AKCIA: Zaobstarajte si vyvýšený záhon alebo pieskovisko so zľavou až 15 %

Kempovanie s neprekonateľnou prírodnou atmosférou

nahledovy-kempovani

Vyskúšali sme za vás tie najlepšie letné výrobky z dreva! Prinášame užitočné rady pre vaše kempovanie a pobyt v prírode. Podelíme sa s vami o tipy na inovatívne vybavenie a praktické riešenie na ušetrenie miesta, relaxáciu a pohodlné táborenie.

Kempovanie je jednou z najviac osviežujúcich a dobrodružných aktivít, ktoré nám príroda ponúka. Keď opustíme ruch mesta a vyrazíme do divočiny, otvárajú sa nám nové možnosti preskúmania a objavovania krás, ktoré nám každodenný život tají. Či už sa chystáme na víkendový výlet alebo dlhšiu dovolenku pod holým nebom, dôkladné zabalenie môže byť kľúčovým faktorom pre náš komfort.

Obsah

Milujete kempovanie? Tieto vychytávky musíte mať

Pri kempovaní je dôležité mať na pamäti 3 zásady: ušetrený priestor aj čas, nerozbitné a kvalitné materiály úžitkových predmetov a prírodné prevedenie. Praktické úložné vychytávky a minimalizmus vám výrazne ušetria priestor a zvýšia komfort. Dbajte na kvalitný materiál pri kempovaciom zariadení. Pri drevených výrobkoch sa snúbia nároky na odolnosť aj atraktívne prírodné prevedenie.

Nezabudnite si pribaliť!

 • Otvárač na konzervy - veríte, že sa jedná o jeden z najčastejšie zabudnutých predmetov vôbec?
 • Drevený nosičnosič fliaš využijete na pivo, ale aj omáčky k pokrmom. Vymeniť ho možno napríklad za prútený košík, či debničku z dreva. Prútený kôš následne využijete napríklad na huby.
 • Čelovka, či iný zdroj svetla umožní nočné aktivity (napríklad čítanie knihy).
 • Multifunkčný nôž s integrovanými nástrojmi - súčasťou sú väčšinou najpoužívanejšie nástroje vrátane skrutkovača, pilníka a otvárača.
 • Závesná hojdacia sieť, či hamaka je za nás naozaj hitom! Vytvorí priestor na odpočinok doslova za pár minút.
 • Prenosná bezdrôtová nabíjačka alebo powerbanka - opäť jeden z produktov, ktorý väčšinou zostane zabudnutý doma.
 • Mini reproduktor - pre milovníkov dobrej hudby sa jedná o nenahraditeľnú záležitosť.
 • Drevená doštička - doštička patrí k základnej výbave každého správneho táborníka. Na kuchynskej doske ľahko pripravíte pokrmy, a poslúži aj ako rustikálny drevený tanier na servírovanie.
 • Drevená kuksa - drevený hrnček je nerozbitný a odolný. Kuksu navyše ľahko zavesíte na batoh a môžete vyraziť na výlet.

zavesna-sit   stojan-na-lahve

Drevené skladacie ležadlá? Sem s nimi!

Skladné, pohodlné a stabilné. O čom je reč? O drevených ležadlách, bez ktorých sa pri kempovaní nezaobídete. Vyberte si farebný variant, ktorý vám najviac vyhovuje a pohodlnému odpočinku v prírode nič nebráni.

Čím si vás skladacie ležadlá získajú:

 1. Skladnosť.
 2. Omyvateľný pevný poťah.
 3. Stabilná buková konštrukcia.
 4. Ľahká a jednoduchá manipulácia.
 5. Pohodlie.
 6. Široké využitie doma aj na záhrade. 

lehatko-ze-dreva-zelene

Ako zložiť drevené ležadlo?

Drevený riad je základ

Aké kuchynské potreby na táborenie zvoliť? To je otázka! “Drevené príbory, misky, taniere aj hrnčeky patria dlhodobo k našim najobľúbenejším letným produktom. Vynikajú totiž tradičným remeselným spracovaním a klasickým dizajnom”, hovorí o drevenom riade Tomáš Izaiáš, majiteľ ČistéDrevo.sk. A my s Tomášom súhlasíme. Leto je pre nás synonymom piknikov, grilovania a samozrejme aj táborenia. Voľba vhodného materiálu pri príprave a podávaní jedla je preto zásadná!

Výhody kuchynského riadu z dreva

 • Termoizolačné vlastnosti
 • Pevnosť a odolnosť
 • Atraktívny vzhľad
 • Nerozbitnosť
 • Udržateľnosť

Už ste počuli o švédskom ohni?

#jätkänkynttilä #finskasvieca #svedskyohen #chlapskasvieca #drevenyklat #indianskapochoden - to všetko sú názvy pre unikátny zdroj tepla, svetla aj prírodného variča.

Možno sa teraz pýtate, čo je také zvláštne na horiacom polene? Drevený klát ale vďaka ekonomickému komínovému horeniu vo vnútri dreva horí výrazne dlhšie. Hravo si na ňom opečieme špekáčiky, ale zvládnete uvariť aj zložitejšie jedlo. Nehovoriac o tom, že fínska svieca je príjemným zdrojom svetla a tepla. A nebuďte na pochybách - jedlo v "divočine" chutí oveľa lepšie. Osobne vyskúšané!

venkovni-kuchyne

  Ako sa zbaliť ekonomicky

  Pomocou overených trikov sa zbalíte oveľa efektívnejšie a ušetríte cenné miesto. Pozrite sa na tie najzákladnejšie vychytávky!

  1. Oblečenie zrolujte, ušetríte miesto a zároveň sa vyhnete nevzhľadným záhybom.
  2. Drevené debničky skvele poslúžia na prenášanie a uloženie vecí. Nielen, že budete mať pri kempovaní všetko krásne po ruke, ale preukáže službu aj ako odkladací stolík, a tiež stolička na sedenie.
  3. Kozmetiku zabaľte do fólie a vložte do topánok.
  4. Akékoľvek prázdne miesto (napr. už spomínané topánky, klobúk atď.) zaplňte spodnou bielizňou.
  5. Využite vákuové vrecká, z ktorých vysajete vzduch.
  6. Minimalizujte - zakúpte si menšie balenie kozmetických prípravkov a porozmýšľajte, či naozaj potrebujete 5 párov topánok.
  7. Čítate radi? Namiesto haldy knižiek zbaľte skladnú čítačku (možno ju napríklad požičať v knižnici).

  cestovani

  Sledujeme za vás všetky trendy z oblasti drevených výrobkov a nájdete nás na Pintereste, Tik Toku, Instagrame aj Facebooku, kde toho pre vás máme pripravené oveľa viac!