AKCIA: Kúpte si vyvýšený záhon, pieskovisko alebo ležadlo so zľavou až 15 %

Tipy na originálne darčeky pre učiteľov

nahledovy-darky-pro-ucitele

Učitelia nie sú iba ľudia, ktorí nám predávajú znalosti a zručnosti. Sú to inšpirujúci sprievodcovia, ktorí pomáhajú definovať naše myšlienky. Ich práca nie je len o výučbe, ale o formovaní budúcnosti a rozvíjaní každého jednotlivca. Preto si zaslúžia obdiv aj pozornosť, ktorá vyjadrí vďačnosť za ich úsilie - učiteľské darčeky.

Iste váhate, čo dať učiteľovi na konci školského roka, aby bolo zrejmé, že vám na ocenení záleží a nechcete stáť v rade s kyticou alebo bonboniérou, prinášame niekoľko originálnych nápadov na darčeky pre učiteľov.

Obsah

Ako vybrať darček pre učiteľa?

Chcete sa tento rok vyhnúť otrepaným klišé ako sú kvety alebo čokoláda? Skúste sa na darčeky pre učiteľov zamerať a vymyslieť to najlepšie. Správny postup pri výbere vhodného darčeka pre svojich vyučujúcich by mal vyzerať nasledovne:

 1. V prvom rade učiteľa oceňte a poďakujte mu za čas strávený s vami a vaším vzdelaním.
 2. Zohľadnite jeho záujmy - je učiteľ/ka vášnivý športovec alebo záhradník? Potom určite poteší darček, ktorý dá najavo, že svojich vyučujúcich dobre počúvate.
 3. Doplnky k pracovnej náplni - sem môžeme zaradiť všetkých praktických pomocníkov a písacie potreby vhodné na vykonávanie ich profesie.
 4. Jeden darček od všetkých, alebo spolupráca nadovšetko - chcete tie najlepšie darčeky pre učiteľov? Spojte sily a darujte jeden väčší darček od všetkých žiakov naraz. Obľúbené sú nevšedné zážitky, darčekové balenie, luxusnejšie a drahšie darčeky alebo menšie pobyty.
 5. Osobný dotyk vykúzlite pomocou personalizácie alebo DIY darčeka - tipy na DIY darčeky nájdete nižšie a s gravírovaním vám radi pomôžu naši špecialisti na laserové vypaľovanie do dreva.

Personalizované darčeky pre učiteľov sú najlepšou voľbou

Chcete vedieť, čo je úplným hitom v roku 2024? Sú to personalizované darčeky. Dokážu aj z malej drobnosti vytvoriť očarujúci darček. Môže ísť o predmety, ktoré obsahujú meno, obrázok alebo správu, ktorá má pre obdarovanú osobu osobitný význam. Táto jedinečnosť dodáva darčekom osobné dotyk a ukazuje, že ste venovali čas a úsilie pri výbere. Vďaka tomu sú personalizované darčeky nielen materiálnym prejavom vašej pozornosti, ale aj emocionálnym zážitkom. Sú to vlastne také malé kúsky šťastia, ktoré zanechávajú trvalý dojem. Sme najväčší špecialisti na gravírovanie do dreva v tuzemsku a gravírujeme až 2000 unikátnych drevených produktov. Stačí si len vybrať!

zalozky-do-knihy-pro-ucitele

Praktické darčeky pre učiteľov

Praktické darčeky už samy o sebe vzbudzujú pomerne negatívne konotácie. Učiteľa ale potešíte. K praktickým darčekom, ktoré zužitkuje každý učiteľ, patria obľúbené perá, osobné hrnčeky, termosky na kávu, nejrôznejšie zápisníky, ale aj záložky do knihy, či kalendára. Navyše si môžete byť istí, že praktické darčeky vyučujúce ocenia oveľa viac, než hordu bonboniér a rezaných kytíc.

pero-v-darkove-krabicce   drevene-tuzky-s-gravirem

Darčeky pre mužov učiteľov

Učiteľské darčeky by mali mať zmysel a mala by sa v nich snúbiť praktická časť s tou osobnou. To muži - učitelia určite ocenia.

Inšpirácie na darčeky učiteľom:

 • Pravítko s menom -  ponúkame hneď v niekoľkých prevedeniach. Stačí si vybrať produkt a do kolónky na text napísať požadované meno alebo vami zvolený text.
 • Darčeková krabička písacích potrieb - písacie potreby učiteľ vždy zužitkuje. Pokiaľ navyše darujete písacie potreby v štýlovej drevenej krabičke, bude darček vyzerať hneď luxusnejšie. Opäť je možné zaobstarať osobné gravírovanie za najvýhodnejšiu cenu na trhu.
 • Korbel na pitie s gravírovaním - v ČistéDrevo.sk nájdete na výber široké spektrum drevených krígľov, na ktoré môžete nechať vypáliť meno učiteľa, poďakovanie, dátum alebo napríklad podpisy všetkých jeho žiakov. 
 • Drevený vešiak na medaile - ocenia najmä športovo založený učiteľ. Vešiak na medaily nie je len praktickým pomocníkom, ale aj štýlovou dekoráciou!
 • Osobná kľúčenka - vyrábame ju z pevnej preglejky a na objemný zväzok učiteľských kľúčov sa štýlová kľúčenka hodí vždy.

korbel-tmava-varianta   klicenka-pro-ucitele   pravitko-pro-ucitele

Darčeky pre ženy učiteľky

Blíži sa koniec školského roka. Darčeky, ktoré vždy mali u učiteliek úspech a sú osobne preverené, sme pre vás spísali, aby sme vám zjednodušili výber.

