AKCIA: Kúpte si vyvýšený záhon, pieskovisko alebo ležadlo so zľavou až 15 %

Texty na svadobné želania

svadobne-prstienky

Niekto z vašich blízkych alebo rodiny chystá svadbu a vy chcete byť originálny. Nuda nie je práve váš štýl a dať blahoželanie do obyčajnej obálky sa vám prieči? Pre kreatívnych z vás tu máme skvelý nápad a tým sú drevené želania, ktoré zanechajú skvelý dojem. Ak si na ne necháte vypáliť vlastný text priamo na mieru, môžete si byť istý, že vás na svadbe nikto neprekoná.

Obsah:

Originálne svadobné želanie – text

Pýtate sa, aké zvoliť texty na svadobné želanie? To by malo byť hlavne nevšedné a osobitné, naozaj si na ňom dajte záležať. Krásne slová totiž vedia vykúzliť radosť aj slzy na lícach novomanželov. Chcete mať predsa gratuláciu, ktorá nezapadne medzi ostatné. V tomto článku vám poradíme, aký text svadobného želania najlepšie zvoliť. Máme pre vás niekoľko overených tipov.

svadobne-styly

1. Grafické spracovanie

Najlepšie je zvoliť si jednoduché svadobné motívy, ktoré budú s celkovým dojmom krásne ladiť. Na svadobné želanie môžete dať napríklad prstienky, srdiečka alebo holubice. Prírodne ladenú svadbu doplnia reliéfy kvetov, stromov a listov. Na svadbu vo vidieckom štýle sa budú hodiť folklórne motívy.

2. Vzhľad svadobného želania

Najväčší dôraz by ste samozrejme mali klásť na obsah. Text svadobného priania by mal tiež nejako vyzerať. Aj tu platí pravidlo, že v jednoduchosti je krása. Vyberte jemné púdrové farby a najlepšie prírodné materiály. Krikľavé farebné želanie z obyčajného obchodu nevesta a ženích veľmi neocenia. V tomto prípade rozhodne odporúčame drevené svadobné želania, ktoré sú presne tým, čo sa od gratuľantov očakáva. Sú jednoduché, veľmi osobné, pekné na pohľad a vy navyše môžete prejaviť kreatívneho ducha.

svadobne-prianie-preglejka

3. Citáty 

Ak si nie ste istí, aký text na svadobné želanie zvoliť, siahnite po dostupných citátoch, ktoré nájdete všade a ľahko vyberiete ten, ktorý sa k budúcim manželom dobre hodí. Pravdivé výroky o láske budú na drevenom želaní určite dobre vynikať. Máme pre vás niekoľko obľúbených príkladov.

„Všetci sme anjeli s jedným krídlom. Ak chceme lietať, musíme sa objať.“ (Luciano De Crescenzo)
„Nemiluje ten, kto nemiluje navždy.“ (Aristoteles)
„Milujem život, pretože mi dal teba. Milujem teba, pretože ty si môj život.“ (John Lennon)

4. Verše a básne

Ak je nevesta romantická duša, isto ocení veršované želanie k svadbe. Text by mal byť krátky a hlavne výstižný. S dĺžkou to veľmi nepreháňajte. Pokiaľ máte dušu básnika a viete skladať poéziu, môžete želanie vymyslieť. Pre inšpiráciu prikladáme zopár hotových veršovaných textov.

„Vo svojom krásnom manželskom zväzku spoznajte len samé šťastie a lásku!"
Dnes Vám všetci blahoprajú, prišiel krásny deň, slávnostné už tóny znejú, splnil sa Váš veľký sen.”

svadobne-prianie-podlozka

5. Vtipné a humorné svadobné texty

Ak sa tento svadobný deň týka vašich dobrých priateľov, môžete si dovoliť aj osobnejšie želanie. Rozhodne v takom prípade zvoľte text, kde využijete svoj zmysel pre humor. Vtipným želaním pobavíte nie len nevestu a ženícha, ale ja ostatných hostí. Príliš to ale nepreháňajte. Svadobný hostia rozhodne neocenia politické alebo vulgárne témy. 

„V každom manželstve, ktoré trvalo dlhšie ako týždeň, sa nájdu dôvody na rozvod. Vtip je v tom, stále znovu nachádzať dôvody na manželstvo."
Ženíchovi pálenku, neveste kvety, a obom dokopy aspoň zo dve deti.”
„Žena plače pred svadbou, muž väčšinou až po nej.“

 
Ak sa niekto rozhodne kráčať spoločne životom, je to vždy radostná a romantická udalosť. Nevestu a ženícha samozrejme poteší už len vaša prítomnosť v tento výnimočný deň.  Pokiaľ ste si ale vybrali také originálne želanie ako je to drevené, tak veríme, že radosť bude dvojnásobná  a budú sa nad vaším želaním usmievať aj za 50 rokov.

cedula-svadba