AKCIA: Kúpte si vyvýšený záhon, pieskovisko alebo ležadlo so zľavou až 15 %

5 tipov na tvorenie z dreva “s dievčatami”

nahledovy-tvorenisdivkami

V dnešnom článku sa budeme venovať rôznym druhom tvorenia vhodným k veku a záujmom dievčat. Chceme zábavnou formou poukázať na to, ako deťom podporiť ich tvorivý proces a rozvinúť tak ich kreatívne schopnosti. V texte nájdete hneď 5 tipov na zaujímavé drevené výrobky, ktoré je možné k DIY tvoreniu ľahko využiť. Poďme na to!

Vázičky z drevených štipcov

Drevené vázy zo štipcov na bielizeň vytvoria peknú dekoráciu a zároveň u dievčat (obzvlášť u tých najmenších) podporia trpezlivosť a motorické zručnosti.

Čo budeme potrebovať

  • Drevené štipce na bielizeň
  • Viečko od klasického zaváracieho pohára (od viečka sa následne bude odvíjať veľkosť/priemer drevenej vázy)
  • Lepiaca pištoľ
  • Prírodný povrázok, prípadne stužka, alebo čipkovaná mašľa na zdobenie
  • Sušené kvety

Postup

  1. Vezmeme si vhodné viečko od zaváracieho pohára
  2. Na viečko pripneme klasické štipce. Pokiaľ nám štipec na viečku zle drží, tak si pomôžeme lepiacou pištoľou, ktorou štipec na viečko prilepíme.
  3. Štipce pripevníme po obvodu celého viečka a vytvoríme tak krásnu dekoráciu - drevené štipce následne môžeme aj natrieť, potrieť trblietkami, či inak ozdobiť.
  4. Na záver ešte drevenú vázu spevníme prírodným povrázkom (prípadne mašľou).

Nápady na ďalšie tvorenie s deťmi 

Inšpirujete sa našimi ďalšími nápadmi na tvorenie s deťmi!

Prírodné obrazy z drevených fotorámikov

Pokiaľ vás lisovanie kvetov bavilo, tak z vylisovaných kvetov môžete vytvoriť doslova umelecké diela. Fotorámiky na stenu poslúžia ako báječný podklad pre vaše minimalistické obrazy s boho, či vintage nádychom. Výroba je veľmi jednoduchá - vezmeme si drevený fotorámik, na ktorý pomocou tavnej lepiacej pištole opatrne prilepíme vylisované kvety (prípadne iné prírodniny ako sú kamienky, šišky, listy). Nástenná dekorácia, ktorú vytvoríte sa potom skvele hodí do akéhokoľvek interiéru a obzvlášť dievčenskej izbe pristane. Radi by ste vytvorili niečo plastickejšie? V tomto prípade odporúčame použiť výrezy z preglejky, ktoré napríklad zafarbíme akrylovými farbami. V prípade využitia preglejky odporúčame lepidlo o disperzii č.2.

Lisovanie kvetov a výroba vlastného herbára 

V istom období každého dieťaťa sa objaví výrazný záujem o prírodu a kvety. Tiež si pamätáte, ako ste si do svojej zbierky zbierali listy a kvety? Vyrazte do prírody a nazbierajte si čerstvé kvety, listy stromov, ale aj trávy, ktoré sa vám budú k jednoduchému tvoreniu hodiť. Pomocou dreveného lisu na kvety rastliny dokonale vylisujeme a ľahko vytvoríme vlastný herbár. Na našom e-shope tiež nájdete hneď niekoľko typov drevených blokov, ktoré sa na výrobu herbára hodia.

Výroba vlastných drevených šperkov z drevených korálikov

Všetky ženy milujú skrášľovanie, tak prečo si vlastné šperky nevyrobiť? Nie len, že sa u toho kreatívne vybláznite, ale navyše si vyrobíte šperky, ktoré vám budú skvele ladiť s vybraným outfitom. Na drevenú korálku môžete použiť techniku vypaľovania do dreva, ale napríklad aj maľovanie na drevo. Vhodné vzory a nápady na kreatívne prevedenie nájdete na Pintereste

DIY sviečka v kokosovej miske

Dievčatá milujú sviečky všetkých možných tvarov, vôni a veľkostí. Skúste tvorenie, ktoré dievčatá bude zaručene baviť a zároveň môžete spotrebovať vosk zo starých sviečok. K výrobe sviečky budeme potrebovať drevený knôt, kokosovú misku a vosk. Do prázdnej misky z kokosu si doprostred nachystáme drevený knôt a zalejeme rozohriatym voskom. Chcete pridanú hodnotu? Kvapnite do vosku niekoľko kvapiek esenciálneho oleja s obľúbenou vôňou. Ručne vyrobená sviečka je navyše aj originálnym darčekom.

ctvercovy-koralky   ctvercovy-svicka   ctvercovy-vazicka

Tvorenie s dievčatami sa výrazne líši od pracovných činností s chlapcami. Veľakrát sú dievčatá náročné a samotný kreatívny proces môže byť pre rodičov o to zložitejší. Na druhej strane je nutné priznať, že následné výrobky z dreva rozhodne stoja za to. Pokiaľ nayše výtvor obohatíte o preglejkové výrezy, prípadne venovanie, tak sa stanú aj osobnými a najmä originálnymi darčekmi. Alebo si snáď výtvor necháte doma vystavený ako drevenú dekoráciu?