AKCIA: Záhradné hry so zľavou až 15 %

Rozprávkové čarodejnícke tvorenie s detmi

nahledovy-harry-potter-diy

Blíži sa Filipojakubská, alebo tiež Valpuržina noc - u nás známa skôr pod názvom "pálenie čarodejníc". Pravidelne nastáva 30. apríla a dnes sa jedná skôr o zábavu spojenú s opekaním špekáčikov a priateľským posedením. Poďme si ale ukázať, že tradície sa dajú uctiť aj netradične. Napríklad kreatívnym tvorením s deťmi, kedy si vyrobíte drevené hračky, ktoré si deti okamžite zamilujú.

Tradícia netradične

Pálenie čarodejníc je veľmi starobylým a údajne pôvodne gaelským sviatkom. Oslavuje sa už niekoľko desaťročí a pôvod je samozrejme pohanský - ľudia očisťovali pomocou ohňa zem a svoje okolie od nečistých, zlých a negatívnych vplyvov. Mladí ľudia sa schádzali na kopcoch, kde sa zapaľovali veľké vatry a okolo ohňa sa následne tancovalo, bavilo a preskakovali sa horúce uhlíky, či dokonca oheň samotný. Dnes má “pálenie čarodejníc” rýdzo zábavný charakter, ktorý organizujú samotné obce, kultúrne spolky, či jednotlivci. Je spojený so zábavou, dobrým jedlom aj aktivitami pre deti.

Valpuržinu noc ale nemusíte tráviť len vonku pri veľkej vatre, skúste tento rok niečo iné. Najrôznejšie ľudové obyčaje si môžete prispôsobiť sebe, potrebám vašej rodiny a najmä vašim spoločným rituálom. Hlavná podstata je rovnaká - stráviť príjemný čas so všetkými najbližšími.

Ako na čarodejnícke tvorenie v štýle Harryho Pottera

Je dôležité, aby si deti tvorili rituály so svojimi rodičmi a budovali vzájomný vzťah. Práve na to skvele poslúži dodržiavanie tradícií. Ak chcete vyskúšať niečo kreatívne, tak čítajte ďalej!

Čo budeme potrebovať

 • drevené figúrky
 • akrylové farby na drevo
 • výrezy z preglejky v okrúhlom tvare
 • vypaľovačka do dreva

harry-potter-diy   figurka-harry-potter   nastupisko-harry-potter

Postup

 1. Vyberieme si vhodné drevené figúrky, z ktorých vytvoríme čarodejníkov a kúzelníkov inšpirovaných knižnou a filmovou sériou o svete Harryho Pottera.
 2. Na drevené výrobky je možné pekne maľovať napríklad pomocou akrylových farieb, či fixiek. Navyše je maľovanie na drevo skvelou relaxačnou činnosťou a deti to doslova milujú.
 3.  Na výrezy z preglejky v okrúhlom tvare vypálime pomocou spájkovačky nápis “Nástupisko 9 a ¾”. My sme si trochu pomohli a naši špecialisti na laserové vypaľovanie nám nápis na drevené výrezy pomohli vypáliť.
 4. Ak ste kreatívne duše a perfekcionalisti, môžete postavičkám pripevniť plášte, ušiť, alebo uháčkovať čarodejnícke klobúky. Všetky nápady sú vrelo vítané.

Na e-shope navyše ponúkame aj množstvo preglejkových výrezov a výrobkov z dreva, ktoré môžete využiť na ďalšie dekorovanie interiéru a exteriéru. Skúste napríklad prútený veniec na dvere, ozdobte si police, či sa vrhnite na dekorovanie drevených hrantíkov a kvetináčov.

Tipy na filmy zo sveta kúziel

Chcete sa tento rok naladiť na poriadnu čarodejnícku vlnu? Máme pre vás tipy na filmy s témou čarodejníctva, kúziel a fantasy. Veď noc plnú mágie môžete prežiť aj vo vašej obývačke!

 • Sága o Harrym Potterovi je dnes už evergreen. Videli ste všetky diely?
 • Chcete radšej českú tvorbu? Poteší vás Dívka na koštěti alebo Saxana!
 • Škola dobra a zla patrí medzi najnovšie seriály, bude sa páčiť hlavne dievčatám.
 • Zaklínač už ponúka trochu drsnejší pohľad pre 18+ rokov.
 • Ak túžite po poriadnej dávke nostalgie, pustite si Malú čarodejnicu. Ideálny seriál na pozretie s menšími deťmi.
 • Dávno pred Harrym Potterom tu bola Mildred Hubbleová zo seriálu Nezbedná bosorka. Tiež ste sa báli slečny Hardbroomovej?
 • Pre teen publiku vznikol príbeh o troch legendárnych sestrách: Čarodejnice. Znelku z kultového seriálu tak ľahko nevyženiete z hlavy.
 • Príbeh malej Dorotky z filmu Čarodejník z krajiny Oz má hneď niekoľko zpacovaní.
 • V našom zozname rozhodne nemôžu chýbať ani dve svojrázne komédie: Čarodejnice z Eastwicku a Magická posadnutosť!

Ako oslavujete Filipojakubskú noc vy, chodíte s deťmi na zapaľovanie ohňov? Alebo si vytvárate nejakú čarodejnícku výzdobu u vás doma? Veľa ľudí berie “pálenie čarodejníc” aj ako príjemný zvyk a možnosť stráviť pekný večer s rodinou, susedmi a priateľmi. Pre ďalšie tipy na kreatívne tvorenie, inšpiratívne nápady a výzdobu interiéru navštívte náš Pinterest.