AKCIA: Kúpte si vyvýšený záhon, pieskovisko alebo ležadlo so zľavou až 15 %

Oslavte s nami český Den piva štýlovo

pivo-s-priatelmi

Dnes je pre milovníkov zlatistého chmeľového moku významný deň. Poďme si k tomuto českému sviatku povedať niečo viac a oslávme ho spoločne s nimi – napríklad popíjaním chutného a nie len českého tekutého zlata. Dni českého piva sa oslavuje pravidelne 27.9. Pomerne novú tradíciu, ktorá velebí tento nápoj majú na svedomí český pivovarníci, ktorý sa združujú v Českom zväze pivovarov a sladovní. Do oslavy sa zapájajú hospody, pivovary, reštaurácie aj menšie krčmy a sľubujú svojim verným zákazníkom ochutnávku pivných špecialít. Patrón českého piva je sv. Václav a preto je Deň českého piva v čase sviatku tohto českého kniežaťa – v septembri.

pivo-sud

Pitie tohoto chmeľového nápoja má v českej krajine zakorenenú tradíciu. Podobne ako to, že konzumácia piva je zároveň štýlovou záležitosťou. Štamgasti v hospode majú svoj obľúbený pohár, nehovoriac o tom, že máloktorý Čech sa spokojí s pivom nepekne čapovaným do plastu. Svoj pivný krígeľ už mali návštevníci krčiem z dôb samotného kniežaťa Václava IV. V tomto článku nájdete inšpiráciu na ten svoj pravý a dokonalý pohár na pivo.

Dreveny krígel na pivo

Ku slávnostnému pitiu piva patrí okrem kvalitného zlatistého moku aj slávnostný krígel na pivo. Ten drevený bude štýlový, najviac oceníte jeho prírodný dizajn. Drevo sa na popíjanie zlatistého nápoja báječne hodí. Autentický vzhľad výrobku vám navodí príjemnú atmosféru a vy sa vrátite k tradíciám o niekoľko storočí späť. Na výber máte širokú škálu variantov a veľkostí. Pivný pohár s vekom je originálny a vo vašej kuchyni bude mať čestné miesto. Skvelé izolačné schopnosti má napríklad pivný pohár s nerezovou vložkou. Vďaka nej zostane vaše pivo studené aj v tých najväčších horúčavách. Pohár z dreva je aj originálnym darčekom, ktorý navyše môžete vylepšiť osobným venovaním. Obdarovaný človek bude doslova žiariť radosťou.

Drevený nosič na pivové fľaše

Chystáte sa uniknúť z veľkomesta niekam na samotu do lesa s partiou dobrých kamarátov? Sud nikto ťahať nechce, ale spotreba nebude práve malá? Ideálnou voľbou je nosič pivových fliaš, ktorý vaše problémy rýchlo vyrieši. Drevené prepravky na pivo sú navyše štýlovým a hlavne praktickým doplnkom každej chlapskej akcie.

pivo-korbel-tmavy   pivo-capovane

Oslava ve velkém

Chystáte sa Deň českého piva osláviť naozaj vo veľkom? Máte k sebe pozvanú partiu kamarátov, ktorí očakávajú, že zlatistý mok bude tiecť prúdom? Isto oceníte drevený pivný sud. V tom dubovom pivo príjemne dozrieva a získava ten správny šmrnc. Kúpte si preto pivo s predstihom, aby malo svoju dokonalú chuť a farbu. Drevené pivné sudy sa vyrábajú aj z agátového dreva. To veľmi príjemne vonia a vôňu odovzdáva ďalej. Ak vašu oslavu doplníte o drevené korýtko naplnené až po okraj mäsovými dobrotami a pod pohár dáte drevené pivné podložky, tak si môžete byť istí, že vašu oslavu nikto neprekoná. 

pivne-sudy

Den piva si vašu pozornosť určite zaslúži, pretože konzumácia chmeľového nápoja je pevne zakorenenou tradíciou. Oslávte tento český sviatok aj vy a kľudne si doprajte pohárik piva navyše.