AKCIA: Kúpte si vyvýšený záhon, pieskovisko alebo ležadlo so zľavou až 15 %

Slnečné okuliare z dreva: ideálny letný darček

nahledovy-dreveme-bryle

Leto je v plnom prúde as ním aj obľúbené kúpanie. Spomeniete si, koľkokrát sa vám podarilo vo vode topiť obľúbené slnečné okuliare? Máme pre vás skvelú vychytávku – drevené okuliare. Tie sa vám totiž rozhodne "neutopia", ale pozor, môžu odplávať!

Prírodný dotyk a elegancia

Originálnymi drevenými okuliarmi zaujmete okolie a ešte si budete užívať príjemnejší pohľad na okolitý svet s výbornou ochranou očí. Okrem unikátneho dizajnu vás samozrejme zaujmú aj praktické vlastnosti tohto módneho doplnku z dreva. Vyberať môžete hneď z niekoľkých typov skiel a farebných prevedení. Vďaka UV 400 vás dôkladne ochránia, oceníte pevné spoje aj univerzálnosť. Z osobných skúseností môžeme potvrdiť, že pristanú naozaj všetkým.

drevene-bryle   drevene-bryle-upravene-izi

Z akého dreva sa slnečné okuliare najčastejšie vyrábajú a prečo

Na výrobu drevených okuliarov sa rozhodne nehodia mäkké dreviny. Naopak tvrdšie dreviny majú hladší povrch a následné prevedenie je rozhodne precíznejšie. Nehovoriac o tom, že tvrdé drevo je oveľa odolnejšie. Veľmi vďačným materiálom je samozrejme aj bambus, ktorý okrem pevnosti a odolnosti vyniká aj značnou ľahkosťou, ktorú pri celodennom nosení určite oceníte, a taktiež vysokou odolnosťou voči vlhkosti.

Aké dreviny sú tvrdé?

Medzi tvrdšie drevo patria materiály s vyššou hustotou ako je napríklad orech, gaštan, oliva, dub, buk, či jaseň.

drevo-prokresleni-u-prkenek

Prečo si zaobstarať drevené slnečné okuliare

  • Vzhľad – jedinečný dizajn patrí k najväčším výhodám týchto drevených doplnkov.
  • Odolnosť a pevnosť - obavy, či sa vám okuliare nerozbijú, alebo nezničia môžete hodiť za hlavu. Za kvalitu prevedenia ručíme!
  • Ľahkosť - môže sa to zdať neuveriteľné, ale drevené slnečné okuliare sú ľahké a pohodlné na nosenie po celý deň.
  • Možnosť gravírovania do dreva na vytvorenie originálneho darčeka - na drevenej rukoväti sa veľmi dobre gravíruje. Vďaka iniciálam, menu, venovaniu aj drobným piktogramom vytvoríte originálne darčeky pre svojich príbuzných aj kamarátov.
  • Cena - pri správnej starostlivosti si môžete byť istí, že vám tieto kvalitné okuliare vydržia aj niekoľko rokov.
  • Jedinečnosť - odlišné štruktúry jednotlivých typov drevín a bambusu dávajú každému kúsku unikátny nádych.
  • Hypoalergénnosť – drevo a bambus sú prírodné materiály, ktoré nespôsobujú žiadne podráždenie a alergické reakcie.
  • Ochrana voči vode, potu aj UV žiareniu pri finálnej úprave. Voda ani slniečko prekvapivo drevu toľko neublíži (narozdiel napríklad od plastových okuliarov).
  • Tepelná izolácia - okuliare v lete nie sú horúce a nepríjemné, v zime naopak nechladia.

Niečo navyše?

Viete, aké originálne darčeky patria na e-shope ČistéDřevo.cz rozhodne k tým najobľúbenejším? Jednoznačne drevené výrobky s gravírovaním. Vypaľovanie do dreva vdýchne dreveným darčekom osobnú hodnotu, jedinečnosť a štýl. Aj drevené okuliare môžu byť vďačným podkladom na gravírovanie do dreva. Vypálime vám piktogramy, logo, obrázky, venovanie, monogramy, či meno obdarovaného.

bryle-detail

Chcete dokonale ladiť? Doplňte drevené slnečné okuliare o ďalšie módne doplnky z prírodných materiálov. Na ČistéDrevo.sk nájdete kabelky a tašky z korku aj morskej trávy, muži môžu vyberať z bohatej ponuky drevených hodiniek aj štýlových drevených motýlikov. Alebo snáď dáte prednosť dreveným šperkom, náušniciam či štýlovým náramkom?