AKCIA: Kúpte si vyvýšený záhon, pieskovisko alebo ležadlo so zľavou až 15 %

Detský drevený nábytok vytvorí bezpečný domov

hupaci-konik

Nábytok a dekorácie do detskej izby vždy vyberáme s veľkou starostlivosťou. Pozeráme sa nielen na vzhľad, ale najmä na kvalitu, bezpečnosť a celkové spracovanie.

Ako vybrať nábytok do detskej izby

Prostredie, v ktorom deti trávia väčšinu času, by malo nechať priestor pre fantáziu, zároveň rodičia dávajú prednosť tomu, aby nemuseli po čase nábytok opäť meniť. Farebné kúsky síce deti potešia, ale za pár rokov už z ružového detského nábytku nebudú také nadšené. Vyberajte nadčasový prírodný nábytok v jemných farbách, ktoré je možné následne najrôznejšie ladiť a doplniť o nové kúsky aj dekorácie.

prebalovaci-pult

 • Detská postieľka by mala byť praktická a najmä bezpečná. Pred ľúbivým vzhľadom moderných postielok dajte prednosť kvalitnému materiálu.
 • Úložný priestor by mal byť pre dieťa dobre prispôsobený. Komoda je v tomto ohľade oveľa lepším riešením ako vysoká skriňa, kam dieťa nedosiahne.
 • Pracovný stôl by mal mať dostatok úložného miesta na všetky školské i mimoškolské nevyhnutnosti.

Zdravý spánok podporí vývoj vášho dieťaťa

Izba pre bábätko by sa rozhodne mala pýšiť kvalitnou detskou drevenou postieľkou. Česká aj slovenská výroba nábytku podlieha prísnym normám podobne, ako je to u väčšiny krajín EU. Materiál je preto v tomto ohľade kľúčový. Malé deti svet okolo spoznávajú najmä ústami a na okusovanie detskej postieľky je drevo tým najbezpečnejším materiálom. Viditeľné drevené povrchy majú navyše na ľudskú psychiku vo všetkých ohľadoch pozitívny vplyv a o to viac na deti, ktoré vnímajú okolitý svet oveľa citlivejšie. Výber vhodnej postele rozhodne nepodceňujte.

seda-izbicka   ruzova-izbicka   biela-postielka

Čo nesmie chýbať v detskej izbe pre chlapca

Detská izba by sa mala skladať z troch základných zón ktoré by sa mali pýšiť logickým usporiadaním a zároveň aj jasným ohraničením.

 • 1.zóna: Dobre osvetlený a vzdušný pracovný kútik, kde je minimum vecí na rozptyľovanie.
 • 2. zóna: Pokojné miesto vhodné na odpočinok a spánok.
 • 3. zóna: A v neposlednom rade aj miesto určené na zábavu a hranie.

drevena-postel   dreveny-stolcek   drevene-kocky

Aj veľmi malý priestor sa dá ľahko aspoň opticky oddeliť. Napríklad koberčekom, drevenou komodou, policami s úložnými boxmi alebo aj vhodne zvolenou dekoráciou na stene (napríklad tapeta na stene dá jasne najavo, v akej zóne sa práve nachádzame).

Vytvorte rozprávkové miesto pre dievčatko

Pre väčšinu mamičiek je zariaďovanie izbičky pre dievča oveľa jednoduchšie ako vybaviť pohodové miesto pre chlapca. Môžete popustiť uzdu svojej fantázii a vytvoriť tak snové miesto vhodné pre oddych, zábavu, ale aj vzdelávanie. Vzhľadom na to, že sa vkus aj záľuby dcéry môžu časom meniť, tak odporúčame nábytok v prírodných farbách alebo jemných odtieňoch bielej, béžovej či šedej.

dievcenska-izba

Osobitý ráz izbe hravo dodajú vhodné doplnky a dekorácie. Škandinávsky štýl je pre dievča skvelým riešením. Jemné púdrove farby sú ľahko kombinovateľné a navyše na ľudskú myseľ pôsobia viac ako príjemne, a to je presne to, čo by detská izba mala spĺňať. Nechajte výber niektorých vecí do izbičky len na dcére. Uvidíte, ako ju bude baviť vyberať si vhodné obrazy alebo obliečky na dekoratívne vankúše.

izba-pre-dievca   dreveny-stojan-na-sperky   stojan-na-sperky

Aj upratovanie detskej izby môže byť zábava

Úložný priestor by mal byť deťom plne k dispozícii. Policová skriňa s farebnými úložnými škatuľami alebo drevenými debničkami je do detskej izby ideálnou voľbou, pretože jedine tak bude mať každá hračka svoje miesto. Rovnako aj písací stôl by mal mať dostatok priestoru na úložné boxy či šuplíky. Dobrú službu pri upratovaní preukážu aj samolepky alebo štítky, ktoré deťom ukážu, kam čo patrí. S istou dávkou vašej pomoci a detskej fantázie sa ľahko stanú aj výnimočnou dekoráciou. Túto organizáciu vrelo odporúčame najmä pre rodičov menších ratolestí, ktoré pomocnú barličku privítajú.

debnickove-policky

Drevené doplnky v jednoduchom dizajne ponechávajú miesto na detskú fantáziu

Pomyselnou čerešničkou na torte sú samozrejme doplnky. Tie sú neoddeliteľnou súčasťou detskej izby, kde majú nielen estetickú funkciu, ale taktiež odrážajú povahu a najmä záľuby vášho dieťaťa. Stále populárnejší škandinávsky štýl hravo vytvoríte pomocou prírodného nábytku, drevených doplnkov a bytového textilu. V doplnkoch pokojne ponechajte deťom voľnejšiu ruku, budete nepochybne prekvapení osobitým výsledkom.

policka-domcek   drevene-fotoramiky   dreveny-blok-s-pastelkou

Aké dekorácie sú medzi deťmi najobľúbenejšie:

 • Samolepky na stenu s obľúbenými motívmi.
 • Police, na ktoré si deti môžu vystaviť svoje obľúbené hračky a hrdinov. Alebo rovno poriadnu knižnicu, kam sa vedľa knižiek zmestia aj stolné hry.
 • Tabuľa, kde môžu maľovať, písať si odkazy či úlohy. Tabuľu pre deti tak navyše oceníte aj vy.
 • Zábavné obrázky, ktoré izbu zútulnia.
 • Svetlá – dôkladné osvetlenie ocenia najmä staršie deti. Využijú ho napríklad pri natáčaní videí. Menšie deti svetielka zase ochránia pred tmou a hneď sa budú večer v postieľke cítiť príjemnejšie.
 • Vešiak na medaily, ktorý môžete upraviť na mieru a dieťa má všetky svoje úspechy na očiach.