AKCIA: Záhradné hry so zľavou až 15 %

Tipy na drevené darčeky pre deti

nahledovy-vanocni-darky-pro-deti

Asi každý nám dá za pravdu, že Vianoce patria hlavne deťom. Úsmevy od ucha k uchu a iskrenie v detských očiach neodmysliteľne patria k sviatočnej nálade.

Nadchnite deti dreveným darčekom pod stromčekom, ktorý v sebe nesie príbeh. Drevené hračky toho na seba prezradia mnoho a stanú sa obľúbenou súčasťou detských životov. Inšpirujte sa našimi tipmi na tie pravé darčeky z dreva!

Obsah 

Prečo zvoliť hračky z dreva

Ručne vyrábané hračky nie sú nijako závislé na elektronickom prvku. To deťom umožňuje výraznejšie používať vlastnú kreativitu, predstavivosť a rozvíjať motorické schopnosti.

Hračky pre dievčatá i chlapcov z dreva v deťoch taktiež upevňujú vzťah k tradičným hodnotám. Okrem toho mnohokrát rodičia svojim ratolestiam darujú hračky, s ktorými sa sami hrali už ako malí. Určite si vybavíte drevené domino, ktoré vám dosť možno aj po rokoch stále dobre slúžia. Drevo totiž patrí medzi veľmi odolné a kvalitné materiály. A navyše krásne vonia!

drevene-hracky-pro-deti

Kvalita a bezpečnosť na prvom mieste

Detské hračky z dreva prechádzajú pri svojej výrobe mnohými procesmi, pri ktorých sa dbá na precíznosť a nezávadnosť. Dôkladne sa zjemňujú hrany a povrch dreva sa starostlivo brúsi. Detské drevené hračky navyše neobsahujú ftaláty ani iné nežiaduce látky. Malí objavitelia tak budú v rukách držať dokonale prírodný materiál.

Na trhu sa stretnete aj s farebnými hračkami. Tie sú však vždy natreté farbami, ktoré nie sú toxické a musia spĺňať veľmi prísne normy. Mávajú atest pre priamy styk s potravinami alebo na použitie na detský nábytok a hračky. Sú tak vhodné aj pre batoľatá. Farbami oslní napríklad drevená dúha na cvičenie detskej motoriky.

Drevené hry pro všeobecný rozvoj dieťaťa

Byť trpezlivý, vedieť logicky myslieť a otvoriť dvere do sveta fantázie sú vlastnosti, ktoré bývajú v dnešnom svete žiadané. Hry z dreva často slúžia na trénovanie jemnej i hrubej motoriky. Na precvičovanie koncentrácie detí máme odskúšaný drevený labyrint. Mamička Michaela (32) o ňom tvrdí: Paľko si túto hračku veľmi obľúbil. Nie je pre neho ľahké zostať pokojný a na niečo sa sústrediť, preto som pre neho začala voliť hračky, kde sa učia na svojej trpezlivosti pracovať. Labyrint patrí medzi jeho obľúbené.” 

U drevených hračiek nenájdete krikľavé farby, aj z tohto dôvodu sú odporúčané detskými psychológmi na podporu predstavivosti.

mys-v-syru-drevena-hracka

Hračky dovnútra vs vonkajšie drevené hračky

Pri výbere hračiek by sme tiež mali dôkladne premyslieť, či kupujeme hračku dovnútra alebo von. Požiadavky na hračky do interiéru sa totiž výrazne líšia od tých na záhradu.

Aké praktické otázky by sme vo výbere mali zohľadniť?

 • Vonkajšie hračky sú viac-menej prispôsobené záhradným aktivitám. Typicky sa jedná o záhradné hry, potreby na pieskovisko, luk so šípmi a mnohé ďalšie.
 • Indoorové hračky oslnia dizajnom - výrobcovia sa tu môžu vyhrať s celkovým vzhľadom. Rodičia aj deti majú okrem praktickej drevenej hračky aj príjemný estetický doplnok.
 • Pre vonkajšie hračky odporúčame držať sa čisto prírodného prevedenia. Aj sebakvalitnejší lak sa vplyvom času a poveternostných podmienok lúpe.
 • Drevené hry a hračky by mali byť vyrobené z masívnejšieho a robustnejšieho materiálu. Voľte preto vždy kvalitného a osvedčeného dodávateľa, aby vám hračky vydržali čo najdlhšie.
 • Hračky z dreva na záhradu vyžadujú dôkladnejšie uskladnenie a starostlivosť. Nepodceňte ju, odmení sa vám dlhšou životnosťou.

luk-se-sipy-pro-kluky

Drevené hračky pro predškolákov

Logopedka a učiteľka v materskej škôlke, Klára (32), nedá na hračky z dreva pre batoľatá, ale aj predškolákov dopustiť. A prečo? „Drevený materiál je pre deti príjemný, lepšie s ním zvládajú aj zložitejšie úkony. Navyše sa skvele hodia pre montessori aktivity, ktorým sa v škôlke momentálne venujeme najintenzívnejšie.” Klára tiež pripomína, že pre najmenšie deti v jej triede sa najviac hodia vzdelávacie hračky z dreva. "Plne podporujú motorické zručnosti, schopnosť imaginácie, logické riešenie problémov i zlepšenie koncentrácie."

balancni-kostky

Drevené hračky pro školákov

Staršie deti už majú celkom iné požiadavky ako tie menšie. Zamerajme sa na záujmy aj špecifické potreby vhodné na ich ďalšie vzdelávanie.

