AKCIA: Kúpte si vyvýšený záhon, pieskovisko alebo ležadlo so zľavou až 15 %

Užite si hygge chvíľku aj v kúpeľni

stojan-z-dreva

Hygge štýl netreba siahodlho predstavovať. V poslednej dobe sa zdarne zabýval v našich obývačkách, spálňach, ale svoj úspech oslavuje napríklad aj v kúpeľniach, kde si môžete s prehľadom vytvoriť dokonalý relaxačný kút, v ktorom budete mať čas len pre seba.

Radi by sme vám odhalili kúsok zákulisia nášho e-shopu a pozvali vás na návštevu k jednému z majiteľov firmy ČistéDrevo.sk. Tomáš Izaiáš spolu so svojim kolegom Tomášom Kruczkom si v roku 2016 splnili detský sen a založili firmu zameranú na drevené produkty. Moderné prvky, prírodné dekorácie a celkové vybavenie z dreva teda prirodzene zdobí aj ich domácnosť. Poďte ich s nami navštívit a možno sa aj inšpirovať… Navštívili sme dnes Tomáša Kruczka, ktorého energia sa odráža aj v jeho domove, ktorý fandí drevenému materiálu, ale nebojí sa ani nápadných kontrastov (napríklad kombinácia čiernej a bielej). V kúpeľni sa síce držal minimalistického dizajnu, ten ale doplnil hrejivými drevenými doplnkami.

dreveny-podnos-kupelna   drevena-mydlenka

Kúsok severu u vás doma 

Upokojujúca vôňa sviečok a horúca vaňa spolu s masážnymi predmetmi dokážu po dlhom pracovnom dni obveseliť snáď každú dušu. A v čom spočíva to pravé kúzlo? Umiernená zladenosť farieb, prírodné bytové doplnky a tlmené svetlo. Pokiaľ sa vo svojom byte cítite dobre, tak sa to samozrejme prejaví aj na vašej psychike. Venujte preto vybaveniu bytu, a v tomto prípade kúpeľne, zvýšenú pozornosť. Odrezanie sa od stresu je v takej miestnosti úplná hračka.  Jednoduchosť a minimalismus nikdy nevyjdú z módy, pokiaľ navyše kúpeľňu doplníte o drevený nábytok a prírodné dekorácie, tak si môžete byť istí úspechom.

“Drevené prvky preferujem najmä z toho dôvodu, že na mňa drevo vo všetkých smeroch pôsobí pozitívne a vzhľadom na skúsenosti, ktoré s týmto materiálom mám, som sa ho nebál atypicky použiť aj do priestoru kúpeľne. Konkrétny nápad, čo presne by som chcel, som samozrejme nemal, ten sa vyprofiloval až v priebehu stavby a myslím, že výsledok je presne taký, ako som si predstavoval.”

dreveny-stojan   masazny-valcek   drevo-v-kupelni

Nábytok z prírodných materiálov má svoje miesto aj v kúpeľni

Máte radi drevo a obklopujete sa prírodnými materiálmi všade, kde sa to dá, mať ale drevo v kúpeľni je pre vás tak trochu utópia? Dreveného kúpeľňového nábytku sa nemusíte v žiadnom prípade báť. Práve naopak, oceníte jeho nezpochybniteľné výhody!

 • Štýlový dizajn
 • Vôňa dreva
 • Udržateľnosť materiálu
 • Ľahká údržba
 • Vysoká trvanlivosť

Do kúpeľne sa hodí najmä prírodný nábytok z tvrdého až exotického dreva (odporúčame napríklad dub, bambus alebo olivové drevo), ktoré tak nepodliehajú vlhkosti.

masazne-nastroje-drevo

Drevené doplnky do kúpeľne navodia tú pravú škandinávsku atmosféru

Ako zariadiť kúpeľňu, ktorá by obsahovala drevené prvky bez toho, aby ste nemuseli podstupovať rozsiahlejšiu rekonštrukciu či výmenu nábytku? Stačí pár štýlových doplnkov a nábytok z dreva vôbec nemusíte potrebovať. Vystačíte si napríklad s drevenou mydelničkou alebo prútenými košíkmi do kúpeľne. Vyberať môžete aj z iných materiálov. Stále väčšej popularite sa tešia výrobky z vŕbového prútia, ktoré do interiéru vnesú nádych niečoho nového, nevšedného a najmä prírodného. Obzvlášť v malej kúpeľni dokáže prútie vniesť do priestoru trochu vzdušnosti, v tej veľkej zase bude dizajnovou dominantou.

“Z nášho sortimentu som vyberal najmä doplnky, ktoré sa mi páčia a majú v kúpeľni svoje praktické využitie. Možno práve tie udávajú kúpeľni jej špecifický ráz a pritom stačilo len pár drobností a celý priestor získal prírodný a zároveň moderný rozmer. To presne bol môj zámer.”

mydlenka-z-dreva   kozmeticka-tasticka

Nezabúdajte na detaily

Prúteným košom na bielizeň zmysel pre estetično ale nekončí. Atmosféru, vďaka ktorej budete svoju kúpeľňu doslova milovať, vytvoríte pomocou tých najjednoduchších detailov.

 • Mydelnička je často používaná vec, ktorá je stále na očiach. Prečo si teda nevybrať nejaký krásny kúsok? 
 • Kôš na bielizeň už nemusíte schovávať niekde v rohu. Kôš na bielizeň môže byť aj atraktívnym doplnkom. 
 • Drevený regál do kúpeľne na všetky vaše nevyhnutnosti, od kozmetiky až po uteráky, či snáď jedinečné dekorácie?
 • Bez sviečok si správny hygge večer vo vani ani nevieme predstaviť. A čo taká polička na vaňu, ktorá unesie pohár dobrého vína, obľúbenú knižku alebo misku s ovocím? To z tej vane nebudete chcieť ani vyliezť!
 • Kvety zlepšujú kvalitu vzduchu, pretože absorbujú prebytok vlhkosti a zásadne eliminujú baktérie.
 • Drevený rebrík na uteráky plní najmä praktickú funkciu, v drevenom variante však bude aj výrazným potechou pre vaše oči.
 • Organizér na kozmetiku z prírodného materiálu už nikdy nebudete chcieť schovať do skrine.

U majiteľa firmy samozrejme nie sme na návšteve naposledy a ich kreatívne zmýšľanie, ktoré sa nebáli v interiéri využiť vám sprostredkovane radi predstavíme v ďalšom článku.

Pokiaľ by ste aj vy radi dostali do interiéru kúpeľne trochu prírody, dreveného nábytku alebo doplnkov, tak neváhajte a navštívte našu kategóriu Inšpirácie, kde nájdete oveľa viac.