 • Hrnček - vybrať môžete netradičný design, materiál či farbu. K obľúbeným samozrejme patria aj hrnčeky s najrôznejšími nápismi, vtipmi aj citátmi.
 • Personalizované pravítko - drevené pravítko s menom má unikátny dizajn a vyberať môžete hneď z niekoľkých verzií.
 • Záložky do kníh - prírodný materiál, štýlový design a praktický účel. Čo viac si priať?
 • Termosky - dobrá káva po ruke v každej chvíli a za každého počasia. Razí váš vyučujúci tento názor? Potom sú štýlové termosky v prírodnom dizajne to pravé orechové.
 • Sviečky alebo aroma éterické oleje - na vytvorenie pohodovej atmosféry sú očarujúce vône ako stvorené. Okamžite zútulnia priestor a sú aj krásnou dekoráciou.
 • Masážny valček -  ideálny na relaxáciu a celkové uvoľnenie. Ponúkame aj menšie varianty, prípadne aj drevený masážny valček na chodidlá, ktorý môže mať paní učiteľka umiestnený pod pracovným stolom.

termoska   zalozky-do-knihy   kokosova-svicka_1

Lacné darčeky pre učiteľov

Aj malá drobnosť poteší! Na ČistéDřevo.cz môžete zaobstarať darček, kvôli ktorému rozhodne nemusíte mať vietor v peňaženke. Medzi drobnosti patrí napríklad obľúbená perá, pravítka, štýlové záložky do kníh aj prívesky na kľúče. Pokiaľ navyše vyberiete luxusný materiál, akým drevo bezpochyby je, tak si môžete byť istí, že za málo peňazí urobíte veľa muziky. Všetky spomínané drevené výrobky máme na sklade a gravírujeme na ne za viac ako priaznivé ceny.

Ďakovné darčeky pre učiteľov od žiakov

Učitelia najviac potešia, keď ich žiaci ocenia a poďakujú im za prácu, ktorú s nimi mali. Svoje poďakovanie môžete nechať vygravírovať na nejakú drobnosť, ako sme spomínali vyššie alebo prípadne k svojmu darčeku pripojiť aspoň ceduľku. Napísať úprimnú ďakovnú kartu alebo list je cenovo dostupný a zároveň cenený spôsob, ako vyjadriť svoju vďačnosť. Verte, že na to učiteľ bude dlho spomínať a tieto ďakovné kartičky ležia starostlivo uložené niekde v krabičke.

Vlastnoručne vyrobené darčeky pre učiteľov

Ako najlepšie ukázať, že ste si na darčeku dali naozaj záležať? Skúste darček vyrobiť sami! DIY darčeky pre učiteľov sú lacnou a veľmi obľúbenou záležitosťou.

Ako rýchlo a jednoducho vyrobiť doma svojpomocne kreatívne darčeky pre učiteľov?

 • Krabička prvej pomoci -jedná sa o pomerne obľúbený darček posledných rokov. Ak chcete vyučujúcim darovať niečo praktické a zároveň ich pobaviť. Nie je nad čím váhať. Do drevenej krabičky zabalíte napríklad špunty do uší, arómu olej na upokojenie, červené perá, prášky na bolesť hlavy, čokoládu "na nervy", ale aj magnety, špendlíky a ďalšie praktické záležitosti.
 • Sviečka - návod na výrobu sviečky nájdete na našom blogu. Zužitkovať môžete pokojne vosk zo starých sviečok. A čo použiť ako nádobu na sviečku? Fantázii sa medze nekladú. Dobre poslúži napríklad starý hrnček, drevená kuksa, kokosová miska alebo hlbšia servírovacia tácka.
 • Vlastnoručne vypestovaná rastlina v štýlovom kvetináči - vypestovať môžete takmer čokoľvek, od obľúbených okrasných kvetov až po zeleninu. K dokonalému efektu odporúčame zakúpiť drevené kvetináče alebo hrantíky.
 • Háčkovaný podtácok - skvelo padne na rannú šálku kávy alebo čaju. Návod na obháčkovanie podtácku nájdete na našom blogu. Podtácky na obháčkovanie ponúkame hneď v niekoľkých kreatívnych designoch.
 • Macramé dekorácie alebo macramé záložka do knihy - ideálny darček, ktorý vás bude baviť. Základné macrame uzly zvládnete ľavou zadnou.
 • Mydlo v darčekovej krabičke - návod na výrobu mydla nájdete opäť na našom blogu!

macrame-zalozka-do-knihy   mydlo-domaci-vyroba   darek-hackovany-podtacek

Učitelia hrajú dôležitú úlohu vo vzdelaní nás všetkých. Na výbere vhodného darčeka by sme si teda mali dať naozaj záležať. Pre ďalšie tipy na darčeky nás sledujte na sociálnych sieťach. Sme pre vás na Instagrame, Pinterestu, TikToku, YouTube i Facebooku. Všade nájdete nielen zaujímavú inšpiráciu na darčeky učiteľom, ale aj návody na lacné a DIY darčeky pre všetkých.

Súvisiace články