AKCIA: Záhradné hry so zľavou až 15 %

Darčeky na poslednú chvíľu svojpomocne

vianocny-sypany-caj

Darčeky s vlastným textom, darčeky s gravírovaním a ručne vytvorené darčeky majú jedno spoločné – dajú najavo, že obdarovaného dobre poznáte a dali ste si s darčekom prácu. Pokiaľ navyše zháňate vianočný darček na poslednú chvíľu, máme pre vás skvelé riešenie. Čajovú zmes, ktorú namiešate presne podľa svojich predstáv.

Vianočné darčeky svojpomocne majú osobné kúzlo

Na čajovej zmesi je kúzelné predovšetkým to, že obdarovanému ukážete, ako veľmi o ňom/nej viete. Pripravte zmes na mieru a môžete si byť istí, že váš darček bude rozhodne ten najmilší pod stromčekom.

vianocny-caj

Čo budeme potrebovať

 • Sypaný čaj (zelený, čierny, ovocný alebo biely čaj)
 • Sušené bylinky
 • Sušené ovocie
 • Dóza s dreveným vekom a klipom
 • Originálne menovky na darčeky

Postup

 1. Nasušíme si ovocie buď v rúre, alebo v domácej sušičke na ovocie. Nemusíme sa báť ani neobvyklých kombinácií a chutí. Vrelo v zime odporúčame sušené jablká, prípadne bobuľoviny, ktoré obsahujú množstvo vitamínu C.
 2. Pokiaľ vám ešte z leta ostali sušené bylinky, máte vyhrané. A ak nie, nezúfajte – v zdravej výžive zaobstaráte bylinky všetkého druhu. Tie potom stačí namiešať podľa ľubovôle.
 3. Sušenú zmes ovocia zmiešame so sypaným čajom. My sme zvolili náš obľúbený zelený sypaný čaj. Sušené ovocie, či bylinky skvele ladia aj s čiernym, či bielym čajom.
 4. Teraz už hotový čaj nasypeme do dózičky s dreveným vekom a dôkladne uzavrieme. Ako čerešničku na torte pridáme k dóze ešte medonosku a naberačku na korenie.
 5. K čajovej zmesi môžete pridať venovanie, napríklad aj básničku, a vytvoriť tak hneď dva osobné darčeky s venovaním.

Vo výbere obalu buďme kreatívni

Zaujímavé darčeky vyniknú tým, že im oblečieme vkusný kabátik. Sklenená dóza s viečkom nie je samozrejme jedinou možnosťou, v čom sa dá domáci čaj darovať. Prinášame hneď niekoľko nápadov, ako originálne darčeky zabaliť.

Čo sa nám na zabalenie môže hodiť:

 • Koreničky môžete rovno zabaliť napríklad s drevenou lyžičkou, či odmerkou. Drevené darčeky majú punc hrejivosti a hlavne urobia radosť.
 • Krabička na čaj  drevená krabica na čaj dokonale uchová arómu aj chuť. Už starí Číňania radi ukladali sušené čajové lístky do drevených škatuliek na čaj. Dokonca sú spomínané pramene, kde sa isté druhy čaju odporúča dávať do drevených obalov kvôli špecifickej vôni a chuti.
 • Vďaka zaváraciemu poháru vytvoríte recyklovaný obal, kde sa môžete kreatívne vyšantiť. Okrem vyrobenej čajovej zmesi, môžete popustiť uzdu fantázii a vyzdobiť aj obyčajný pohár. Skvele sa hodí napríklad metóda decoupage, pieskovanie, maľovanie, prípadne zdobenie textilom, čipkou aj.
 • Na papierové vrecúško môžete napísať alebo nalepiť venovanie. Šikovnejšie ruky potom môžu vyšiť menovku na vrecko z bavlny alebo juty. Tak originálne!
 • Na trhu dnes existuje množstvo krásne zdobených plechových dózičiek, ktoré na zabalenie čajovej zmesi môžete hravo využiť.
 • Papierová krabička s peknou potlačou poteší každého, alebo dáte prednosť rýdzo prírodnému pevedeniu, ktoré ozdobíte stuhou a prípadne vetvičkou?

Aké ďalšie darčeky môžeme vyrobiť?

 • Vaječný likér s vôňou vanilky patrí medzi stálice v obľúbenosti vianočných darčekov. Vyskúšajte si ho vyrobiť sami a už si nikdy viac vaječný koňak nekúpite v obchode.
 • Kúpeľová soľ omámi zmysly a pokiaľ pridáme obľúbenú vôňu a sušené bylinky, tak máme ideálny darček pre milovníka hygge. A nezabudnite na cedulky na darčeky – tie by mali byť v jednoduchom, ale štýlovom dizajne. My odporúčame preglejkové výrezy, ktoré dodajú darčeku šmrnc.
 • Kto by nemiloval sviečky? Tie doma vyrobené v kokosovej miske majú svoje kúzlo a prinášajú závan exotiky.
 • Domáce jedlé dobroty – ak ste majiteľmi sušičky, môžete vyrobiť napríklad domáce jerky. Tento zaujímavý darček ocení určite každý muž. Mix sušeného ovocia zase nadchne milovníka sladkého.
 • Pochváľte sa svojimi domácimi výrobkami a darujte vašu vymazlenú domácu marmeládu, alebo napríklad voňavý sirup.

bazovy-sirup-vo-flasi   sol-do-kupele   vajecny-konak-v-lahvi

Nezabúdajme na štýlové balenie a menovky na vianočné darčeky

Čo si budeme hovoriť, je to práve balenie a štýlový obal, ktorý z nášho výrobku, či zakúpeného predmetu urobí originálny darček, na ktorom je vidieť, že sme si na ňom dali záležať. Každý rok si možno lámeme hlavu s tým, ako čo najlepšie a možno aj najekonomickejšie zabaliť darčeky. Pokiaľ tiež fandíte minimalizmu, recyklujte papierové nákupné tašky, či kartónové krabice, v ktorých vám pred Vianocami chodia objednávky z e-shopov. Prírodný design stačí len doplniť o unikátnu stuhu a nejakú drobnosť, a výsledok stojí za to. Nesmú chýbať ani menovky na darčeky, prípadne originálne priania, ktoré obdarovaný ocení.

Ak hľadáte ďalšiu inšpiráciu na DYI postupy, na vianočné tipy, recepty, ale aj darčeky z dreva, tak navštívte náš Pinterest, kde nájdete to najlepšie od nás pekne pohromade.