olivovnik   grecko

Prečo sme naskladnili práve olivové drevo

Vizuálne vás olivové drevo zaujme nádherným prekresleným povrchom. Tento nápadne bohatý a farebný vzhľad dáva výrobkom z olivovníka až luxusný nádych. Oceníte najmä kontrastnú podobu, kedy sa striedajú tmavo hnedé pásy so žltými pruhmi belu (vonkajšia časť dreva priliehajúca ku kambriu). Okrem výrazného vzhľadu však chceme zákazníkom ponúknuť aj vysokú a nenahraditeľnú kvalitu.

olivove-drevo-doska   olivove-drevo-a-olivy   olivove-drevo-servirovacia-miska

Zázračný materiál? Olivovník

Biblia opisuje olivovník ako najvýznamnejší strom a tradične je spájaný s mierom. Táto velice pomaly rastúca vždyzelená drevina sa nemôže pochváliť príliš veľkou výškou, napriek tomu vás strom prekvapí svojou húževnatosťou a dlhovekosťou.

Výhody olivového dreva

  • Vyznačuje sa farebnou a atraktívnou kresbou – každý kus je originál
  • Pýši sa naozaj vysokou tvrdosťou (1520 kg/cm², pre porovnanie dub má cca  600-800 kg/cm²)
  • Neprepúšťa vodu, je vysoko odolný voči oderu a poškodeniu 
  • Vyniká svojou hustotou (97% hustoty mramoru)
  • Najviac mu pristane ručná výroba
  • Možno ho krásne leštiť – výsledkom je nádherne hladký a na dotyk príjemný povrch
  • Oceňujeme aj šetrnosť k životnému prostrediu (používa sa koreňové drevo zo znevýhodnených stromov)
  • Na výrobkoch nenájdete ani stopu po chemickej úprave či laku (len olivový olej)
  • Má osobitnú vôňu, ktorá pretrváva aj niekoľko rokov

Originálne ručne vyrezávané výrobky z olivového dreva sa vyznačujú prvotriednou kvalitou a nevšedným vzhľadom. Krásne a funkčné tvary navyše vznikajú z dreva starého niekoľko stoviek rokov, čo ich ojedinelosť len podporí. Kvalita a elegancia sa snúbia v jeden bezchybný produkt, ktorý navyše môžete pomocou gravírovania premeniť v dokonale osobitný darček. (Možnosť vypaľovania nájdete v detaile jednotlivých produktov.)

miska-z-olivoveho-dreva-salat

Na koniec článku si trúfneme dať menšiu radu – ako všetky drevené výrobky do kuchyne, odporúčame aj olivové drevo čas od času dôkladne ošetriť. Ideálnou voľbou je potom kvalitný panenský olivový olej, ktorý odpudzuje hmyz a hnilobu a zároveň vám na povrch opäť vytiahne krásnu kresbu dreva.

olivovy-olej