AKCIA: Záhradné hry so zľavou až 15 %

Tvoríme s deťmi: pieskovanie

pieskovanie

Ešte nepoznáte pieskovanie pre deti? Tak to rýchlo napravte. Okrem podrobného návodu a videa nájdete v našom článku zaujímavé tipy na výrobky z preglejky a taktiež originálne nápady na ďalšie tvorenie.

Ako pieskovať s detmi

Pieskovanie je ideálne aj na tvorenie s tými najmenšími deťmi. Pomocou farebného piesku vytvárame krásne obrazy, ktoré si s hrdosťou môžete vystaviť doma. Poďte na to spoločne s nami.

Čo budeme potrebovať

 • výrezy z preglejky
 • predtlačenú a predrezanú šablónu na pieskovanie
 • lepidlo (odporúčame Herkules)
 • farebný piesok (môžeme si ho vyrobiť sami)

pieskovanie-potreby   preglejka-pieskovanie   pieskovanie-na-preglejku

Postup

 1. Farebný piesok si môžeme už kúpiť v špecializovanom obchode zaoberajúcom sa pieskovaním, alebo vo väčšom papiernictve. Pokiaľ ale chcete deti zabaviť ešte viac, tak odporúčame farebný piesok vyrobiť svojpomocne.
 2. Kúpime vo zverimexe jemný biely piesok (napr. pre činčily).
 3. Rozdelíme si piesok do niekoľkých misiek (počet je len na vás, záleží koľko farieb chcete mať). Temperové alebo vodové farby rozmiešame vo vode a zafarbíme piesok.
 4. Piesok následne musíme nechať preschnúť a uzavrieme do škatuliek.
 5. Teraz si vezmeme šablónu a jej zadnú stranu natrieme lepidlom a nalepíme na výrezy z dreva. U nás na e-shope si dokonca môžete vybrať hneď z niekoľkých tvarov drevených výrezov.
 6. Po zaschnutí už môžeme s polotovarom na pieskovaní ľahko pracovať.
 7. Pomocou nožíka (prípadne parátka u menších detí) po kúskoch odstraňujeme jednotlivé papierové výrezy. Odporúčame vždy odstrániť iba jeden kúsok papiera.
 8. Následne vezmeme požadovaný farebný piesok a vysypeme „vyrezané“ miesto. Týmto spôsobom pokračujeme, pokiaľ nie je obraz hotový. Inšpirovať sa môžete v našom videonávode.
 9. Vďaka výrezu z dreva bude váš výtvor odolný a pevný a nič nebráni tomu, aby sa stal výnimočnou nástennou dekoráciou.

Čo je to pieskovanie

Viete, čo to vlastne pieskovanie pre deti je? Jednoznačne sa jedná o novo vznikajúci hit po celom svete. Tvorenie veľmi zaujímavých a farebných obrázkov spočíva v tom, že sa postupne odlupujú vyseknuté polia a následne vysypávajú farebným pieskom. Prečo je pieskovanie tak populárne?

 • Nejedná sa o nič zložité – prípravu zvládne aj rodič, ktorý tvoreniu s deťmi príliš neholduje.
 • Tvoriť môžete aj s veľmi malými deťmi.
 • O zábavu budete mať určite postarané.
 • Vďaka zaujímavým efektom a farebnému ladeniu následný obraz poslúži aj ako krásna nástenná dekorácia.

pieskovanie-vyrobok

Bez čoho sa DIY tvorenie nezaobíde? Bez výrezov z preglejky

Stále častejšie sa objavuje potreba robiť si výzdobu doma svojpomocne a v tomto ohľade nedáme dopustiť na drevené preglejky, vďaka ktorým vzniklo mnoho zaujímavých diel, ako sa napokon môžete presvedčiť na našom blogu, kde pre vás máme množstvo zaujímavých DIY návodov. Aké zaujímavé výrobky z preglejky nás zaujali?

 • Chcete mať tento rok originálny stromček? Vianočné ozdoby z preglejky sú ideálnou voľbou. Akrylovými farbami na ne namaľujete akýkoľvek motív. Alebo zvolíte napríklad metódu decoupage?
 • Betlehemy z preglejky sú stále obľúbenejšie nielen kvôli výhodnej cene, ale aj kvôli možnosti prípadného domaľovania.
 • Veľkonočné ozdoby z preglejky – ani veľkonočná výzdoba nepríde skrátka.
 • Drevené výrezy v tvare kvetín, lístia, aj zvierat vhodné na jarné a jesenné vence.
 • Podklady pre maľovanie – maľovaním na drevo sa napokon zaoberá jeden z našich minulých článkov, kde sa toho môžete dozvedieť oveľa viac.
 • Drevené výrezy z preglejky na vymaľovanie sú obľúbeným darčekom pre deti. Deti napríklad zvieratká môžu následne použiť aj ako obkresľovačky.
 • Boho veniec ľahko vytvoríte pomocou našich kruhových polotovarov, ktoré momentálne hrajú prím v obľube medzi našimi vernými a tvorivými zákazníkmi. Hodia sa k nim skvele napríklad sušené kvety. Pozrite sa na veľmi jednoduchý návod na výrobu.
 • Drevené výrezy na domaľovanie sú originálnym darčekom pre deti. Predávame ich dokonca v sete s akrylovými farbami, ktoré sú na maľovanie na drevo najvhodnejšie.

Prečo je pre deti dôležité tvorenie

Tvorenie má pre deti veľký význam, cvičí ich motorické funkcie, rozvíja fantáziu a v neposlednom rade cieli na to najpodstatnejšie – spoločne strávené chvíle so svojimi najbližšími. Ide tiež o veľmi prirodzený a nenásilný spôsob, ako sa naučiť sústredeniu. Deti si vďaka maľovaniu, tvoreniu a najrôznejším kreatívnym činnostiam značne dvíhajú sebavedomie, ktoré prispieva k zdravému psychickému vývinu každého ľudského jedinca. Pieskovanie pre deti bude baviť vaše ratolesti ale aj vás a spoločné výtvory si iste s hrdosťou vystavíte doma.

Pokiaľ hľadáte ďalšie tipy na tvorenie s deťmi, alebo napríklad inšpiráciu na drevené dekorácie, či iné ľahké tvorenie, tak sledujte náš Pinterest a pinujte s nami.