AKCIA: Kúpte si vyvýšený záhon, pieskovisko alebo ležadlo so zľavou až 15 %

5 tipov na tvorenie s deťmi

nahledovy-dinosauri

Urobte radosť chalanom

Tvorenie s deťmi je skvelý spôsob, ako podporiť ich kreativitu a zároveň rozvíjať motorické a sociálne zručnosti. Chalani obecne milujú tvorenie spojené s modelovaním, remeselnou prácou, či stavaním. V dnešnom článku vám prinášame hneď niekoľko nápadov, ktoré malých (aj veľkých) chlapcov zaručene zaujmú.

Dinosaurie tvorenie pre všetkých začínajúcich paleontológov

Máte doma nadšených paleontológov a všetko s motívom dinosaurov sa stretne s obrovským nadšením? Potom vám doma nesmie chýbať náš set s výrezmi z preglejky v tvare dinosaurov a akrylové farby. O zábavu bude okamžite postarané! 

Čo budeme potrebovať

  • preglejkové výrezy - dinosaury
  • akrylové farby
  • štetce vhodné na maľovanie na drevo (odporúčame najmä tie s jemnými štetinami)

Postup

  1. Zoberieme si dreveného dinosaura a naplno popustíme uzdu fantázii. Chalani si ho vyfarbia podľa svojich predstáv.
  2. Akrylové farby necháme na drevených výrobkoch zaschnúť minimálne 2 - 4 hodiny, ale najlepšie jeden deň.
  3. Po úplnom zaschnutí dinosaura ešte prelakujeme priehľadným akrylovým lakom. Použiť môžeme aj akrylový lak v spreji, ktorý je na aplikáciu jednoduchší.
  4. Kreatívny výsledok nie je len potechou oka, ale následne poslúži aj ako dinosauria hračka pre zábavné účely najrôznejšieho charakteru.

Tip na záver: Ponúkame hneď niekoľko typov sád, ktoré môžete využiť, pokiaľ vaše ratolesti nie sú fanúšikmi dinosaurov (napr. set s kvetmi, listami, lesnými zvieratkami apod.)

Nápady na ďalšie tvorenie s deťmi

Výrobky z dreva majú jednu neoceniteľnú výhodu - ľahko sa upcyklujú a neustále môžeme vymýšľať nové a nové spôsoby na ich skrášlenie a zdokonalenie. 

Lietadlo zo štipcov

Drevené štipce má doma každý. Vo chvíli, keď neviete, čo by ste deťom na jednoduché tvorenie poskytli, tak odporúčame práve vyrábanie z drevených štipcov. Výroba jednoduchých lietadiel z dreva chlapcov zabaví pokojne na celé popoludnie.

Chytanie rybičiek

Veľmi obľúbená hra, ktorú využijete napríklad na detských oslavách a záhradných párty. Stačiť nám k tomu budú klasické magnety, tavná lepiaca pištoľ a výrezy z preglejky v tvare rybičiek, prípadne iných zvieratiek (môžeme vymeniť za rybičky vystrihnuté z tvrdého papierového kartónu). Magnety na rybičky (papierové, či preglejkové) pripevníme pomocou lepiacej pištole. Následne si zoberieme dlhý prútik, na ktorý naviažeme pevný povrázok, na ktorého konci umiestnime magnet. A zábava môže začať!

Maľovanie na drevené figúrky

Chcete si vytvoriť vlastné drevené figúrky na hranie? My sme vyskúšali napríklad maľovanie na figúrky v štýle Harryho Pottera a výsledok sa podľa nás pekne podaril. Deti môžu vytvárať obľúbené postavičky z rozprávok alebo dať prednosť superhrdinom.

Zdobenie dreveného autíčka

Drevené autíčka sú pre chlapcov skvelou hračkou. Nielen, že sú zdrojom nekončiacej zábavy, ale tiež sa ľahko upcyklujú. Nebaví ich obyčajné drevené auto? Dajte mu nový rozmer! Vyzdobiť ho môžete podľa chlapčenských fantázií a to zábavnou formou. Použijeme k tomu akrylové farby a plnú hlavu nápadov, ako si drevené auto vylepšiť. Urobíme z dreveného autíčka vozidlo vhodné do divokej džungle, hasičské auto alebo snáď vesmírnu flotilu?

Výroba vtáčej búdky či hmyzieho domčeka

Ak vaše deti neholdujú kreatívnemu tvoreniu, skúste niečo technickejšie. Výroba vtáčej búdky, či hmyzieho hotela je zábavou, ktorú milujú chlapci všetkých vekových kategórií (vrátane oteckov a deduškov). A na čo sa pri výrobe vtáčieho kŕmidla, domčeka pre hmyz, či vtáčej búdky zamerať? V jednom z našich minulých článkov nájdete uspokojivé odpovede a podrobný návod.

auto-ze-dreva-malovani   harry-potter-drevene-figurky   vyroba-ptaci-budky

Tvorenie s deťmi by malo byť súčasťou každodennej zábavy pre všetky detské vekové kategórie. Nenásilným spôsobom totiž vytvára priestor vhodný na vyjadrenie ich fantázií, rozvoj schopností a zručností a najmä na získanie sebavedomia v rámci vlastnej sebarealizácie.

Ďalšie nápady nielen na tvorenie s deťmi nájdete na našom Pintereste. Sme pre vás tiež na Facebooku, Instagrame a TikToku.