Máme pro vás mamičkami overené tipy:

 • Malí aj veľkí školáci ocenia pomôcky do školy v prírodnom prevedení. Myslíte, že z takého darčeka nebudú mať radosť? Druhák Petrík hovorí: „Pastelky z dreva a iné drevené školské pomôcky mám veľmi rád a páči sa mi. A navyše sú spokojní aj rodičia, mám na pracovnom stole vždy krásny poriadok.”
 • Zamotajte im hlavu unikátnymi drevenými hlavolamami, ktoré ich zabavia na niekoľko dní.
 • Logické schopnosti si školáci precvičia aj pri drevenom šachu. Vedeli ste, že šach patrí k najstaršej spoločenskej hre vôbec?
 • Na e-shope ČistéDrevo.sk teraz nájdete moderné zvieracie puzzle, ktoré sa hodí aj ako nástenná dekorácia.
 • A s puzzlemi ešte nekončíme! Mechanické puzzle ocenia malí stavební technici aj budúci architekti.
 • Tablet, mobil, či iná elektronická pomôcka k dnešnej dobe neodmysliteľne patrí. Uľahčite školákovi výučbu. Ponúkame široké spektrum držiakov na mobil, tablet, knihu, ale aj štýlový USB disk, bluetooth reproduktor a oveľa viac!

drevene-puzzle-rys

Drevené hračky pre dievčatá

Dievčatá si zaslúžia tie najprepracovanejšie darčeky! Spýtali sme sa Elišky (5), dcéry jedného z našich odborníkov na drevo, čo by si na Vianoce priala. „Doma mi chýba kuchynka. Rada mamičke pomáham variť, ale skôr by som chcela mať svoju vlastnú kuchynku a veľa varešiek tiež.” A my by sme pre malé nádejné kuchárky doplnili ešte zásteru s chňapkami, aby sa v kuchyni neušpinili.

pokojicek-prouteny-pro-holcicky   kuchynka-pro-holcicky   drevena-postylka-pro-panenky

Drevené hračky pre chlapcov

Máte doma malého intelektuála, ktorý rád hrá šach, vášnivého hudobníka, čo by ocenil drevenú gitaru alebo banditu s drevenou puškou?! Na e-shope ČistéDrevo.sk si môže Ježiško vybrať z pestrého množstva hračiek. Keď sme sa Janka (8) pýtali, aký darček by si od Ježiška prial pod stromček, odpovedal Janko: „S ockom furt niečo montujeme a zostavujeme, no. Tak práve by som si prial nejakú sadu náradia.” Hračky z dreva pre chlapcov odporúčame aj z toho dôvodu, že vydržia aj menej šetrné zaobchádzanie.

drevene-auto   kytara   dreveny-set-veterina

Akú hračku z dreva vybrať tým najmenším?

Mnoho mamičiek preferuje drevené hračky pre bábätká práve kvôli pocitu spätosti s prírodou a ich nezávadnosti. Zhruba od troch mesiacov života deti počúvajú všetko, čo sa okolo nich deje. Páčiť by sa im preto mohli zvukové kocky. Tu vám recenziu dieťaťa bohužiaľ nedáme, pretože malá Karolínka (1,5) pri premýšľaní nad tým, čo by vhodného povedala, zaspala.

Tradičné české rozprávky v spojení s hrou tieňov rozvíja fantáziu a detskú imagináciu. Nezabúdajte, že kvalitne strávený čas s deťmi je najdôležitejší!

stinosvet   stinosvet-pro-deti

Správna starostlivosť o hračky z dreva

 • Pokiaľ sa drevená hračka dostane do styku s vodou, nepodceňte jej vysušenie.
 • Hračky dezinfikujte prírodnými prostriedkami. Vytlačený citrón, alebo ocot s horúcou vodou sú ideálnou voľbou.
 • Drevené hračky v prírodnom prevedení odporúčame potierať rastlinným olejom (kokosovým alebo olivovým). Ochránite tak drevo pred usadeninami a prachom, ktoré časom môžu hračku povrchovo znehodnotiť.
 • Pravidelne hračky z dreva kontrolujte, či nie sú niekde poškodené, aby ste zamedzili úrazu.
 • Drevené hračky na záhradu aj do detskej izbičky skladujte vždy na suchom mieste, aby sa do nich nepustila vlhkosť a pleseň.

Kúpou drevenej hračky podporíte udržateľnosť!

Áno, vieme. Slovo udržateľnosť je často opakovaným a skloňovaným heslom 21. storočia. Ale skúsme sa na to pozrieť trošku z iného pohľadu veci. Plast zožltne, sklo sa rozbije, kov hrdzavie. Drevo vám ale vydrží večnosť.

Recenzie skúsených mamičiek a oteckov

Pýtali sme sa na názor našich najvernejších zákazníkov, mamičiek a oteckov. Posúďte sami, či sú pre vás drevené detské hračky voľbou číslo 1! Pre mnoho z našich zákazníkov rozhodne!

Klára   Anna   Martin

Iste nám dáte za pravdu, že drevené hračky pre deti majú svoje osobné kúzlo, ktoré ničím iným nenahradíte. Pre viacero tipov na originálne darčeky nájdete na našich sociálnych sieťach, kde pre vás máme vždy nachystané zaujímavé novinky.