AKCIA: Záhradné hry so zľavou až 15 %

Nedocenený masív: borovica

nahledovy-boxy-s-gravirem

Borovicové drevo je jedným z najobľúbenejších materiálov v oblasti stavebníctva, nábytkárstva a dizajnu. Borovica patrí k najrozšírenejším stromom vôbec, čo zaručuje jeho dostupnosť a priaznivú cenu. Masívny nábytok z borovice navyše nezruinuje rozpočet a má pôvabný vzhľad. Poďme si o tomto dreve povedať niečo viac!

Prírodná elegancia borovice vo vašich rukách

Borovica je rod stromov z čeľade borovicovité (Pinaceae) a zahŕňa mnoho druhov, ktoré sa vyskytujú po celom svete. Tieto stromy sú známe svojou prirodzenou odolnosťou a majú veľký význam ako v prírode, tak aj v ľudskom využití. Skvele sa adaptuje na okolie, klimatické podmienky a pôdu, čo ju robí ekologickým velikánom nielen vo svete prírody.

Borovicové drevo je pomerne mäkké, dobre sa spracováva a pri rôznych technikách práce s drevom býva odporúčané hlavne začiatočníkom. Letokruhy sú pomerne výrazné v okrovej farbe, bel sa pýši smotanovým sfarbením, ktorý v kombinácii s výraznejšími letokruhmi vytvára dominantný kontrast.

borovice

Aké produkty z borovice vás určite očaria

  • Borovicové drevo je veľmi obľúbeným materiálom na výrobu dreveného nábytku. Vyniká priaznivou cenou, atraktívnym vzhľadom a na dotyk ho väčšina ľudí považuje za výrazne hrejivé. Je odolné voči mechanickému poškodeniu a dostatočne stabilný.
  • Drevené debničky z borovice sa pýšia pevnosťou, odolnosťou a prírodným vzhľadom. Na ČistéDrevo.sk nájdete hneď niekoľko rôznych typov, veľkostí i prevedení drevenej debničky. Stačí si len vybrať!
  • Veľa drevených hračiek nájdeme práve v prevedení borovicového dreva. To vydrží nielen každodenné používanie, ale občas aj menej šetrné zaobchádzanie detí.
  • Na záhrade oceníte drevené pieskovisko, kvetináč, či vyvýšený záhon. Pieskovisko a ďalšie drevené výrobky určené na záhradu nezabudneme dôkladne povrchovo ošetriť. Sprievodcu vhodnou povrchovou úpravou pre výrobky z dreva nájdete v našom magazíne.
  • Drevené police ozvláštnia každý múr, vďaka ľahkosti sa ľahko pripevňujú a ich pevnosť zaručuje, že obľúbené kvety i knihy zostanú na svojom mieste. Drevo z borovice sa výnimočne dobre spracováva, preto ponúkame aj unikátne tvary drevených políc. Presvedčte sa sami!
  • Výrobky z dreva borovice využijete aj v dekoračnej oblasti. Vyrábajú sa z neho jedinečné drevené vázy, betlehemy, fotorámiky a mnohé ďalšie drevené dekorácie, ktoré váš domov vyladia k dokonalosti.

police-hexagony   bedynka-s-lesni-abecedou   kvetinac-truhlik

Čo vás na borovicovom dreve zaujme?

  • Borovicové drevo zaujme prírodnou krásou. Jeho farby sú hrejivé, svetlé, príjemné s jemnou a prirodzenou štruktúrou. Sú typické rovným vláknom a jemným zrnom, ktoré do interiéru prináša minimalistický severský nádych.
  • Materiál je pomerne ľahký, čo umožňuje ľahkú manipuláciu. V mnohých ohľadoch môžeme hovoriť až o nedocenenosti tohto materiálu. Drevený nábytok je síce oproti iným masívom pomerne ľahký, ale veľmi pevný, stabilný a odolný. Vďaka tomu býva medzi zákazníkmi obľúbenou voľbou.
  • Dostupnosť a ekonomická cena – borovica je pomerne rozšíreným stromom, a to hneď v niekoľkých krajinách. Patrí k obľúbeným drevinám v niekoľkých odvetviach aj pre svoju (viac ako priaznivú) cenu.
  • Drevo z borovice vďaka svojej hladkej štruktúre veľmi dobre prijíma povrchové nátery, farby, laky, aj moridlá.

borovice-detail

Ako zladiť svetlé borovicové drevo s okolím?

Ako sme už spomínali, tak vďaka svojej príjemnej a hrejivej farbe sa borovicové drevo hodí najmä do hygge, škandinávskych, vintage, ale aj tradičných interiérov. Svetlá farba má univerzálny ráz a ladí takmer ku všetkým odtieňom farebnej palety. Krok vedľa neurobíte s neutrálnymi odtieňmi krémovej a bielej. Borovicovému drevu ale pristanú aj moderné odtiene oceľovej, šedej a čiernej. Príjemnú ľahkosť priestoru vdýchnete pomocou pastelových jemných farieb. Pokiaľ u vás doma prevláda borovicový nábytok, tak sa nebojte využiť kontrastnej farby ako je syto červená, zelená a oranžová.

Mäkké a pružné borovicové drevo vnesie do interiéru nádych útulnosti a hrejivosti. Či už sa rozhodnete pre drevený nábytok, dekorácie, podlahy, obklady, doplnky a mnohé ďalšie, tak s borovicovým drevom nikdy nešliapnete vedľa.